Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A férjem felbuzdult, hogy...

A férjem felbuzdult, hogy elege van a munkahelyéből, ebből az egész országból, ahol csak arra keres az ember, hogy a számlákat tudja törleszteni, a lakáshitelt. Mennyivel lenne könnyebb külföldön? Érdemes lenne belevágni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk könnyebb!

Nagyobb a fizwtés,nagyobb a kiadàs is,de az itteni életszinvonalunk nem közeliti meg Magyar orszàgit.

Ha itt kedvem van el menni moziba elmehetek,és nem kell gondolkodnom egy csokin hogy megvegyem-e vagy sem...

Azt hiszem,sohasem tudnék màr Magyar orszàgon élni.

Persze ahhoz hogy külföldre menjetek elöre biztos munka kell hogy legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A biztos munka az tényleg kell, ha az ember külföldre akar költözni. Nyelvtudás sem árt.
2008. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

ez attol függ milyen munkára gondoltatok.

pl ha informatikus diplomával és nyelvtudással akkor könnyebb, de ha semmi extra végzetsége nincs akkor nem.


de igaz otthon egy középvezetö informatikus is jól keres.


én németországban élek és a párom középvezetö, 4000 bruttója van és azt néztem otthon is megkeresné ezt a pénzt. itt egy kisfaluban 40 km-re a nagyvárostol bérlünk 900 € egy normál lakást rezsivel. otthon ezért már pesten egy fasza lakásunk lenne. ha nem tudtam volna elhelyezkedni akkor azthiszem haza mentünk volna.


szóval igen magas a rezsi, és itt sem keresnek túl jól. pl sok sok diplomás ember szartlapátol angliában és egy kis lyukban lakik. hm nekem ez nem érné meg.

fiataloknak éri meg, de gyerekkel pl nem nagyon. itt pl nálunk az ovoda sehol sem ingyenes az államiért is kell fizetni.

2008. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

En ameriában élek két éve. Ide jöttem férjhez. Közgazdász diplomám van, ennek ellenlére itt nem tudok elhelyezkedni vele. Takaritani járok egy kórházba. Heti 500 dollárt keresek, a férjem heti 750-et. Havi 1200 usd a lakbér + ehhez jön a rezsi és a kocsitörlesztés. Nem könnyű. Megtakaritani nem tudunk, mert iszonyat drága itt minden. Ráadásul ezért a pénzért csak egy egyszobás lakást adnak.

Kb. Ugyanazon a szinten élek, mint otthon. Gyereket nem tudunk vállalni, mert 6 hétig lehet itthon maradni és utánna vissza kell menni dolgozni. Nem tudnank kire hagyni a babát. Ha meg itthon maradnék, a férjem fizetése nem lenne elég. Ha visszamennék dolgozni, akkor a baby sitter vagy a bölcsöde vinné el az én fizetésemet. És még nem beszéltem arról, hogy a babának nem lenne orvosi biztositása és ha megbetegszik, az egy kész vagyon lenne.

Ennek ellenére jól érzem magam és nem akarok visszamenni. Más a mindennapi élet. Más az életfelfogás és nem minden a politikáról szól. Az emberek mosolyognak az utcán és kedvesek.

De csak akkor szabad külföldre menni, ha biztos munkahely és nyelvtudás van. Máskülönben nem éri meg.

2008. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb orszàgba ha sokat keresel,ott sok a levonàs is.

Én példàul most euroba szàmitva irok:

keresek havi 1500 eurot.

Viszont:Havi 150 euro a betegbiztositàs,és kötelezö,ha beteg vagy ha nem havonta fizetni.

Ez az alap.

A kukàszsàkok 10 darab 15 euro.

Ha nem veszed meg,nem viszik el a szemetedet.

egy lakàs 500 euro,és ez a legegyszerübb lakàs.

egy doboz cigi 3 euro,ugyhogy azt is meggondolod hogy dohànyozz-e vagy sem...

Élelmiszerekröl nem is beszélve!

Sorolhatnàm,a lényeg hogy a végén semmi nem marad sporolni.

Nem élünk rosszul,de nem is haladunk sehovà.

Én magyarorszàgot csak azért hagytam el,mert koszos,sok a bünözés,zajos meg hasonlo okok.

A kiköltözést nem ajànlom,inkàbb kinnt dolgozni rövidebb idökre,de otthon maradni.

2008. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az,hogy mennyire lenne könnyebb az elég tág kérdés. Azért a külföldi munka nem olyan egyszerű mint sokan hiszik. Gondolj csak bele, hogy néhány pl ügyintézés milyen nehézkes itt Magyarországon ahol "itthon" vagy, akkor gondolhatod hogy egy idegen országban milyen lehet. És ez csak egy példa volt.A munkával ugyanez a helyzet.Szerencse is kell hozzá méghozzá nem is kevés.
2008. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy olyan kerdes itt a forumon hogy miert menekul mindenki Magyarorszagrol, erdemes elolvasnod. En is irtam oda valaszt, mert en is eljottem! Bar elobb tettem volna.

Szoval szerintem menni kell Magyarorszagrol es pedig minel messzebbre!

2008. okt. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És persze a Jobbikra szavazni nyilván butaság és "szélsőséges"
2013. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!