Meddig fog még menni ez a bullshit, hogy FUH A NYELVEK NAGYON FONTOSAK!?
Diplomásoknak szokták mondani/írni, ezen az oldalon is.
Megkérdezi valaki, hogy "xy diploma jó?", válasz "igen, de beszélj nyelveket".
Még informatikus jelölteknek is írták. MINEK? Minek beszéljen egy programozó olaszul vagy németül (ráadásul az IT nyelve angol). Ha ki akar költözni, akkor nyilván kell, de amúgy felesleges.
De közgazdászoknál is ez megy. TELJESEN FELESLEGES.
Nézzétek már meg, hogy milyen állásoknál kérnek 2-3 nyelvet.
Ilyen "service desk agent" meg "customer service representative" pozícióknál.
Na most nagyon csilivilin hangzik, de igazából ezek szimpla ügyfélszolgálatosok. Legalja, belépő szintű munka egy multinál a diplomásoknak.
Normális közgáz munkáknál sem, mondjuk egy makrogazdasági elemzőnél sem írják sosem, hogy na neked finnül kéne beszélned.
Inkább feküdjön rá valaki az angolra, közel anyanyelvi szinten, minthogy belekapjon a 3-4 éves képzése alatt 2 nyelvbe középszinten, meg még egy erasmus-t is bevállaljon egy harmadik nyelv miatt, aztán a végeredmény, hogy elmakog 3 nyelven.
Bocsi, ha megsértettem valaki lelkivilágát azzal, hogy ezt leírtam, de már nagyon unom minden ismerősömtől ezt a "Nyelvekre nagyon feküdj rá" dumát.
Valamilyen szinten szerintem igaza van a kérdezőnek, persze ezt az egész dolgot szakmával együtt, komplexen kell vizsgálni.
Valljuk be, tényleg hiába mondja azt mindenki, hogy német cégek örülnek ha németül is tudsz, meg francia cégek örülnek ha franciául beszélsz. Ja, persze, örülnek, de ettől függetlenül 99,99 % hogy az ilyen nemzetközi cégeknél a közös nyelv az angol. Szóval ilyen szempontból tényleg sokkal értékesebb az angolt akár anyanyelvi szintre fejleszteni, szakmai angolt is megtanulni, minthogy egy sima B2-C1 közötti angollal rendelkezz, de mellette legyen másik 2 nyelvből is B2 nyelvvizsgád. Az iparban én azt tapasztalom, hogy a franciák akik eleve nem szeretnek más nyelven beszélni is angolul kommunikálnak, meg a németek is. Szimplán azért, mert szép és jó ha van egy leányvállalatnál 1-2 ember aki beszél franciául is a menedzsmentből, de a maradék 15 ugyanúgy csak angolul tud, ergo angolul érdemes nyomniuk mindent.
Az alábbi esetekben viszont kell a plusz egy nyelv:
- Ha kint élsz, akkor érdemes az ország anyanyelvét beszélni
- Ha alapvetően nem a szakmád, hanem a nyelvtudásod miatt vagy ott. De ez értelemszerűen eleve csak úgy valósulhat meg, ha több nyelvet beszélsz.
- Ha csak szimplán jó a nyelvérzéked és szívesen tanulsz nyelveket.
"99,99 % hogy az ilyen nemzetközi cégeknél a közös nyelv az angol."
Nem. Az említett ITSH-nál sem az.
"# 8
Biztos több dolog sikerült már, mint neked."
:D :D
Nincs válasz, tehát itt a válasz.
"Nem. Az említett ITSH-nál sem az."
Nem monstanában nézegettem ott hirdetéseket, de pár éve még ott is angol MELLÉ kérték a németet, sokszor csak opcionálisan.
És egy IT-snek minek a német? :D Én csak programozói álláskat néztem jobbára.
Haverom kint dolgozik Németországban fejlesztőként, a munkanyelv az angol.
Ne már 27-es, hogy olyan láma légy, hogy azt hiszed, az IT szektor egésze csak programozásból áll!
A Cisco mond valamit?
29, tudás nincs, személyeskedés bezzeg megy!
Azért, te nagy tudású, mert német cég és a német mérnökökkel és a helyszínre kisiető szakemberekkel egyaránt németül tartják a kapcsolatot. Valamint ha az ügyfél 99 %-a német, kézenfekvő hogy nem angolul csevegnek, hiába angol nyelvű a szakanyag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!