Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MSc diplomával mennyire...

MSc diplomával mennyire esélyes a munkanélküliség?

Figyelt kérdés

Tényleg létezhet olyan, hogy akármennyi időre munkanélküli lesz valaki, akinek mondjuk BME-s MSc-je van?


És előtte meg éveket dolgozott TOP munkahelyen (multi...)?


Azt hittem az ilyen embereknek már a felmondási idő alatt meglesz az uj hely...


2017. márc. 24. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne lehetne? Peldaul azert, mert nem tudnak v. akarnak annyit fizetni, amennyit o szeretne, vagy epp nincs nyitva olyan pozicio, ami neki ne visszalepes lenne. Nekem is van ismerosom aki tobb mint fel evig munka nelkul volt, mert nem akarta apropenzert eladni magat.
2017. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
ne haragudj, de miért gondoltad, hogy sohe nem leszel munkanélküli papírral a kezedben? Legtöbb diplomás azt hiszi, hogy istencsászár lett. Diploma nélkül is lehet jó melód, diplomával is lehet rossz, vagy semmi.
2017. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2017. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

haha, ezt a cikket elolvastam és HAHA :D


mármint azért HAHA, mert első kézből tapasztalom a cégvezetők kapzsiságát és "óvatosságát"...miért venne fel bárkit, miért KOCKÁZTATNA, ha elég ordibálással a meglévő csapat is megcsinálja ugyanazt a munkát? Elvégre 3 keréken is megy az a szekér...max a nagy kanyarokat nem veszi be...


de hát arra meg ott vannak az ún. BEDOLGOZÓ emberek.


rengeteg cégbe alkalmilag dolgoznak be ismerősök, haverok, régi kollégák.


Sajnos tényleg azt a kort érjük el lassan, hogy nem lesz szükség IGAZÁN alkalmazottakra. Mert felváltja az embert a szoftver és a gép. És nem a gépeket fogják bérelni, HANEM AZ EMBERT.


Mondjuk magyarországon inkább a szükösség miatt van ez a nyáladzás, hogy nem mernek felvenni senkit sehova.

2017. márc. 24. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Hat tobb oldalrol latom. Egyik hogy akarmilyen papirod van, tied a vilag valamiert akkor is, ha total mas jellegu allasrol van szo. Lehet kommunikacio szakos, bolcsesz, de talalkoztam mar valami total bufeszakkal, a cegnek bejon.


A masik az sajat sztori, kis cegnel, modern szakma. Ami hosszadalmas amire eredmenyt hoz, a cegnel az otvenes koru fejesek meg total rugalmatlanok es bizalmatlanok voltak. Vegen mar semmit nem tudtam csinalni. Elkuldtek amint meglattak az elso fizetesi papirom. Vagy 4 honapja nem tudok elhelyezkedni, szakmailag ketsegeim vannak, az interjuk nem ugy jonnek ossze, ahogy akarnam es sokszor ugy erzem, feladom az egeszet, es elmegyek valami baromi egyszeru munkat vegezni, es orokre leteszek a terveimrol...

2017. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennek a Beátának kicsit túlzott az önbizalma.... Nem csoda, hogy nem minden munkáltató tervez vele....
2017. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A munkanélküliség azt jelenti hogy nem találsz számodra megfelelő munkát. Miért? Mert időbe telik megtalálni azt ami neked is jó és nekik is kellesz. Én pl MSc után nem akarnák 300 ezert ft alatti helyen dolgozni. Szóval időbe telne míg ezt megtalálom. Addig gyakorlatilag munkanélküli lennék.
2017. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!