Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állami cégeknél miért...

Az állami cégeknél miért számít sokkal jobban a papír, mint a privát cégeknél?

Figyelt kérdés

Én egy FSZ végzettséggel,középfokú német nyelvvizsgával kerültem egy német autóipari multihoz.

Először, operatív adminisztratív munkaköröm volt.Nem sokkal később projektkoordinátori pozíciót kaptam.


A mostani pozícióm viszont projektvezető.Mindezt diploma nélkül értem el.

A cég gyakran küldött szakmai képzésekre,külföldi kiküldetésekre is.


Viszont, ezért a fizetésért baromi sokat kell dolgozni, gyakran vasárnaponként is a laptopot bújom.

Most még fiatal vagyok, bírom.De, idősebb koromban szeretnék nyugisabb munkát.


Éppen ezért, érdeklődtem egy állami érdekeltségű vállalatnál.Meg is pályáztam egy állást.

Fel is hívtak onnan, de elég érdekes választ kaptam."Magának nincs diplomája, nincs meg a szükséges évnyi tapasztalata".

Aztán egy olyan pozíciót ajánlott, ahol majdnem csak a felét kapnám a mostani béremnek.


Igaz, a főnökeim itt is mondják,hogy nem ártana diplomát szereznem.Már dolgozom ezen is, bár nehezen fér bele az időmbe.


A Professionra is fel volt töltve az önéletrajzom, ott két cég is kapcsolatba lépett velem,hogy átvenne.Nagyjából ugyanaz lett volna a munkám, munkaköröm, mint most.


Mi az oka, hogy az állami cégeknél ennyire rámentek a papírra?

Egy állami cégnek közel nincs akkora presztízse,nincs olyan vállalati kultúrája, mint egy autóipari magánvállalatnak.Nem is kínál olyan perspektívákat.Továbbá a fizetés is kevesebb.

Akkor mi az oka, hogy ott ennyire megkövetelik a papírt?



2017. ápr. 14. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert nehéz eldönteni ki alkalmas a munkára és ki nem. Igy kicsit visszább szorithatják a korrupciot. Nehezeb ismerössel betölteni az állást.
2017. ápr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igencsak növekszik nagyon sok állami cég versenyképessége és presztízse. Ezáltal a fizetések is. Bónuszokkal együtt egy állami cégvezető bruttóban szűk 7 millió is hazavihet egy hónapban, bárhogy nézzük, ez azért nem rossz pénz...
2017. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!