Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha közcélú foglalkoztatásban...

Ha közcélú foglalkoztatásban állást ad nekem az önkormányzat, akkor utánna még kiválthatom a start kátyámat vagy akkor már nem jár? Esetleg honnan tudhatom ezt meg?

Figyelt kérdés
Friss diplomás vagyok, és jelenleg rendelkezésre állási támogatást kapok, mivel már sajnos több mint egy éve van ez így. Ha nem vállalom el amit kínálnak akkor semmit se kapok megint, ha meg elvállalom akkor lehet hogy soha nem vesznek fel sehova, mert nem csak tapasztalatom, de lehet hogy start kártyám se lesz. Az önkormányzatnál nem tudják a választ.
2010. máj. 6. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Start kártyával rendelkezhetsz attól függetlenül hogy felvesznek e vagy sem. Nekem kimondottan ajánlották a munkaügyiben. Meg a munkahelyemen is kérték.
2010. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kössz a gyors választ. Most a válaszod igen, vagy csak arról írsz, hogy jó a start kártya? Mert oké nekem is ajánlották, de én azt kérdezem, hogy ha pl elvállalom egy hónapra kártya kiváltás nélkül az önkormányzati munkát, és közben találok "normális" állást ahhoz utánna kiválthatom-e még?
2010. máj. 6. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen önkormányzati munka?

Ha bejelentenek, akkor szerintem mindenképp váltsd ki a kártyát előtte!


Amúgy én is "friss" diplomás vagyok de sajna nekem se sikerül soha semmi :(


KITARTÁS!

2010. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy milyen a munka, ez csak ilyen kisegítői akármi lenne a minimálbérért (nem diplomás minimálbér!). Nekem meg van egy tisztességes végzettségem, mégcsak nem is humán/bölcsész területen. Szóval ez inkább vetne vissza mint előre, csak a pénz az pénz több mint a semmi.
2010. máj. 6. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
[link] k%C3%A1rtya
2010. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó belinkelt, már nem felel meg az új szabályozásnak. A www.startkartya.hu oldalon fenn szoktak lenni a friss infók.

A te eseted:

Ha elvállalod a közcélú munkát, az foglalkoztatási jogviszonynak számít, így bukod a startkártyát.

Ha még azelőtt kiváltod a startkártyát, hogy munkába állnál (a közcélúban), akkor a kiváltá napjától elkezd "lejárni" a kártyád.

Mivel te diplomás vagy, rád vonatkozik a törvénymódosítás: a 2010 január 1től kiváltott startkártyák diplomások esetében csak 1 évig érvényesek. Azaz, ha kiváltod holnap, akkor a te startkártyád 2011.május 07-ig lesz érvényes. Akik diplomások és még tavaly kiváltották, azoké 2 évig érvényes.

Ha nem váltod ki a közcélú előtt, akkor már nem leszel jogosult a startkártyára.

Viszont, ha nem vállalod a közcélút, akkor elveszted a RÁT-ot.

A helyedben én: Elfogadnám a közcélút, mert élni kell valamiből, de előtte kiváltanám a startkártyát, mert hátha kapok valami munkát a közeljövőben. Ha meg elfogadtam a közcélút, úgyis buknám a startkártyát.

A lányom tavaly diplomázott, neki sem volt munkahelye, december közepén kiváltotta a startkártyáját, mivel az így még a régi szabályok szerint "működik", 2 évig érvényes. Most áprilisban tudott elhelyezkedni (messze nem a végzettségének megfelelően, és ő sem bölcsész) Így a munkáltatója nem 2011 április közepéig, hanem 2011 december végéig érvényesítheti a járulékkedvezményeket utánna. Ami 8 hónap plusz.

Majd írd meg, mire jutottál, kíváncsi vagyok rá.

Egyébként milyen diplomád van?

2010. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és már nincs diplomás minimálbér, csak minimálbél ami 73500 forint, és garantált bérminimum, ami 89500 forint (ez utóbbi a szakképzettség igénytől függ, nem az iskolai végzettségtől, tehát középiskolai végzettséggel is ugyanannyi, mint egyetemivel)

Az egyetemi végzettség csak a közalkalmazotti bértáblánál számít.

2010. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Második vagyok és kicsit felháborodott!!


Mi az hogy "vetne vissza mint előre" ????


Megbélyegeznének hogy dolgoztál? Vagy mi?

Így már nem lehetnél BKV-igazgató???

Komolyan mondom hihetetlen...

Nem csoda hogy 1 éve nem találsz munkát!


Nekem is diplomám van, de jelentkeztem sok olyan állásra ahová az nem számított vagy az érettségi is elég volt!


A "tisztességes végzettségeddel" 1 év alatt nem talált neked munkát a munkaügyi? Vagy mindig volt valami kifogás hogy miért nem vállaltad el? Talán dolgozni kellett volna?


Szerintem a RÁT-ot se érdemled meg.....

2010. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megérte várni. Egyébként hiába van neked diplomád, az a közelébe sincs az enyémnek hacsak nem orvosi. Az utolsó kommentelőhöz hasonló munkásparaszt véleményére nem érdemes adni. De ha most találkoznák akkor nem tudná hogy hogyan pitizzen csak hogy foglalkozzak vele, egy magán rendelésen egy havi fizetésed is ideadnád azért az egy óráért.
2010. dec. 10. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!