Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes bevállalni a mérnökinf...

Érdemes bevállalni a mérnökinformatikát, vagy felejtős?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


A kérdésem adott, viszont szeretném kiegészíteni, és hozzáértőktől választ kapni, ugyanis még nem tiszta ez a dolog a fejemben.


24 éves vagyok és logisztikai ügyintézőként végeztem, de ez a képesítés sajnos egyenlő a nullával, és most munkakeresés előtt állok, viszont a legtöbb, amit jelenleg elérhetek, az valamilyen raktári segédmunka, viszont én többet szeretnék az élettől…


Már a logisztikai képzésem alatt programozással foglalkoztam, mivel sajnos rájöttem, hogy félresikerült a választásom, ugyanis „súlyosan introvertált” vagyok és amúgy is, jelenleg az OKJ-k nem érnek semmit, ha nem kétkezi szakmáról van szó.


Kizárólag a webfejlesztés vonz egyelőre, annak is főleg a frontend része (JavaScript), viszont régóta, rendszeresen sok helyről hallom, hogy diploma nélkül nem lehet labdára rúgni programozóként. Nos, eléggé elkeseredett vagyok, ugyanis azt érzem, hogy most értem meg, viszont kicsit azt is érzem, hogy már kifutottam az időből.


Elgondolkodtam azon, hogy jövőre felvételiznék mérnökinformatikára, viszont addigra 25 éves lennék, mire nekivágnék. 2016-ban érettségiztem esti iskolában (kb. a kettes szintre való felkészítést vállalták, de így is szinte mindenki bukott), viszont a matekkal nem igazán törődtem, az érdeklődésem is gyenge volt iránta, így 26%-os eredményt értem el… Az utóbbi időben kezdett el foglalkoztatni a matematika és a programozás világa.

A probléma ott kezdődik, hogy ez a szak a legnehezebbikek közé tartozik, és ki van egészítve elektronikai, fizikai, hardveres dolgokkal, amelyek viszont már távol állnak tőlem. Programtervező informatikus szak viszont ebben a városban nincs, viszont nem szeretnék utazni, mivel már összeköltözés és lassan házvásárlás előtt állok a párommal, és nem szeretnék kollégista nebuló lenni közelebb a 30-hoz...

Mindenképpen szeretnék mellette 4 órás részmunkaidőben dolgozni, viszont átlagos képességekkel rendelkezem csak, hiába a nagy szorgalmam eddig mindenért vért kellett izzadjak, hogy jó eredményt érjek el. Sohasem voltam az, akire „ráragad elsőre a tananyag”, mindent otthon értettem meg és sajátítottam el.


Úgy képzeltem el, hogy az elkövetkezendő évet úgy töltöm, hogy részmunkaidőben dolgozom, mellette pedig nap mint nap gyakorlok közép-matekból, majd ezután előre felkészülők analízisre, algebrára és a többi tárgyra is, így talán előnyben lennék valamivel, természetesen a programozást is előtérbe helyezve (C, Java).


Gondolkodtam azon is, hogy valami „képesség felmérést” csináltassak, de nem tudom, hogy létezik-e ilyen, esetleg egy IQ teszt mennyit mondana meg, mert az fix, hogy nem vagyok valamilyen lángelme, csak nagyon szorgalmas.


Nem szeretnék még 1 évet feleslegesen elpazarolni, bár a felszedett tudást tudnám alkalmazni ha később programoznék, mégis nyilván azért feküdnék rá ennyire a matekra, hogy diplomát szerezhessek. De gondolom ha ez egy felesleges kör lenne, akkor munka mellett is tudnám autodidakta módon képezni magam annyira, hogy webfejlesztőként esetleg bekapcsolódhassak valamilyen projektekbe, vagy valahova felvennének akár olcsó pénzért is, hogy megszerezhessem a kellő tapasztalatot, aztán feljebb lépnék idővel… Ugyanis többen mondták, hogy a szabadúszó vágyálmom nem olyan egyszerű sajnos, ahogy én azt elképzelem…


Elnézést, hogy kicsit „közhelyes és általános” lett a kérdésem, de talán van, aki hasonló cipőben járt és tudna tanácsot adni.


