Milyen képzést érdemes elvégezni Gépészmérnök MSC után, ha vezető szeretnék lenni?
(akár saját vállalkozásra is nyitott vagyok)
Hamarosan elvégzem a mesterképzést. Munka mellett levelező/esti tagozatosként hajlandó lennék még bármit elvégezni, ami érdekel és hasznos.
A mérnök-közgazdász posztgraduális képzés tűnik a neve alapján a legkézenfekvőbbnek, de egyesek az MBA-t ajánlják, mások közgazdász mesterképzést (gépész bsc-vel lehet jelentkezni rá). Olyan véleménnyel is találkoztam, hogy nem érdemes ilyen képzésre menni, mert akinek olyan a személyisége, megvan hozzá az affinitása, azt felismerik majd és papír nélkül is kerülhet vezető pozícióba, ezért inkább koncentráljak arra, hogy szakmailag minél jobb legyek (esetleg PhD), és a nyelvtudás fejlesztése legyen a nagyobb prioritás.
Ez így már kiindulópontként is elég sok ötlet, kíváncsi lennék, milyen újabb ötlet jöhet még szóba, vagy hogy tudna-e valaki tapasztalatokat, infókat megosztani a már említett útvonalakról, ajánlani valamelyiket, vagy pedig ellenérvet felhozni.
9-es: Természetesen pénzügy mesterképzésre is jelentkezhet a kérdező, ez a bolognai folyamat (egyik) előnye.
Minden mesterszakra 3 módon lehet jelentkezni:
- teljes kreditérték beszámításával (Pénzügy mesternél = ha PSZ vagy Gazdmen alapdiplomád van)
- elsődlegesen figyelembe vehető szakokkal (Pénzügy mesternél ezek = alkalmazott közgazdaságtan, emberi erőforrások, kermark, nemzetközi gazdálkodás, stb.)
- KREDITELISMERÉSI ELJÁRÁSSAL
A kreditelismerési eljárás azt jelenti, hogy ha például egy mérnök jelentkezik Pü MSc-re,akkor:
"A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a felsorolt ismeretkörökben legalább 30 kredittel rendelkezzen a hallgató. A hiányzó krediteket a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül, a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni."
A kreditelismerési eljárás arról szól, hogy bemutatsz minimum 30, maximum 60 kreditet, amelyet elfogadnak (kreditvizsgálat történik, erről kapsz egy kreditelismerési határozatot, ezt feltöltöd a felvi.hu-ra, ha jelentkezel).
Ha műszaki területről mész gazdasági mesterre, akkor kapásból beszámíttatod az összes matematikát, valséget, analízist, statot, informatikát, stb., ezzel kimaxolod a módszertani ismeretek blokkot, azaz 15 kreditet, na és ezután jön a trükk...
Filozófia, üzleti kommunikáció, közgazdaságtan, vállalatgazdaságtan, menedzsment, gazdasági jog, stb. >> van egy rahedli humán/gazdász tárgy, amit műszaki karon is tanulni kell (kötvál, gazdasági és jogi ismeretek címszóval).
Ha jól és kreatívan sáfárkodsz, akkor már meg is van a 30 bemeneti kredited pénzügy mesterre.
BCE KTK-n például van egy kreditvizsgálati adatlap, amelyet le kell tölteni, ki kell tölteni, igazolni kell a kreditjeidet, stb, itt van leírva:
BME-n nem sz*roznak ennyit, amikor mész mesterre felvételizni (igen, rossz hír, mesterre van felvételi), akkor helyben lezavarják a kreditelismerési eljárást.
BGE-t sajna nem tudom, de ott is hasonló lehet.
Ha még csinálod a sulit, akkor érdemes utolsó félévben felvenni 1-2 "kamu" tárgyat szabválként, hogy növeld a gazdasági/társadalomtudományi kreditjeid számát. Lehetőleg ne az operációkutatást vagy az ökonometriát vedd fel, mondjuk valami lájtos HR-es/marketinges cucc, esetleg szociológia megteszi. Mindegy, csak ajándék 2-3 kredit legyen, amit be tudsz számíttatni, hogy meglegyenek a bemeneti kreditjeid. Sok mérnök jár pénzügy mesterre, nem egy wasistdas bekerülni, ha előre gondolkodsz, és jól tervezel. És felkell készülni a felvételire. Mérnökember nem a kifogást keresi, hanem a megoldást.
