Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy erdész?

Mennyit keres egy erdész?

Figyelt kérdés

Ezzel szeretnék foglalkozni :D de attól függetlenül,hogy ennek fogok tanulni azért érdekel,hogy mennyit fogok majdan keresni. Lány vagyok. Szerintem ez is sokat számít.. teljesen tanácstalan vagyok. Valahol azt olvasom,hogy 140.000-et nettóban, van ahol azt,hogy 260.000-et.Sőt. olyanról is informálódtam,hogy 500.000-et. Persze ez az erdésztársaságtól is függ. De nagyon érdekel!


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2017. okt. 18. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Minimálbért. Ráadásul az egész napod abból áll hogy kergeted a "tudjukkik" fatolvajokat.
2017. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha fősulira is megyek illetve a mérnökit is leteszem?
2017. okt. 19. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
erdészmérnök a szakmai minimálbért keresi nettó 108 000 forint
2017. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nettókat írok

Egy technikus 120-170 et, erdőgazdaságtól függően, plusz a mellékes kereset.

Erdőmérnökként első években 120-150.

Aztán utána 170-250 ezer. Lehet ebből ki sem kerülsz, ilyen fizuval mész nyugdíjba.

Ha egy osztályvezető vagy erdészetigazgató vagy akkor olyan 400 ezer. De azért ez nem mindenki. Innen felfele vannak milliós fizetések, de ezt kb. 40 erdész keresi meg országosan. Ha nem tudsz erdészetnél dolgozni, akkor kormányhivatal vagy vízügy marad. Ott 40 év munkaviszony után 200 ezer max. Esetleg tanári pálya. 500 ezret 20 éves szakmai tapasztalattal keresel meg, és nem napi 8 órai munkával és óriásai felelősséggel. Vannak jobban fizető erdészetek (pl. bakonyerdő), de oda csak egyenesági rokonság útján lehet bekerülni, akkor pedig gondolom nem itt kérdeznél. Az ne erdésznek menjen aki jól akar keresni, el kell menni informatikusnak vagy gépésznek és kezdő fizetés minimum 200 nettó.

Sok erdészet csinálta és most is hogy első évben közmunkásként 80 ezerért vette fel a mérnököket. Minden csak az ismeretségről szól, tudás csak sokad rangú.

2018. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!