Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez gyanús szerintetek?

Valkaiss kérdése:

Ez gyanús szerintetek?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy pincér melót, írtam emailt, szinte egyből válaszoltak hogy mehetek. Elvileg bejelentett munka szállással.

A bökkenő: A tulaj nyár végén fizet kézpénzben. Anyukám szerint ez gyanús.

Küldött munkaszerződésről példányt, abban viszont az van, hogy a munkáltató minden hónapban fizet, ő mégis ezt mondta.

Szerintetek ez tényleg gyanús lehet? Ne fogadjam el?


2017. jún. 20. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gyanús, hanem átverés. Eleve ha olyan jó hely nem fognak egyből egy email váltás után felvenni, az meg hogy nyár végén vagy fizet vagy nem, hát az elég gáz. Az hogy mi van a szerződésben amúgy is irreleváns, valszeg nem csak ebben nem fogják betartani hanem másban sem. Én helyedben megkímélném magam egy pofára eséstől meg esetleges jogi herce-hurcától és keresnék rendes melót. Lemész a Balcsira fél nap alatt találsz valamit annyira munkaerőhiány van.
2017. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, irány balaton, ott pikk-pakk találsz állást!
2017. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Hm... szerintem pont, hogy a kérdező is balatoni állást talált :D Vagy valami hasonlót... "nyár végén fizet"


És igen, azért szokták ezt alkalmazni, mert félnek, hogy lelép a dolgozó a rossz körülmények miatt - ezért "sakkban tartják" a fizetés nem kiadásával.

2017. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyanús, hanem egyértelműen átverés.
2017. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!