Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy erdőmérnök?...

Mennyit keres egy erdőmérnök? És egy erdész?

Figyelt kérdés
erdő, erdész, erdőmérnök, fizetés, vadgazdálkodás, vadászat,

2016. jan. 13. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban nem túl sokat, de elhelyezkedni sem tud könnyen.
2016. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem keresnek sokat , viszont keveset dolgoznak és nagy urak a szakterületükön .Az erdészeteknek rengeteg földje van ( amíg el nem veszik) ,ez óriási vagyon , az erdészetek amolyan " félig állami vállalatként " működnek , versenyről , konkurrenciáról , munkahatékonyságról még csak nem is hallottak.

Aki egyszer ide bekerül ( nemzeti parkhoz , erdészethez ) , az akár innen mehet nyugdíjba.


Ezek az emberek egészen más életet élnek , mint mások kint a munkaerőpiacon , nincs hajtás , bemennek , reggeliznek , kimennek valamit megnézni az erdőbe , elmennek tárgyalni , adminisztrálnak ,dumcsiznak a titkárnővel , szervezik a vadásznapot , előadást tartanak ,vadásznak , tanulmányútra mennek , intézik a fakitermelést , vadgazdálkodást, szép ráérősen mindent , fogalmuk sincsen , hogy más szakmákban az emberek meggebednek és holtra idegeskedik magukat havi

120 - ért.

Viselik szépen a zöld kalapot és látszik rajtuk , hogy nem értik , hogy mások miért kapkodnak....


Menj el egy vadásznapra és nézd meg őket , egy másik világban élnek , érdemes megnézni...

2016. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. jan. 18. 21:48
 4/4 anonim válasza:
100%

10 éven keresztül erdőmérnök akartam lenni, mígnem jött a felvételi leadás határideje, és elmentem villamosmérnöknek. Most fogok ebben a félévben diplomázni. Jó tanuló vagyok, nem vagyok hülye a szakmához. Sikerült szereznem egy nagyon jól fizető gyakornoki helyet. Eddig minden összejött. De! Aki egyszer azon törte a fejét, hogy erdész lesz, az az is lesz! Ez nem egy munka, ez egy életforma. Erdésznek lenni egy fogalom. Aki ezt nem érti, az nem is fogja megérteni. És aki erdész, és lelkiismeretes erdész, az majdnem hogy ingyen is megcsinálja ezt a "munkát".


Most felmerülhet a kérdés, hogy pont az mondja, aki elment villamosmérnöknek. Igazad is lenne, de én nem magam miatt mentem el. Egy kicsit igen, hanem amiatt, mert baromi nehéz elhelyezkedni Magyarországon úgy erdészként, ha nincsenek nagyon jó erdész ismerősei, esetleg rokonai. A célom az volt, és ma is az, hogy elhelyezkedek villamosmérnökként, kimegyek egy pár évre külföldre, és már azt tervezem, hogy beíratkozom erdőmérnöknek. Talán, ha az élet is úgy hozza, egyszer én is azt fogom csinálni, amit tiszta szívből szeretek, és nem azt, amit kényszerből, a család miatt választottam...

2016. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!