Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fontos számodra, hogy minden...

Fontos számodra, hogy minden hónapban félretegyél a fizetésedből?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Az egyharmadát elteszem, de ez évben mindig közbejött valami, ami miatt hozzá kellett nyúlnom: javítási munkák a ház körül, vis major esetek (pl. villámcsapás miatt tönkrement laptopom, ill. egyéb viharkárok), egészségügyi vészhelyzetek... szóval amit megspóroltam, eddig elvitte mindig valami.
2017. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én majd úgy szeretném csinálni, hogyha lesz keresetem, majd minden nap félreraknék egy százast, vagy százötven, vagy kétszáz forintot, ahogy éppen érzem, de 100-at szerintme minimum. És akkor lehetne, hogyha gyorsan kell valamire, pl mosógép javítása, vagy ki kell cserélni valamit; meg a gyereknek folyamatosan a cuccait megvenni majd, hogy járhasson szép ruhákban , amikben jól érezheti magát, ami a kedvérevaló, meg később esetleg tanulmányokhoz pl új laptop, új könyvek-füzetek, vagy kollégium, ha mondjuk oda megy; vagy pedig félrerakni akár arra, hogy majd könnyebben el tudjon indulni az életben, és akkor nem nulláról indul már majd, hogy összekapirássza a lakásra valót, hogyha már szeretne külön költözni, önállósodni pl a szerelmével vagy egyedül. Szerintem ezek tök jó dolgok. Szóval ja, nekem ezek fontosak lesznek majd.
2017. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Tartalèk mindig kell. Soha nem tudhatod mi romlik el mondjuk. Nekem ezèrt nem okozott gondot egy ùj mosogèp vètele mondjuk, mikor bekrepàlt. Vettem egy ùjat.
2017. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Fontos lenne, de sajnos nem megy. MAjd ha jobban megfizetik a tudásom. :(
2017. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon fontos!
2017. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 biztosításról hallottál már?

#2 napi 100 forint az van kemény 3000 egy hónapban, 4-4 év alatt meg is lesz a mosógép...

2017. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"#2 napi 100 forint az van kemény 3000 egy hónapban, 4-4 év alatt meg is lesz a mosógép.."


De nem az, nem akarok szűkölködni!:) És az is valami már! Nézd meg mondjuk 4 évre; de mondjuk nem tudom, a keresetemtől is függeni fog, de szerintem ennyitől még nem "roggyan meg" a családi kassza, hogyha azt máshova elkülönítem. De ez is valamennyi tényleg; hát ez is valami

2017. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen fontos. Sose tudni, hogy mit hoz a holnap.

Bár csak pár éve kezdtem el félretenni.

Kezdetben csak havi kb 15 000 Forintot. De sokszor hozzá kellett nyúlni.

Ebben az évben húztam bele a félre rakásba. Havi kb 200 000 Forintot tudok félre rakni. De ehhez már nem akarok nyúlni. Ha mégis, akkor tanulásra vagy ingatlan vásárlásra költeném. Illetve ugye bármikor munkanélküli lehet az ember.

2017. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

""#2 napi 100 forint az van kemény 3000 egy hónapban, 4-4 év alatt meg is lesz a mosógép.."


De nem az, nem akarok szűkölködni!:) És az is valami már! Nézd meg mondjuk 4 évre; de mondjuk nem tudom, a keresetemtől is függeni fog, de szerintem ennyitől még nem "roggyan meg" a családi kassza, hogyha azt máshova elkülönítem. De ez is valamennyi tényleg; hát ez is valami"


Te hány éves vagy? 12?

2017. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen, most kiemelkedően, mivel még fiatal vagyok és a szüleimnél lakom, ezért lehetőségem is van rá. A későbbiekben rendszerezni is szeretném. Külön váratlan kiadásokra (pl. valamilyen műszaki berendezésre), külön vésztartalékra (ami 6 havi megélhetésre szükséges összeget takar életszínvonal vesztés nélkül, pl. váratlan munkahely megszűnés esetére), külön befektetési célra, külön éves nyaralásokra és persze nyugdíjas évekre. Ez soknak tűnik, de, ha az ember idejében elkezd takarékoskodni és ez mellett odafigyel arra is, hogy legyen is miből, tehát folyamatosa képzi magát, hogy egyre nagyobb bevétele legyen akkor fokozatosan eljuthat odáig az ember, hogy ez teljesen természetes legyen számára.
2017. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!