Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbanapért jár fizetés, ha...

Próbanapért jár fizetés, ha napi bérezés van?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
A "próbanap" abszolút szabálytalan, fekete munkának számít. Ha valaki ki akarja próbálni az új dolgozót, arra van a próbaidő. Az első naptól szerződéssel, bejelentve kell dolgoztatni és természetesen fizetés jár érte.
2017. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Na most már unom, de nagyon.


Felteszik csomóan ezt a kérdést hónapok óta és a válasz mindig ugyanaz, nem tudom, vagy mindig ugyanaz a valaki válaszol, de úgy hogy hiányos az ismerete.


Olyan mint próbanap létezik ! Máskülönben ha nem létezne akkor a NAV, a munkaügyi hivatalok, munkaközvetítők tettek volna ellene már rég.


Piaci kofák, kisebb üzletek, dohányboltok, sőt üzemek is használják és alkalmazzák a próbanapot, mielőtt szerződést kötnének a dolgozóval.


Alkalmi munkavállalóként jelentenek be 1-2-3 napra, náluk ez a próbanap és igen szokás kifizetni, sőt, kötelező kifizetni !

2017. ápr. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
"Alkalmi munkavállalóként jelentenek be 1-2-3 napra, náluk ez a próbanap és igen szokás kifizetni, sőt, kötelező kifizetni !" Nem csak kifizetni kötelező, de jelenteni is kéne, amit persze senki nem tesz meg.
2017. ápr. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Az kicsit érdekes lenne, ha nem jelentenék le, szalagmunkán vagyok valahol, próbanapon, de panaszt nem hallottam még, hogy a járandóságát ne kapta volna meg valaki, vagy ne jelentették volna le az adóhivatal felé.
2017. ápr. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Én is unom, hogy van aki állítja, próbanap létező jogi fogalom. Nem az.


Próbaidő van, amit szerződésben kell kikötni, hogy legyen. Ha nincs benne, akkor nincs is próbaidő. Próbaidő alatt bármelyik fél azonnali hatállyal, indoklás nélkül megszüntetheti a MUNKAVISZONYT.


Az egyszerűsített foglalkoztatás más kategória. Lánykori nevén alkalmi munkavállalás. Ott nincs próbaidő kategória. Napi bejelentés van.


Valószínűleg EFO (egyszerűsített foglalkoztatás) szerint dolgoztatják a kérdezőt, Ő ezt hívja próbanapnak.

Ha a kérdező ezt érti alatta, akkor igen, jár rá fizetés.

Törvény szerint minden ledolgozott időt köteles a foglalkoztató kifizetni. Ingyen munka jogilag nem lehet!


Munkaviszony esetén és EFO esetén is van bejelentési kötelezettség az adóhatóság felé.

2017. ápr. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"Próbanap" jogilag nincs, de köznapi használatban létezik ez a szó, és mindenki tudja, mi van mögötte. Nyilván pont az az értelme, hogy nem normál munkaviszonyba veszik fel a dolgozót próbaidővel, hanem valamilyen más jogviszonyba. Én megbízási szerződéssel is dolgoztam már 3 próbanapot egy IT cégnél, de gyakori az alkalmi munkaviszony.


Jó lehet a cégnek és a dolgozónak is ez a próbanap, mert igaz, hogy próbaidő alatt is fel lehet mondani, de a munkaszerződés az már egy szándék arra, hogy ott fogsz dolgozni, ergo a régi munkahelyeden már fel kéne mondanod, nem tudod, meddig kéne eldöntened, hogy most akarod vagy sem az új helyet, stb. Ha van fix x próbanap, azt szabadság alatt meg lehet csinálni, utána meg van mondjuk 1 hete mindkét félnek, hogy átgondolja, hogyan tovább.


Persze valamilyen formában fizetni kell a próbanap után is, az gondolom nyilvánvaló, hogy senki nem dolgozik 3-5 napot tök ingyen.

2017. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

A "próbanap" abszolút szabálytalan, fekete munkának számít


ez egy nagy marhaság.


Teljesen legális egy-két napra efo-ként foglalkoztatni valakit, egyszerűbb, mint munkaszerződést kötni, majd pár nap múlva kilépős papírokat...

2017. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Az efo-t nem a próbanap miatt találták ki, és a kérdésből nem derül ki, hogy erről lesz-e szó, vagy a klasszikus próbamunkáról mindenféle papírok nélkül.
2017. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van.


Nem az a lényeg, hogy ki mit ért próbanap alatt, hanem az, hogy a különböző foglalkoztatási formák jogilag mit takarnak.


Vagyis próbanap nem létező munkajogi dolog.

2017. máj. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!