Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztráltam 25 év alatti...

Regisztráltam 25 év alatti pályakezdőnek, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Fél éve regisztráltam, mert az kellett ahhoz, hogy 1 évre kaptak támogatás a TB-re. Kaptam ilyen álláskereső kiskönyvet, amit most néztem, h beleírták h előírt találkozó májusban, azaz vissza kellett volna mennem a munkaügyibe akkor. De nem mentem.


Igazából támogatást nem kértem, meg munkát sem kerestem eddig, mert záróvizsgára készültem, most hogy végeztem, adtam is be önéletrajzot egy helyre, megyek is állásintrjúra. De most attól 25 év alatti pályakezdőnek minősülök (24 éves vagyok egyébként még egy fél évig), vagy mi a teendő?


2017. jún. 1. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kitöröltek az adatbázisukból és elvették a TB támogatást is, azaz, onnantól, hogy nem voltál regisztrálva még 45 napig van TB-d, aztán nem látnak el. Be kell fizesd a TB-t.


A cég valószínűleg kapott volna utánad állami / EU támogatást, szóval hiba, hogy kitöröltetted magad. Menj és regisztrálj újra az interjú előtt.


Az 1 év TB átvállalás viszont ugrott valószínűleg a továbbiakban...


Záróvizsgára készültél? Hallgatói jogviszonyod meddig volt? Amíg volt hallgatói jogviszony, addig + 45 nap volt TB-d is.


Több helyre adj be CV-t, sőt ha lehet kérj ajánló levelet egy proftól, ha van olyan, akit kedvelsz és jóban vagy vele.


Érdemes kisebb cégeknél próbálkozni (pl. Facebook álláshirdető csoportok, jobline, NFSZ VMP, stb...)!

Érdemes CV tanácsadásra is elmenni (az egyetemeden).

2017. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szóval újraregisztrálsz ás amíg nem vagy 25, nagyon pályázol (minden környező KKV, Zrt., kisebb céghez).


Ha nem vagy regisztrálva a munkaügyi adatbázisban, a cégek honnan a bánatból tudják, hogy nem létesítettél eddig sehol rendes szerződéses munkaviszonyt?

2017. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A tb biztos nem ugrott, mivel ahhoz nem is kértél el végül az igazolást és azt már elintézték, hogy 1 évre jogosult vagyok, elvenni nem tudják.
2017. jún. 1. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:

25 éven aluli pályakezdők után adókedvezmény jár a munkáltatónak, és ez teljesen független attól, hogy regisztráltál-e, csak egy NAV igazolás kell a pályakezdőségről, és hogy 25 éven aluli legyél. (Ez a kedvezmény abban segít, hogy könnyebben alkalmazzanak, mivel így te olcsóbb munkaerő leszel, de te magad nem kapsz adókedvezményt.)


Ha a munkaügyi hivatalon keresztül szereznél munkát, akkor valószínűleg még további pénzek járnának a munkáltatónak, de azért lássuk be, hogy az így szerzett munkák nagyon kevés esetben jók, általában jobbat találsz, ha magad keresel.


Szóval most nincs semmi, töröltek a nyilvántartásból, mert nem mentél el, így nem számítasz álláskeresőnek, de ettől függetlenül azt csinálsz, ami akarsz. Az 1 éves TB jogosultságod az megmarad.

2017. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És erre a fél évre érdemes lenne újraregisztrálni, amíg 25 vagyok? Munkaügyi kp általi munkát nem is akartam, meg eddig nem is kerestem, szerintem ezt megkapom amire jelentkeztem, de lehet jobb úgy nekik, ha 25 év alatti vagyok bár nem tudom mekkora cég ez egyáltalán, úgy tudom a sima vállalkozóknak nem jár semmi és nem tudom, hogy ez az e
2017. jún. 1. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 25 év alatti vagyok. tudnk beszélni privátban?
2017. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát írj
2017. jún. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!