Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen képzést érdemes elvégez...

Milyen képzést érdemes elvégezni Gépészmérnök MSC után, ha vezető szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

(akár saját vállalkozásra is nyitott vagyok)


Hamarosan elvégzem a mesterképzést. Munka mellett levelező/esti tagozatosként hajlandó lennék még bármit elvégezni, ami érdekel és hasznos.

A mérnök-közgazdász posztgraduális képzés tűnik a neve alapján a legkézenfekvőbbnek, de egyesek az MBA-t ajánlják, mások közgazdász mesterképzést (gépész bsc-vel lehet jelentkezni rá). Olyan véleménnyel is találkoztam, hogy nem érdemes ilyen képzésre menni, mert akinek olyan a személyisége, megvan hozzá az affinitása, azt felismerik majd és papír nélkül is kerülhet vezető pozícióba, ezért inkább koncentráljak arra, hogy szakmailag minél jobb legyek (esetleg PhD), és a nyelvtudás fejlesztése legyen a nagyobb prioritás.


Ez így már kiindulópontként is elég sok ötlet, kíváncsi lennék, milyen újabb ötlet jöhet még szóba, vagy hogy tudna-e valaki tapasztalatokat, infókat megosztani a már említett útvonalakról, ajánlani valamelyiket, vagy pedig ellenérvet felhozni.



2017. dec. 11. 18:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan az lenne az ideális, ha egyszerre fejlődne nagymértékben a gépészmérnöki-, a menedzsment/gazdasági-, és a nyelvtudásom, de ez gyakorlatilag nem kivitelezhető, prioritást kell felállítani.
2017. dec. 11. 18:14
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
A tanulmányaid miatt nem feltétlenül leszel vezető. Sokkal több függ az ismertségtől és szerencsétől, ezek mellett a tudás eltörpül.
2017. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Ha itthon akarsz elhelyezkedni akkor már a diploma is fölösleges volt. Ismerek olyat aki multinál vezető beosztású és az érettségit is estin végezte, csak nagyon eltökélt volt, értsd amit elé raktak azt lecidrizte, szal ma nettó 1 misit keres, diplomája ma sincs. Ha viszont külföldre tervezel azon belül is mondjuk tengerentúlra bárhova ott alap hogy legyen valami gazdasági vagy üzleti végzettséged is. Igazából mindegy is hogy mi mert amúgy a magyar papírt sokba nem nézik sehol, de releváns szakmai tapasztalattal gyakorlatilag egyenes az út egy komoly álláshoz. Mondjuk személy szerint én is az MBA felé orientálódnék, bár a közgazdász mesterképzés is elgondolkodtató. A nyelvtudás az szintén fontos. Angolt anyanyelvi szinten, mellette minél több nyelv.
2017. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%
PHD kell neked, meg 2 felsőfokú nyelvvizsga. Egyébként te is tudod, hogy a mérnökök lenézik a közgazdászokat. Minek akarsz egy olyan képzést elvégezni, amit a volt szaktársaid lenéznek? Miért nem végzel még egy műszaki vagy informatikai MSCt?
2017. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
13%

tapasztalat kell, nem tanulmányok, rengeteg mérnököt ismerek, akik már managerek, 10-12 év tapasztalattal, beleértve a gyakorlatot is a főnököm 6 éve végzett 7 év tapasztalata van, 32 éves, felsővezető


én is 10 éves mérnöki tapasztalattal rendelkezem, manageri pozciókra pályázgatok

2017. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A jó édes ***** válasza:
75%
MBA-t általában a céged állja, ha eljutsz egy olyan karrierállomásra, hogy szükségessé válik.
2017. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
80%

Na, akkor olvass valami hasznosat is...

Mindenképp üzleti/gazdasági mesterképzést végezz, amely okleveles közgazdász végzettséget ad. A mérnök-közgazdász jól hangzik, csak nem sokat ér, nem egy modern képzés, és nem is ad akkreditált okleveles közgazdász diplomát.


A menedzsment tudományok csúcsa az MBA, nemzetközileg elismert, magas presztízsű, nem éppen olcsó képzés; ezt 3 helyen érdemes végezni: BCE, BME, és CEU. Jövőre talán az ELTE is indít akkreditált MBA képzést, de arról senki nem tudja, milyen lesz... de akkreditált, 4 féléves MBA-t keress, sok a kamu... intézményeket inkább nem írok most.


VISZONT! az MBA-t nem pályakezdő frissdiplomásoknak találták ki, igazolt több éves munkatapasztalattal mehetsz oda. 5-10-15 év a szakmában, utána van értelme az MBA-nak. Az MBA nagyon nem olyan, mint egy "átlagos" gazdász mesterképzés, még ha formailag hasonlít is. Kell egy tapasztalat, előismeret hozzá. MBA fokozatot (igen, ez egy fokozat) nem a huszonévesek szereznek, ez neked még korai lenne, nem vagy eléggé érett hozzá (nem is jelentkezhetsz a tapasztalat hiánya miatt).

Nézd meg Linkedinen, kiknek van a nevük mögött, hogy MBA... nem a pelyhes állú fiataloknak.

