Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alábbi esetben mi a jó...

Az alábbi esetben mi a jó válasz az állásinterjún arra a kérdésre, hogy miért szeretnék munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés

Minden oké a munkahelyemmel, szeretek itt dolgozni. Egyedüli ok a váltásra, hogy iszonyúan alul vagyok fizetve. A béremet meg nem akarják megemelni a reális szintre.


Az a gond, hogy ha ezt akár mennyire finoman is elmondom, azt gondolhatják, hogy majd tőlük is lelépek, ha kapok egy kicsit magasabb ajánlatot.


2017. máj. 6. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
mert mennyit keresel és mennyit kellene? mondhatod, hogy több ember feladata hárul rád és folyamatosan túlóráznod kell vagy bármi.
2017. máj. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
86%
Én megmondanám az őszintét. Kezdjenek vele, amit akarnak.
2017. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az jött elő, hogy az interjúztató elkezdte mondani, hogy ha 1 év alatt kiképeznek, akkor legalább 10 évig elvárják, hogy náluk legyen az illető. Viszont, amikor a bruttó havi 250 000 Ft-ról volt szó, akkor szinte fel volt látva, még a bruttó 210 000 Ft is sok volt nekik.


Én visszakérdezte, mégis mit gondolnak, ha egy fiatal dolgozik náluk 3-4 évet és kap egy ajánlatot bruttó 300 - 350 000 Ft-ról a bruttó 230 000 Ft helyett, mit fog tenni?


Azért ennyi realitásérzéke minden cégvezetőnek lehetne, hogy ne várják el, hogy pl. férfiként eljátsszam, hogy nő vagyok, csak azért, mert éppen akkor olyanja volt az interjúztatónak...


Én úgy vagyok vele, ha már az első interjún hazudnom kell a későbbi a főnökömnek (mert náluk ez az elvárás, ebbe kényszerítik a dolgozókat), milyen munkahely lesz az?

Jobb, hogy kikerültük egymást!


Nem szeretem az olyan embereket, akik megdöbbenek azon, hogy kék az ég és ez másoktól is elvárják.

2017. máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Én megmondanám az igazat a helyedben, hogy ilyen bérsávban szeretnék keresni, ehhez képest a mostani helyemen jóval alatta vagyok, a vezetőség pedig elzárkózik a bértágyalástól annak ellenére is, hogy jól végezd a munkád, lehet rád számítani és nincs rád panasz (ezt a részt úgy tupírozod, ahogy jónak gondolod)
2017. máj. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok, egyébként röhej a 10 év is, amit mondott, mert ki van ma 10 évig azonos munkahelyen? Sok esetben határozott időre szólnak a szerződések, 1 év, 2 év...

Aztán örülhetsz, ha hosszabbítanak és nem felvesznek egy új embert kezdő pénzért.


Én is amellett vagyok, hogy mindig egyenes válaszokat adok, még a hülye kérdésekre is. Ez nekem egyfajta szelekció, hogy ne kerüljek hülye helyre.

2017. máj. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Mondd meg, hogy elveszítetted a motivációdat a korábbi helyen, mert nem kapsz semmilyen visszajelzést sem a vezetődtől, és úgy érzed, hogy nincs lehetőséged fejlődni.
2017. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a jó válasz, hogy mert érdekel az ő nyitott pozíciójuk.

Ez igaz is, mivel többet fizetnének te pedig vélhetően pl. családot akarsz, vagy a családodra akarod költeni, magyarul érdekel. Ez is egy magánéleti indíttatású "érdeklődés" szerintem. Emellett biztosan találsz kihívásokat is abban, amit elmondanak, leírnak. Így tudsz plusz érveket mondani.


Nem tartozik rájuk semmi, ami az előző munkahelyeddel kapcsolatos, én ezért nem szoktam semmit mondani.

Fényezni, pedig nem fogok senkit, előttük.


Ha akarják, úgyis felkeresik őket...


Bérekről az első interjún beszélni balgaság, mondjanak ők összeget! Ezt megtanultam. Úgyis elhangzik majd, hogy a szóba került összeg nem bérajánlat!

2017. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kónya Ágnes ***** válasza:
56%

Amikor ezt kérdezik tőled, akkor azt szeretnék tudni, hogy miért nem vagy elégedett a mostani pozícióddal, munkahelyeddel.


Ez egy elég negatív tartalmú kérdés, de itt is tudsz pozitívan válaszolni erre.


Úgy kell a kérdést megválaszolnod, hogy otthagysz egy nagyszerű céget, ahol nagyszerű emberekkel dolgoztál együtt és nagyon sok dolgot tanultál. De most szeretnél továbblépni egy másik nagyszerű céghez, ahol nagyszerű emberekkel fogsz együttdolgozni és nagyszerű dolgokat fogtok véghezvinni. Azt kell éreztetni, hogy az a cég, ahol interjúztatnak egy igazán jó lehetőség a számodra.


Nem javaslom, hogy a bérre hivatkozz ennél a kérdésnél. Még akkor is, ha így van. Azt a hatást kelti, hogy neked csak a pénz számít és egyik munkáltató se akar ilyen munkavállalót. Sokkal elegánsabban is válaszolhatsz erre a kérdésre, ami pozitívan hat és nem kell az alacsony fizetést megemlítened. Például:


„Jelenlegi feladatkörömet ellátva úgy érzem, hogy nem használom ki maximálisan a képességeimet és szeretnék egy olyan feladatkört, amelyben kihívást jelentő feladatokkal találkozom, és amelyben van fejlődési, tanulási lehetőség számomra.”


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2017. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8.: "neked csak a pénz számít és egyik munkáltató se akar ilyen munkavállalót.": Diplomás garantált bérminimumot mondj be, akkor tuti viszed az állást...


Nehogy már azt higgyék rólad, hogy te pénzért veszed a palainzert! Nagyon ciki lenne.


Ja és fő a pozitív életszemlélet!

https://www.youtube.com/watch?v=-ECUtkv2qV8


Magyarországon nincs értelmes fizetés, csak nevetséges és még nevetségesebb.

2017. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8.: Kedves Kónya Ágnes!


Szerencsétlen kérdező írta, hogy "iszonyúan alul vagyok fizetve"! Elolvasta?

2017. máj. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!