Igénybe vehetem a kilométer alapú utazási költségtérítést abban az esetben, ha nem is autóval járnék be a munkahelyemre?
Nem. Azt hiszed ilyen helyeken hülyék ülnek, akiket csak úgy át lehet b a sz a rin ta ni ? A munkahelyeden tudják hogy diák vagy eleve meg sem kapnád a támogatást mivel tanulói jogviszonyod van nyilvánvalóan.
Ha mégis, mielőtt fizetnének kérik a tankolásról szóló bizonylatot és miután azt bemutattad, leadtad kapod csak meg a pénzt.
Megint szakértők válaszolnak...
Megkaphatod, munkáltató dönt róla, van, ahol ragaszkodnak a bérlethez, csak a kötelező esetbem fizetik az autót. De a többség engedi. Semmi köze ahhoz, hogy diák vagy, ez csak azt befolyásolná, ha a bérleted árát térítik, mert a kedvezménnyel csökkentett bérlet (jegy) árának 86%-át kötelező fizetni.
És nem 5-10-15 ft, hanem kötelező 9, adómentesen adható 15-ig, szintén munkáltatói döntés alapján. Jamuár elején két hétig 15 volt kötelező.
"Megint szakértők válaszolnak... "
Sosem volt kötelező, egyedül a 9 ft/km volt kötelező, ha munkába jártál az autóval. Akkor kellett 15 ft/km-t fizetni ha munkában használtad az autót, ergo céges autóként használtad.
Ott bukik meg a mutatvány, hogy akkor fizetik az autós bejárást, ha:
1. nincsen tömegközlekedési lehetőség
2. van tömegközlekedés, de utazás és esetleges átszállás ideje a 4 órát meghaladná
3. településen (munkahely) kívül laksz
4. vezető beosztású vagy
5. felvételnél megállapodtok róla, hogy annak ellenére, hogy a 1-4-ből 1-ik sem vonatkozik rád, de a cég fizeti neked a kocsikázást
Kieg.:
2017.jan.1-től már a biciklivel való bejárásra is adható a 9Ft/km költségtérítés, ez esetben a 3. pont nem teljesülése szerint is adható (tehát, ha pl. az adott városban laksz, akkor is) a 9Ft.
DE!!! nem kötelező csak adható!
# 5
Nem. Január elején megemelték a 9 ft-ot 15-re, majd pár hét után módosították a törvényt, hogy továbbra is a 9 ft a kötelező de akár 15 ft is adható adómentesen.
A mi cégünk is év elején 15 ft-ot fizetett aztán a módosítás után villámgyorsan visszaálltak a 9 ft-ra...
Köszönöm a válaszokat, de a fő kérdésem inkább másra vonatkozott. A munkáltatóm felajánlotta, hogy választhatok, hogy a tömegközlekedést térítse 86%-ban, vagy km alapon fizessen, 15 Ft-al számolva.
Engem leginkább az érdekel, hogy származhat-e bajom belőle, ha az esetek többségében inkább máshogy oldom meg a bejárást (számomrajóval olcsóbban), nem kocsival, de mégis elkérem tőlük a pénzt.
Pl. ha feljönne a téma, hogy mivel járok, vagy hol a kocsim, akkor mondhtnám-e azt, hogy a férjem szokott behozni és ő megy is tovább a saját munkahelyére? Ebben az esetben is igénybe vehető a dolog?
A benzinről számlát nem kell vinnem, km alapon megy havonta az elszámolás, a hónap végén be kell karikázni, hogy melyik napokon dolgoztál, és azokra térítenek. Ezen felül nem kötötték ki azt sem, hogy saját autóval kell járni.
NEm ellenőrzi senki, hogy mivel jársz be. Sok helyen úgy oldják meg, hogy egy dolgozó visz még kettőt, hármat, és mindenkinek el van számolva az útiktg, ők meg valamennyit adnak a sofőrnek.
Mügyi ellenőrzés ezt nem nézi, csak azt, hogy a ledolgozott munkanapjaidra valamelyik módon megkapd a kötelezőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!