Alapvetően van pénzügyi és menedzsmenti MBA, de az adott egyetemtől függ, milyen specializációt hirdet meg.


Ha nem bírsz magaddal, és mindenképpen tanulni akarsz, akkor azt már levelezőn/estin tedd, mérnöki munkahely mellett!! Bár továbbra is azt mondom, dolgozz pár évet mérnökként, mielőtt ilyesmibe belevágsz.


Ami még szóba jöhet (mindegyik 4 félév, csak részidős formában, MUNKA MELLETT!):


- Vezetés és Szervezés MSc (BCE): estin indul, jó drága, nem kamu, mint pár hülyegyerek állítja, mérnöki / infós diploma mellé cukor. Nagyon hasznos vezetési, szervezési, irányítási és tervezési ismereteket tanulhatsz (ugye ők a menedzsment 4 alappillére).


- Pénzügy MSc (BCE, BGE): Corvinuson estin indul, BGE-n talán levelezőn, na ez elég kemény mesterszak, de okleveles gépészmérnökként el tudod végezni, a matek nem lesz akadály ;) Itt viszont a pénzügyön van a hangsúly, kevés menedzsmentet, szervezetfejlesztést, vezetéstudományt stb. tanulnál.


- Emberi erőforrás tanácsadó MSc: HR mesterképzés, szintén okleveles közgazdász végzettséget ad, BCE-n indul, máshol nem tudom (felvi.hu segít). NEM kamuszak, ha mérnöki/infós diploma mellé csinálod kiegészítő képzésként, akkor odaver. Itt a szervezeti viselkedésen, az ember, mint vállalati erőforrás menedzsmentjén van a hangsúly, rengeteg "soft" dolgot tanulhatsz, plusz munkajog, stb. Nagyon sok az átfedés a Vezetés és Szervezés mesterszakkal, illetve utóbbinak bizonyos specializációival.


Pár EGYÉB, számodra kevésbé hasznosítható képzés:


- Vállalkozásfejlesztés MSc. - BCE-n vagy BGE-n indul levelező formában, illetve az Óbudai Egyetemen, de az ugye kiváló mérnököket képez, a Keleti karuk annyira nem elismert (viszont indokolatlanul nehéz). Business Development a téma, gazdasági/üzleti/vállalkozási ismereteket nyújt, de mérnöki/infós diplomával nehezebben használható, ha alkalmazottként akarsz dolgozni.


- Műszaki menedzser MSc. - okleveles gépészmérnökként Te semmi új, hasznos dolgot nem tanulnál a műszaki részből, a menedzseri/vezetői/üzleti rész meg kevés ezen a szakon, hibrid szak. Ha vezető akarsz majd lenni, ezt kevésbé ajánlom. Mondjuk projektmanager lehetsz vele, de az nem klasszikus vezető / people manager / középvezető.


- Marketing MSc: hát, ha érdekel, nézd meg a leírását, de ezt CSAK nívós intézményben szabad elvégezni (BCE, BGE, BME), és nem mérnökembernek való szerintem. Nehezen tudnád hasznosítani, ami marketingből kell, azt a többi üzleti mesteren is meanulod, plusz hozzáolvashatsz.


- Számvitel MSc: felejtsd el! nulla előképzettséggel, ha valami csoda folytán be is kerülsz, hamar repülsz. Mérnökivel amúgy is nehezen párosítható, és vezetési ismereteket sem sokat ad; nehéz, száraz szak, nagyon értékes, csak nem neked


- Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MSc: nehezen tudnád hasznosítani, nem ajánlom


- Közgazdasági elemző MSc: nem ajánlom, nem a vezetésről/menedzsmentről szól, hanem a gazdasági folyamatok elemzéséről, nehezen tudnád hasznosítani.


Összefoglalva:

- BCE/BME/BGE, ha teheted

- MBA-t egyelőre hanyagold 5-10 évig

- Vezszerv, Pénzügy, Emberi erőforrás tanácsadó lehet jó neked.

- Csak munka mellett, részidős képzésben, 4 féléves, akkreditált mesterképzést válassz


Nagyjából ennyi jut eszembe, ha van konkrétabb kérdésed, tedd fel itt (privit nem olvasok).

2017. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Utolsónak respect, elég jól összefoglalta.
2017. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
Pénzügy MA-ra biztos, hogy nem vennék fel a kérdezőt, csak néhány helyen indul az országban, ott viszont elég népszerű. Több embert is ismerek, akit gazdasági BA után nem vettek fel rá. Ott mindenképpen gazdasági BA-t várnak el.
2017. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Uhh 7-es köszi szépen,csillagos 6-os válasz,nem tudok egynél több zöldet adni.


Én most végzek programtervező informatikus BSc-n de már 8 éve a szakmában vagyok,nekem is akkor Vezetés szervezés ami érdemes?

Menedzsment irány érdekel hosszútávon,első körben architecti pozik aztán komolyabb vezetői.

Mikor érdemes vezszerv után az MBA-t?


Esetleg csináljam meg mellé egy informatikai MSc-t is?


Szogorúan munka mellett menne minden.

2017. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!