Előre is köszönöm a tanácsokat!


2017. szept. 14. 15:50
 1/8 anonim válasza:
46%

Kedves kerdezo!

Bar en csak 15 eves vagyok es hat mit tudok en errol az egeszrol. De ahogy leirtad semmi ertelme annak a vegzettsegnek amid van. Megpedig egy raktaroskent nem nagyon lehetne megelni akkor mire varsz meg? Mas valasztasod nem nagyon van nekem ez ugy jott le. Gondolj bele egy kicsit ha most nem vegzed el 2-3 ev mulva egyaltalan nem fogod tudni elvegezni. En is info suliba jarok es ugy ertesultem ezekrol, hogy szinte mindenhova kell mernoki informatikus. Szerintem nem lenne rossz dolog minel hamarabb bele vagni az egeszbe es elkezdeni a sulit. Hidd el nem fogod megbanni de ha most nem lepel utana nagyon rossz lesz.

Remelem tudtam segiteni :) Sok szerencset a tovabbiakban. (bocsi, hogy nincs ekezet de telefonrol irtam)

2017. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Codecool-t nézted már? [link]

Én nem szúrnék el potyára még egy évet.

2017. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első!


Köszönöm az ösztönzést! Igen, pont ezen gondolkodtam... Minél tovább halasztom, annál nagyobb az esélye, hogy soha nem végzem el. Szerintem pont most van még az az idő, amikor esetleg beleférne, kétlem, hogy 30 felett már olyan nagy karriert lehetne befutni kezdőként :(


Viszont a személyes dilemmám az, hogy van egy komoly párkapcsolatom, és a szülők szeretnének támogatni lakásvásárlásba, viszont nem tudom, hogy menne-e ez a kettő dolog együtt. Család + ennyire komoly szak. A szüleim mindenben támogattak eddig, megemlítettem nekik ezt a szakot, egyelőre várom a válaszukat, hogy mit szólnának ehhez. Részmunkaidőt mindenképp szeretnék alatta csinálni (max 4 órásat), esetleg valami minimális diákhitelt vennék fel, így biztosan segítenének a szüleim a többiben (lakhatás, rezsi, kaja), viszont a család és házprojektet el kellene halasztanom és valószínű mamahotel lenne 28,5 éves koromig, míg befejezném a szakot. A barátnőmnek sincs semmi komoly végzettsége, csak érettségi, eddig sz.@r melókat kapott, és most is gyárit fog végezni, nem tudom milyen jövő várna ránk, ha nekem is ezt kellene.


A másik része a dolognak viszont a nehézség, és nem túlságosan bízom magamban :(


Második válaszoló:


Őszinte leszek, én nem bízom ezekben a képzésekben. Elkérnek 1 millió forintot, de mit adnak 4 hónap alatt? Azt az alapot, amit adnak szerintem itthon is el lehet sajátítani, a többi csak rajtunk múlik (tele van a net oktatóvideókkal, codeacademy.com, irodalmakkal, dokumentumokkal). Ha valaki még elő is fizet extra anyagokért, akkor a határ a csillagos ég, persze mindez angolul, de az alap, anélkül nincs semmi.


Nem hiszem, hogy ha mondjuk rászánok programozásra napi 8 órát, akkor nem tudnám ugyanazt itthon elsajátítani, mint egy ilyen képzésen.


Végzettséget ez pedig nem ad, legalábbis nem láttam, hogy bármelyik állásajánlatnál kértek volna ilyen jellegű papírt. Vagy BSc-t kérnek, vagy tapasztalatot, nagy ritkán csak tudást, de ott meg bizonyítani kell úgyis.

