Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Befektetők, ti hogyan kezdtete...

Befektetők, ti hogyan kezdtetek értékpapírokkal kereskedni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az értékpapírok, tőzsde világa. Ezért kíváncsi vagyok, hogy akik ezt csinálják, hogyan kezdték el, hány évesen, mennyi előtanulmányuk volt ehhez ( könyvek, egyetem stb. ), eleinte mennyire volt sikeres, ilyesmi. Vannak ezzel kapcsolatban ambícióim, jelenleg is az intelligens befektetőt olvasom, de elegendő mennyiségű tanulás nélkül szerintem túl kockázatos belekezdeni, de érdekelne nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban. :)

2017. júl. 20. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Végezz egy egy közgazdaság egyetemet, utána már lesz némi fogalmad a dologról.
2017. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De édes vagy, gazdasági egyetemre járok, és egy szóval nem írtam, hogy fogalmam sincs miről szól az egész elég sokat tanultam, olvastam már erről, csupán mások élettapasztalataira lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban. :)
2017. júl. 20. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Ez olyan, mint a szerencsejáték, ha kicsiben játszol, nem tudsz nagyot bukni, viszont nagyot nyerni sem.


Én 2 éve tuti kakaót vásároltam volna, mert nagyon kezdett felmenni az ára, viszont 2 napja, mivel a kínaiak nem eszik, eljutottunk, oda, hogy a kakaó piac a csőd szélére került. Pedig 2 éve 5 ezer dollár volt egy kiló.

2017. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Szia, én ma reggel olvastam a kérdésedet, leszedtem a könyvet, elolvastam 112 oldalt.


A könyv röviden és tömören összefoglalva ÉRTÉKTELEN!

Számomra a mi volt, hogyan alakultak a cégek eredményei 1900-as évek elején, közepén, egészen 2000-ig használhatatlan a mai környezetben. Hol mennyi kamatot adtak 1947-1965 között szintén használhatatlan a mai világban.

A mi lett volna, ha nem ebbe, hanem abba fektetnek 70 év távlatában meg már kimondottan vicc kategória!


Az alapokat azonban tényleg, jól leírja: mi a kamat, százalék, kockázat, + és - hozam, stb.

Ezek viszont annyira alap dolgok, hogy még öreganyám a maga 87 évével is tudja, pedig egy 2 csatornás TV már kifog rajta.


Közben felbüfög a könyv néhány alap dolgot hatalmas újításként pl.

-ami működött régen azt ne tekintsük örök érvényűnek (,de közel 100 oldalon pont azt taglalja)

-minden előrejelzés egyfajta spekuláció, nem biztos a megvalósulása (köszönöm, erre soha nem jöttem volna rá)


Eleve az, hogy Csányi írta az előszót már lehetett sejteni a könyv nem fog használható dolgokat tartalmazni, viszont hozzájárul, hogy egy jó babgulyásra azért megtudja hívni Viktor komáját :)

2017. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Gazdasági egyetem? Nem tán turizmus?:)

Ha nagyon érdekel brókerképzőnél tudsz letenni különböző vizsgákat tanfolyamokkal együtt. Könyvekből többet is tudsz olvasni pl. a saldo kiadónál több ilyen tipusú könyv is van, de librinél is, doksi.hu-n is. Garancia pedig semmire nincs a tőzsdén és nem a megélhetést visszük oda ezt ne felejtsd el és nagy baj nem lesz.


A legtöbben kis pénzekkel kezdik úgy tudom és saját kárukra tanulnak. Makrot lehet nyomni egyetemen!


Sok sikert kívánok a tanuláshoz és befektetéshez!

2017. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

A befektetők és a traderek között nagy különbség van.



A befektető hosszú ideig (5-10 vagy meg több) megtartja az értékpapírjait, mindaddig, amíg az a befektetés megfelel a portfólióstratégiájának. A befektetésekről különböző mérőszámok (ROI, adósság), fundamentumok (Hasznos a cég? Jó a vezetőség?..) és jelenlegi érték (Szerintem alulértékelt/túlértékelt?) alapján döntenek. A legtöbb hedgefund, befektetési alap átlagosan évi 5% inflációval számolt hozamot tud elérni, ez az s&p500 index inflációval számolt 10%-os átlaghozama alatt van. Ezek szerint tehát ha 1950-ben 1 millió dollárt befektettél volna egy hedgefundba és ugyanennyit egy s&p500 indexet követő etf-be, most több pénzed lenne az utóbbi befektetésből. Ugyanerre a megfigyelésre fogadott az általad olvasott könyv szerzője, Warren Buffett egy hedgefund menedzserrel 10 évvel ezelőtt: ha meg tudja haladni a hedgefundja teljesítménye az S&P500 indexet, 1 millió dollárt ad egy általa választott alapítvanynak. Pont most pár hónapja járt le a tíz év, na mit gondolsz ki nyert?(hint: nem a hedgefund menedzser) Persze vannak hedgefundok, amiknek a teljesítménye meghaladja az s&p500-at de ez kb az összes hedgefundnak a 20%-a. Mivel gondolom nem rendelkezel olyan háttértudással, eszközökkel, tapasztalattal, ami ebbe a 20%-ba rakna, azt ajánlom ha befektető akarsz lenni, válassz ki 3 általad jól ismert céget, ebből a sokat említett s&p500-as indexből, vegyél részvényeket, és ne nézz rá a befektetéseidre 5 évig (ezzel elkerülöd hogy bepánikolj). Másik opció: vegyél simán csak egy etf-et. A dolog hátránya, hogy eleve sok pénzednek kell lennie, hogy ebből meg tudj élni: ha 100 milliód lenne egy etf-ben, akkor havi kb 1 millió hozamra számíthatnál.



A trader sokkal rövidebb időtávon dolgozik és neki általában a fundamentumok helyett a matek (valószínűségszámítás, black-scholes modell stb.), technikai analízis az eszköze (RSI, moving average, bollinger band, pivot pontok etc..). Na ezt egyáltalán nem ajánlom, mert a befektetéssel szemben ez egy zéró összegű játszma, ahol phd matematikusokkal, fizikusokkal és programozókkal játszol, hosszú távon veszíteni fogsz. Ha mindenképp ez az álmod, csinálj még minimum egy msc-t matekból, pénzügyből valami neves egyetemen (de inkább egy phd-t) és jelentkezz egy prop trading céghez külföldön. Magyarországon úgy tudom nincs ilyen.

2017. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

#6-os vagyok még



Még hogy arra a kérdésre is válaszoljak hogy ezt hogyan lehet megtanulni: sehogy. Aki mást állít az csak el akar adni neked valami drága tanfolyamot, különben ha lenne biztos módszere már ibizán sütkérezne. A technikai dolgokat persze meg lehet tanítani (mik a derivatívák, mik az etf-ek, hogyan kell részvényt venni stb), de azt hogyan tanulod meg hogy előre lásd a jövőt? Sehogy, max megnövelheted az esélyeidet azzal, hogy mindig képben vagy a dolgokkal, mindig tájékozott vagy, reális világnézeted van. Vagy jó a jövőről alkotott elképzelésed és akkot bejön a befektetésd vagy nem. 4 évvel ezelőtt pl Teslába fektettem, az bejött, most ethereumba fektettem (persze ezt sok olvasás előzte meg), de ki tudja, hogy bejön-e? Max megjósolni tudjuk hogy mi fog történni de senki nem látja a jövőt. De fektethettem volna indiába (indiai cégeket követő etf-be), vagy akár biotechnológiai cégeket követő etf-be is. A lehetőségek végtelenek

2017. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!