Miskolcon közgazdász diplomával, egy év szakmai tapasztalattal hogyan lehet 150-160 ezer nettó fizetéshez jutni?
Napról-napra frusztráltabb vagyok. Összesen 120-at kapok kézhez, és nem bírok olyan munkahelyre bejutni, ahol nagyobb fizetést kapnék. Ez pedig főleg azért zavar, mert volt évfolyamtársaim, akikkel az utóbbi időben beszéltem mind bejutottak olyan helyekre, ahol simán megkapnak nettó 140-180 közötti pénzeket. Ugyanannyi munkatapasztalattal, ugyanazzal a végzettséggel ugyanazon az egyetemen.
Több helyre, ahol ők dolgoznak én is küldtem önéletrajzot, de vissza sem hívtak. Hogy lehet bejutni?
De még az egyetemet nem végzett ismerőseim is 130-at kapnak a munkahelyeiken (telefonos ügyfélszolgálat és hasonló állások).
Mégis hogyan lehet jobban fizető álláshoz jutni? Mert valahogy lehet. De már iszonyatosan frusztrál, hogy nekem nem sikerül!
Miért ne tehetne fel?
Tudni szeretném, mi alapján választanak be másokat jól fizető helyekre, ha ugyanazokkal a tényezőkkel és munkaerőpiaci jellemzőkkel rendelkezünk.
Azt remélem, hogy valaki, aki hasonló helyen végzett/hasonló helyzetből indult ki, talán tud tanácsot adni, vagy legalább olyan hozzászólást olvashatok, ami ötletet adhat. De már azzal is megelégednék, ha megérteném, hogy mi alapján szelektálnak. - Elvégre végzettség és szakmai tapasztalat is ugyanolyan!
Vagy ránéznek az önéletrajzban a fotókra, és fejre megállapítják azt, hogy kit hívnak be?
Valamit elk..rsz.
Elõször is milyen területen vagy?
Nyelveket mit beszélsz?
Miért nem mész big4-hoz?
Big4-nàl hoznàd a 250-t is sõt 350-t.
Ne viccelj ennyiért a kezdõ villamosmérnök és a fejlesztõ se megy el dolgozni max 2 óràba.
Az a legrosszabb, hogy a multinacionális cégek, illetve azok a helyek, akiktől jó bérezést remélhetnék be se hívnak. Fogalmam sincs, hogy mi alapján választanak. Megvan a diplomám, volt már a tanulmányaim alatt is diákmunkám, angolt beszélem (üzleti angol). Az önéletrajzomat már több hozzáértő személlyel is átnézettem.
Fel nem bírom fogni, hogy mi alapján hívnak be ugyanilyen jellemzők alapján másokat, engem meg nem.
Hogy miért itt teszem fel a kérdést közgazdász végzettséggel? Mert már kifogytam az ihletből, azért. Hozzáteszem, attól, hogy valaki közgázos, még nem azt fogja megtanulni, hogyan legyen milliomos. Ez is egy szakma, amit meg kell tanulni, utána pedig munkavégzés útján a gyakorlatban is elsajátítani.
Csak ehhez jó lenne már egy lehetőséghez hozzájutni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!