2017. szept. 14. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Van a Training360-nak is egy informatikai képzése, ami alatt már kapsz fizetést, és a piacra orientált dolgokat oktatnak, nézz utána, mert ez is egy lehetőség.


Amúgy pedig vannak IT cégek ahol nem feltétel a diploma!

2017. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha őszinte akarok lenni, nekem is jobban húz a szívem a diploma nélküli boldogulásra.


Viszont akárhol utánanézek, a csapból is az folyik, hogy a programozó maximum fél szakember diploma nélkül, és nem nevezhetők informatikusnak. Nem tudom, ez valami propaganda, vagy van benne valami igazság.


A mérnökinformatikán speciel elég sok mindent feleslegesnek tartok a saját szemszögemből, de a prog. infón is. Azt mondják ad egy rendszerszemléletet, de szerintem ez csak fél igazság.


Ettől függetlenül mégis attól félek, hogy hiába a sok önképzés, nem fogok tudni boldogulni a papír nélkül, vagy max. valami bérkóder leszek életem végéig...


Valószínűleg adok magam erre 1-2 hónapot, hogy átgondoljam, mert az viszont benne van a pakliban, hogy vagy most vagy soha diplomát...


Szívesebben kezdeném el az életemet, és mellette önképzést választanám szabadidőmben, minthogy iskolás legyek majdnem 30 éves koromig.

2017. szept. 14. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
A kettö nem zárja ki egymást létezik levelező.
2017. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó dolog a stabil elméleti háttér, de azt is tudni kell, hogy aki egy jónevű egyetem professzoraként akar befutni, annak nem nagyon fér bele az idejébe a kutatói/publikációs karrierharc mellé a gyakorlati tudás elmélyítése is. Szóval nagyjából mindegy, melyik egyetemet választod, azt az elméleti alapozást fogod megkapni, ami az ott éppen mérvadó tanszékvezetőknek, dékánoknak a "tudományos hírnevét" megalapozta. Aztán, hogy ezzel mész-e valamire az életben is...


Van egy lap, az IT business, ennek szinte minden számában vannak interjúk nagy hazai vagy nemzetközi IT cégek vezetőivel, és szinte mindegyikük panaszként szokta említeni a hazai felsőoktatási képzéseknek az ipar igényeitől való elrugaszkodott voltát. Tehát nem véletlenül kezdtek el burjánzani az akadémiai szférán kívüli, nem akkreditált, de gyakorlatorientált IT iskolák.


Két viszonylag visszafogottabb vélemény a szaporodó alternatív képzésekről, mindkét oldalról:

[link]

2017. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem akarlak eltántorítani, de sajnos ahhoz, hogy az általad érdekelt programozásig eljuss az egyetemen túl kell esned azokon a tárgyakon, amik számodra nem lényegesek, sőt, inkább az a céljuk, hogy kiszórják a hallgatókat... Pl. a programtervező informatikus is kőkemény matek...

Na most a leírtak alapján valószínűleg annyit kellene még otthon is gyakorolnod/tanulnod, hogy nem hiszem, hogy tudnál mellette dolgozni...

Én inkább azt ajánlanám, hogy tényleg végezz el egy ezzel kapcsolatos OKJ-t és szépen magadtól képezd magad + tanuld az angolt, mert van jó pár hely, ahol nem azt nézik, hogy van-e papírod, hanem a tudásod érdekli őket. :)

Bár az lehet, hogy nem egyből olyan fizetéssel kezdesz majd, mint egy diplomás...

Azt nem mondtad, hogy államira vagy önköltségesre jelentkeznél, de most már (nálunk pl. igen, meg még pár karról tudom fixen), ahhoz, hogy államin maradj, nem csak a kreditet kell teljesíteni, hanem 2,5-ös átlagot is hozni kell, hogy államin maradhasson az ember... Szóval nem elég 2-essel átbukdácsolni...


(egy elsőéves mérnökinformatikus hallgató)

2017. okt. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!