Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Egy diplomás pályakezdőnek...

"Egy diplomás pályakezdőnek az első felkínálkozó munkalehetőséget el kell fogadnia": ezzel mennyire értettek egyet?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy diplomás pályakezdő, aki állást keres.

Valóban az első "jöttment" munkát el kell fogadnia, hogy ha dolgozni akar?

Legyen az 12 órázás egy gyárban, legyen az a szakmájába illő 8 órás munka.


2017. jan. 12. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Az első szakmait
2017. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha szakmai, akkor nem szabad elutasítania-szerintem.


Ha kell a pénz, akkor a 12 órázást is kénytelen elfogadni a gyárban. Ha nem kell a lóvé, akkor viszont kár évekig sem köteles elfogadni semmit. (ha elnézik a szülők és eltartanak)

2017. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Az első szakmai lehetősèget, igen. Onnan lehet tovàbb fejlődni. Az a baj sokakkal hogy egyáltalàn nem akarjàk a ranglètràt megjàrni, rögtön 400+ fizetès kell, ha nem akkor nem is dolgoznak inkàbb.
2017. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolnám, hogy azzal foglalkozz ami igazán érdekel és szeretnéd csinálni.


Például én már interjún is megkaptam, hogy miért jelentkezek x pozícióba mikor ez nem vág bele teljesen az önéletrajzom alapján felállítható profilba.


Engem viszont nem igazán érdekel, hogy milyen ranglétrán hol dolgozom és hogy milyen karriert futok be a szakmában, csak annyi, hogy ha foglalkozom valamivel az érdekeljen. Ne csak szimplán érdekeljen, de akarjak annyira foglalkozni vele, hogy akkor is erről olvassak, mikor nem dolgozom.



TL;DR Ne fogadd el, ha szakmába illő, akkor sem. Feltéve, hogy téged nem különösebben foglalkoztat a dolog.

2017. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem értem mi köze a papírnak ehhez de azt dolgozol ott, ahol és amit akarsz. Pályakezdőként akármilyen papírod is legyen, nem gyakori hogy jön az álommeló. Ha teheted kivársz egy ideig.


Én azt szoktam, hogyha X ideig nem jön szakmabeli lehetőség, amit elvállalnék, elmegyek szakmán kívül.

2017. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

"nem értem mi köze a papírnak ehhez de azt dolgozol ott, ahol és amit akarsz."


Inkább azt ahova felvesznek.

2017. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg.


Nekem tobb ajanlatom is volt a diploma megszerzese utan, es nem fogadtam el az elsot, mert tudtam hogy lesz jobb.


Ha nem lett volna nyilvan elfogadtam volna. Persze szeptember elejen munkaba is alltam, az sem mindegy mennyi ideig nem dolgozol. Par het belefer, de honapok egyaltalan nem.

2017. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezer dologtól függ ez is, de leginkább attól, ki ajánl állást.


Voltak "feketelistások" már az egyetemen is, akik mindig keresik a munkaerőt, de tudod hogy normális ember nem akar ott dolgozni.


Alapvetően azt mondanám azt vállald el, amelyik jobb szakmai fejlődést, jobb légkört, jobb jövőt "láttat". Aztán ember legyen a talpán aki kezdőként bármennyire is látja ezt.


Viszont gyári munkát nem vállalnék, csak ha már nagyon nincs semmi más. Úgy vagyok vele, ha már van egy piacképes szakmám, tudásom, akkor mindenkinek jobb ha azt kamatoztatom, én is fejlődök, a cég is jól jár, és nem megy a levesbe egy csomó kidobott pénz és idő.

2017. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6.

Nincs diplomám, max szaktudásom. Mostani munkakörömhöz diplomát kértek, mégis felvettek.

2017. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!