Itt a link a Pü mesterről:
15/2006. (IV. 3.) OM rendelet (ugyan a linkelt változat már hatályát vesztette, de nem találtam azóta sem frissebbet):
***********************************
10-es, progterves kolléga, 8 év szakmai tapasztalat az már szép, szenior szint. Én nem javasolnék Vezszervet, ha az MBA is érdekel.
Elmondom, miért: az MBA a menedzsmentben az olyan, mint a kő-papír-ollóban a flex. Mindent üt. Ha MBA a cél, akkor a Vezszerv szerintem redundáns lenne.
Ha nem bírsz magaddal, és tényleg érzel magadban erőt és kitartást, akkor progterv MSc + vezszerv MSc VAGY progterv MSc + MBA
De a vezszerv + MBA párosításban én nem látom a vezszerv hozzáadott értékét. Nem haszontalan, csak ha MBA fokozatot szerzel, a neved mögött ott lesz, hogy MBA, akkor senki nem fogja nézni a vezszervet, tehát a beléje feccölt 4 félév és jó sok pénz nem térül meg. Kicsi lesz a return on investment, ha gonoszkodni akarok :D
Azt gondold még át, hogy akarod-e később az MBA-t, és eszerint tervezz.
Vezszerv:
MBA:
Progterv MSc: hátrányod nem lesz belőle, "fájni" nem fog, kérdés, hogy mennyi pluszt adna ez hozzá a tudásodhoz. Az infós szakoknál elég jól el lehet lenni az alapszakkal, kevesen mestereznek, és főleg programozói, fejlesztői szinten a tudás, gyakorlat, naprakészség többet ér, mint a huszadik diszkrét matek szemináriumi ötös. De nem ismerem a progterv mestert sajnos, annyit tudok, hogy már az alapszakot is szidják, mert kevés benne a "puskapor", nagyon elméleti a megközelítés. Lehet, hogy Architect szinten igenis kell az a sok elvont elméleti háttér, passz, én nem programozó vagyok, csak hobbiszinten pötyögök néha. Ezt a kérdés a hardver fórumon, vagy szakmai blogokban tedd fel, ne itt.
A linkelt "Cambridge Business Design Academy" -ről meg nem tudom eldönteni, hogy sírjak, vagy nevessek rajta. Azonnal felejtsd el.
"A menedzsment tudományok csúcsa az MBA"
LOL 1
Érdekes, a nagy MBA képzéseken szinte egyik oktatónak sincs MBA diplomája, pedig ha ez a "menedzsment tudományok csúcsa", akkor magától értetődő lenne, hogy aki itt oktat, akkor annak is ez legyen. Természetesen bármilyen gazdaságtudományi PhD többet ér, mint egy MBA, még egy marketing is. A kereskedelmi bankok menedzsmentje is sokszor doktorált emberekkel van tele. A költségekben lévő különbségekről ne is beszéljünk, míg egy PhD hallgató ingyen tanul, dolgozik, felszed rengeteg ösztöndíjat, kutat, addig egy MBA hallgató fizeti a több ezer/tízezer dolláros tandíjat.
"BGE"
LOL 2
BGE-t lassan Wekerle/ZSKF/Kodolányi színvonalára süllyeszti a mostani oktatói gárda. Pont a pénzügyi tanszék egy nagy nulla a BGE-n, rosszabbul nem is dönthetne, ha pénzügy mestert szeretne.
Egyébként létezik még a CEU MBA képzése? Úgy hallottam, hogy megszüntették/összevonták a CEU business school-t valamivel.
Ez igen 12-s profi értelmes válasz egy profi embertől.
Köszi szépen,akkor MBA marad csak vezszerv nem.
Utolsó ezzel nem értek egyet nekem van kollégám MBA fokozattal most kapja a cégtől az új Bömöst,komoly vezető.
Sőt menjél fel a Linkedinre sok sok magasabb poziban lévő embernek van MBA-e.
Ez a menedzser csúcs képzés,magasabb szinten nézik.
Nekem egyik volt kollégám aki vezető 32 évesen csak egy mérnök-közgazdász képzést csinált de már magas poziban van.
Oké tapasztalat kell de ez add egy komoly tudást.
Másik mérnök srác 29 évesen már MBA-e is van a cégek verekednek érte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!