A munkába járási költségtérítést hogyan jár?
Pontosítsd honnan hova.
Budapest bérletet pl nem szeretnek téríteni (nem is kell), ennek megfelelően a távolsági bérletnek is csak a nem BEB részét.
1.: lehet nem volt pontos a megfogalmazásom, autóval történő munkába járás esetén. Egy településről egy másikra.
2.: ingyen pénz, hogy ne érné már meg? Nálunk 15 Ft/km-t adnak, az nekem egy hónapban 13000 Ft, így ténylegesen 5000 Ft-ra jön ki a benzinköltségem 18000 Ft helyett, ami rohadtul nem mindegy.
A kérdés továbbra is nyitott.
Összenézhető az SZJA törvényből és a munkába járásról szóló kormányrendeletből, de a lényeget, összefoglalva tartalmazza a NAV tájékoztató: „munkába járás költségtérítése címén, a közforgalmi úton mért oda-vissza távolság figyelembevételével…”.
A távolság meghatározásához gyakorlati módszertant nem tartalmaznak jogszabályok. Néhány évvel ezelőtt nekem is térítették, most a fiamnak; különböző munkáltatók. Mindkét esetben Google-maps használatával a lakcím és a munkahely címe közti legrövidebb utat határozták meg; annak alapján térítettek, térítenek.
A fiamnak a legrövidebb út nagy részét nagyváros nagyforgalmú útjain kéne megtennie, rengeteg forgalomirányító lámpa van, és munkaidő kezdete és vége körül a Google sok sárga és piros szakasszal mutatja a nagy forgalmi igénybevételt, torlódást. Inkább egy várost elkerülő útszakaszt használ. Ez egy-egy irányba 3 km-rel hosszabb, viszont sokkal gyorsabb és a fogyasztás is kevesebb. A munkáltató csak a legrövidebb út alapján hajlandó fizetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!