Mi a véleményetek erről a külföldi (holland) pénzügy és számvitel szakról? Csak nekem tűnik büfészaknak?
Egy linket fogok megosztani amit, aki válaszolni akar megtekinthet.Nem szeretném senkire rátukmálni.A tanterv leírása a "brosúra" 24-ik és 32-ik oldala között található.
Összevetettem a képzés tantervét egy átlagos magyar pénzügy és számvitel szak programjával és az a gyanú ébredt bennem, hogy ez egy vicc, ahogy az egész főiskola is, ráadásul a tárgyakat elnézve nekem úgy tűnik, hogy az egész nagyon felületes.Az itthoni főiskolákon sokkal nagyobbak a követelmények és az az érzésem, hogy a kérdéses holland intézmény elsődleges célja az, hogy minél többen beiratkozzanak és így minél többen fizessék a tandíjat lévén, hogy a bekerülés nagyon könnyű.
Szerintetek mennyire piacképes ez a képzés?
Nézd, én nem értek a pénzügy és számvitel szakhoz, mert itthon sem ezt végeztem.
De a holland oktatás nagyon jó, nemzetközileg elismert, és minden felmérésen a legjobbak között teljesítenek.
Azért ezen érdemes elgondolkodni, mielőtt úgy gondolod, hogy neked jogod van ezt innen megítélni látatlanban, egy interneten talált leírás alapján.
5-ös
Tökéletesen értem mire célzol.
Nagyjából ugyanaz, de nekem valahogy mégis kevesebbnek tűnik.
Nézd, lehet, hogy ott nincs a tantervi programban benne, hogy vannak matekos alapozó tárgyak (analízis, lineáris algebra, valszám), viszont biztos vagyok benne, hogy ezeket is tanítják, ha máshogy nem, a nagyobb tárgyakba beépítve, ezen tudásanyag nélkül ugyanis nem tudom, mi a frászkarikát tanítanának pl. fincancial managementet 3 évig, úgy, hogy nálunk már második féléves pénzügynél kőkeményen használni és kombinálni kellett a fent említett kurzusok keretében tanultakat.
Számviteli részről annyit, hogy itthon inkább a pénzügyi számvitelen van a hangsúly inkább, kevéssé a vezetői számvitelen, sőt, van, ahol konkrétan alapképzésen nincs is olyan kurzus, ami a vezetői számvitellel foglalkozna.
Nemzetközi jogot/adózást itthon nem is tudom, hogy tanítanak-e valahol, mi speciel "csak" a magyar szabályozásra vonatkozó fontosabb jogszabályokat tanultuk, megjegyzem, bőven elég a többségnek, akik itthon akarnak elhelyezkedni, ha pedig külföldre mennek, nagy eséllyel úgyis az adott ország jogszabályi környezete szerint kell dolgoznia, nem pedig a nemzetközi jog/adózás szerint.
Az olyan, mint üzleti kommunikáció 3 évig a vicc kategória szerintem; itthon az ilyesmi általában egy egy féléves kurzus keretein belül zajlik 2-3 kreditért.
A minort se értem. A minor ugye arról szól elvileg, hogy az érdeklődésednek megfelelően tanulsz valami mást. Itthon a közgáz képzési rendszerben nincs minor, szabadon és kötelezően választható kurzusokkal lehet kreditet szerezni olyan területen, ami érdekel, de kevésbé áll közel a szakodhoz (pl. inkább marketing vagy menedzsment témájú). Nálunk már ide tartozik a fent említett üzleti kommunikáció, a szociológia vagy az ellátási lánc menedzsment is. Ennek türkében picit felül vannak reprezentálva azok a kurzusok, amik érdekesek, általában könnyebbek, és olyanoktól veszi el a helyet, aminek mondjuk tényleg lenne relevanciája egy PSZ szakon. Lehet, hogy csak én nem vettem észre, de nekem pl. hiányoznak az olyan kurzusok, amik pl. statisztikával, bankokkal, közigazgatással foglalkoznak, és amik ténylegesen valami tudást is átadnak.
És ez a 3×30 kredit a végén... szakmai gyakorlat oké, az itthon is van. A közgáz képzéseken nálunk nincs minor rendszer úgyhogy az mínusz fél év, viszont "Research & advisory report" címszó alatt nem kapsz plusz egy félévet. Itthon praktikusan 6 félévet ülsz az iskolapadban és egy félévet töltesz szakmai gyakorlaton, ez idő alatt kell a szakdogádat összehozni (jelzem, ha valaki nagyon meg akarja oldani, megoldható akár 6 félév alatt is elvégezni az egyetemet, annyi, hogy gyakorlat alatt is kell pár kurzust teljesíteni).
Nyilván ennyiből nem tudom, hogy mit tanítanak és mit nem, és milyen szinten, de ha csak a tudástanyagot nézzük, nem vagyok benne biztos, hogy nem járnál jobban itthon egy BCE-vel vagy BGE-vel. Ha később itthon akarsz elhelyezkedni, mindenképpen, ha külföldön, akkor talán jó ajánlólevél lehet, de őszintén szólva tudja a fene. Nekem nagyon menedzsmentesnek tűnik, ami önmagában nem baj, de a PSZ alapvetően azért piacképesebb a gazdmennél, mert konkrét tudásanyagot is átadnak, nem csak az ész nélküli látókörbővítés és esettanulmányozás megy.
Huhh, köszönöm, hogy ilyen sok időt szántál a kérdésemre.Tehát a sejtelmeim beigazolódni látszanak.Az iskola mellett azért döntöttem, mert itt élek 5 éve és arra gondoltam, hogy mivel hosszútávon a legjobb gazdasági képzés a psz szak , itt van helyben és végre hazamehetnék 4 év múlva egy használható diplomával.Igen, egyértelműen otthon szeretnék dolgozni.
Szerintem hagyom az egészet a fenébe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!