Az emberek miért mennek el semmitérő szakokra tanulni?
Komolyan nem fogom fel, hogy hogy van az, hogy valaki 3-5-több év alatt elvégez egy egyemet, aztán megpróbál munkába állni, és akkor esik le neki, hogy semmit se ér a végzettsége, mert sehova sem keresnek olyat.
18 éves vagy legalább mikor egyetemre jelentkezel, nincs annyi eszed, hogy mielőtt belevágsz, megnézed van-e egyáltalán kereslet rá?
És akkor megy a siránkozás, hogy ő DIPLOMÁVAL nem tud elhelyezkedni, de mikor értik meg, hogy semmit nem ér a diploma, ha azt egy 0-t érő szakon csináltad.
Ami engem eredekel abbol nincs konkret papir, max cegek inditanak parhonapos kepzest. Nekem az okj m kb a felet lefedi annak a szakmanak. Keves tapasztalatom van, de az a negy honap lehet szakmai gyakorlat. Megis inkabb behivjak a papirosokat, es a hirdetesben elonynek irjak ha tudsz is valamit a szakmarol. Tehat altalaban a hirdetesekben a papirt es a tobb eves tapasztalatot leszamitva, minden meglenne.
Ismerosom nyafog, mert szociologus es keptelen egy nagyobb csatorna egyik tv musoran dolgozni, amikor koze nem volt hozza, hanem tanitottak. Nagyon izgis munka. Engem erdekelne, megsem vennenek fel, mert hiaba erdekel, nincs papirom...akarmibol.
Gondolom te it szektorban vagy, ott tenyleg.hiany van. Bar technikailag nem.all tavol tolem, de eggyik aga sem megy.
"Mondjuk mi egyetem alatt is kölcsönösen tiszteltük egymást, nem volt klikkesedés,"
Erre meg annyit, hogy szerintem a válaszomból látszik már, hogy én sem elit egyetemet végeztem, simán csak hülyeségnek tartom, aki csak azért, hogy valami papírja legyen időt+energiát+pénzt veszteget.
A "mit csináljon"-ra meg: mondjuk mielőtt jelentkezik valahova, elolvassa a 10 soros semmit mondó felvételi tájékoztatót, hogy mi leszel ha nagy leszel, rákeres azokra az állásokra a profession-ön, és mikor látja sehova se kell, akkor más irányba indul. Nem pedig a "rendszert" hibáztatja, hogy elvégzett valamit, amire nincs kereslet, és 3 évvel később saját bőrén érzi ezt beigazolódni.
A másik meg amitől falnak megyek, az "ami engem érdekel, az azért nem mert...": ez pont ugyanaz, hogy attól hogy téged érdekel, ne várd hogy valaki azért pénzt is fizessen.
Forditva is gaz.
Nem mentem egyetemre, mert nem erdekel egyik szak sem. Felsofoku okj m van, mert ami erdekelt, ilyen formaban oktattak, es azert keresett is. Megis egy betanitott irodai melora elvaras a diploma, amikor azt egy majom is elvegzi felkarral.
Legtobb munka ilyen. Nem ertem, az erdomernok, mitol lesz jobb irodai alkalmazott, mint mondjuk egy bolcsesz, vagy mediaszakos kis csaj. Irrelevans elvaras a legtobb helyen. Tenyleg sokszor olyan idiota szakokrol olvasok, hogy nem ertem miert elony egy cegnek, ha valaki a szulok tamogatasa alatt vegigseggelt par evet, bulikazott, es valami nevetseges szakra jart.
Valójában igen kevesen tanulnak semmirekellő szakokon, ha megnézed a legnépszerűbb szakokat a legtöbb piacképes szakmát ad. Gazdálkodási és menedzsment, mérnökinformatikus, kereskedelem és marketing, ápolás és betegellátás, óvodapedagógus, gépészmérnöki, turizmus-vendéglátás, programtervező informatikus, gazdaságinformatikus, pszichológia, ezek voltak idén a top 10 szakok. A közhiedelemmel ellentétben csak maroknyi ember tanul tovább szabad bölcsésznek és egyéb hasonló szakokon.
Mielőtt pedig valaki jönne, hogy a gazdasági szakok is büfészakok ( mint a gazdálkodási menedzsment, marketing és turizmus) megsúgom, hogy valamire való nyelvtudással bármelyik multinál el lehet helyezkedni 200 ezer Ft-os nettó fizetésért Budapesten, vidéken nyilván kevesebbért.
Tehát lehet nyomni a süket dumát, hogy így diplomás közmunkások meg úgy, de a valóságban a diplomások körében még mindig nagyobb a fizetés és kevesebb a munkanélküliek száma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!