Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alábbi esetben mi a jó...

Az alábbi esetben mi a jó válasz az állásinterjún arra a kérdésre, hogy miért szeretnék munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés

Minden oké a munkahelyemmel, szeretek itt dolgozni. Egyedüli ok a váltásra, hogy iszonyúan alul vagyok fizetve. A béremet meg nem akarják megemelni a reális szintre.


Az a gond, hogy ha ezt akár mennyire finoman is elmondom, azt gondolhatják, hogy majd tőlük is lelépek, ha kapok egy kicsit magasabb ajánlatot.


2017. máj. 6. 23:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

„Jelenlegi feladatkörömet ellátva úgy érzem, hogy nem használom ki maximálisan a képességeimet és szeretnék egy olyan feladatkört, amelyben kihívást jelentő feladatokkal találkozom, és amelyben van fejlődési, tanulási lehetőség számomra.”


Kedves Ágnes!


Az a bajom ezzel, hogy ez nagyon nem igaz. Hazudni pedig semmiképpen sem szeretnék. Teljesen meg vagyok elégedve a munkahelyemmel. A feladatok kihívást jelentenek, tudok fejlődni, stb...


Tényleg csak a fizetésemmel van a baj. Elég alaposan utánajártam a dolognak, és az én szakmai tapasztalatomnak, tudásomnak megfelelő bérsáv legeslegalja is 55%-kal magasabban kezdődik, mint a mostani bérem.


"Nem javaslom, hogy a bérre hivatkozz ennél a kérdésnél. Még akkor is, ha így van. Azt a hatást kelti, hogy neked csak a pénz számít és egyik munkáltató se akar ilyen munkavállalót."


Én csak egy reális bért szeretnék, amiről azt gondolom, hogy nem nagy elvárás a részemről. A cégünknél az adott szakterületen (kb 20 ember közül) a legjobb szakembernek számítok.

2017. máj. 11. 15:02
 12/12 anonim ***** válasza:

11.: Egyébként én sajnos álláskereső vagyok, pontosabban munkanélküli -szellemi szabad foglalkoztatású-, vagy ahogy akarjátok...


Bevallom, ha jó a munkahelyed és szakmailag is jó, fejlődsz is, csak kevés a fizetésed, én elgondolkoznék, hogy az a cég, aki kiszemelt magának és nagyobb bért ígér, cserébe mit vár el?


Mert, ha hazugságot, akkor nem váltanék.

Nem motivál az új munkakör?


Ez nekem is gondom, nagy százalékban a kevés meghirdetett állás között csomó olyan kezdő állás van, ami király, hogy van, de nem motivál engem.


Viszont el kellene kezdeni élni, szakmában dolgozni, lassan már mindegy mit.


Ugyanakkor a motivációs kérdéseken valahogy át kellene jutni...


Mert ha már ott lennék, a mostani helyzetnél sok minden jobb és az is lehet, hogy ráeszmélek, hogy mégis van benne valami érdekes a sok napi rutin mellett!


De ha nincs, a saját család, élet vagy új hobbik ugyanúgy motiválnak.


Én azt szoktam mondani, hogy holnap reggel kezdenék!

2017. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!