Melyik munkakörrel lehet eredményes karriert befutni a
pénzügy-számvitel szakterületen?
Figyelt kérdés
Gondolok itt könyvvizsgaló, kontroller (mit csinál?), könyvelő, bankszektor típusú munkára. Melyik milyen és milyen munkakörök vannak még amik eredményesek?
Csakis alkalmazottként gondolok, nem pedig pl. vállalkozó könyvelő.
Nem teljesen értem a kérdést, a fent felsorolt munkakörökben, ha jól, kellő alázattal és odaadással csinálod mindben tudsz sikeres lenni. Ez inkább attól is függ, kinek mi jön be.
2017. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, h a pénzügy-számvitel területen mik számítanak a szakma csúcsának es mi az odavezeto ut?
2017. jan. 21. 00:08
3/10 anonim válasza:
Átlagban a könyvvizsgálatot tartja mindenki a számvitel csúcsának, ahhoz meg ugye kell egy PSZ diploma + mérlegképes, utána a könyvvizsgálói képzés kb 3 év és ha saját zsebből fizeted, akkor igencsak nyaldossa az 1 millió Ft-ot. Kontrollert már láttam gazdinfós diplomával is, bár elvileg minden rendes közgáz diplománál kell lennie minimum egy félév kontrollingnak. Pénzügy számvitelen BGE-n ez úgy néz ki, hogy Elemzés-ellenőrzés módszertana, Elemzési Sajátosságok, Teljesítmény és erőforráselemzés, Üzleti tervezés, Komplex Elemzés és Kontrolling. Alap a PSZ diploma, ami annyira nem nehéz, ha egy kicsit is foglalkozol vele.
2017. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 A kérdező kommentje:
Szóval elsősorban a könyvvizsgáló áll a legfelső szinten.
A banki szektort illetően? Egy fiókvezető, vagy a bankban dolgozó emberek milyennek számítanak?
Fizetés szempontjából a könyvelő, a könyvvizsgáló a kontroller és a banki szektorban dolgozók hogyan állnak?
2017. jan. 22. 21:03
5/10 anonim válasza:
Banki szektorról nem tudok mondani semmit, azzal nincs kapcsolatom. Egy kezdő könyvelő egy felsőfokon beszélt idegennyelvvel meg egy szakmaival zéró tapasztalattal olyan nettó 200-230 között kap + cafetéria. Egy könyvvizsgáló már jóval magasabb, ott pár év alatt el lehet érni az 500 ezres álomhatárt, onnan pedig határ a csillagos ég. Viszont nagyon megterhlő és felelősségteljes munka mindkettő. Bevallási időszakban vagy záráskor nem ritka könyvelőknél a 12+ óra, könyvvizsgálóknál meg a 14-16 óra. Mindkettővel nagyon jól lehet keresni, csak egy könyvvizsgálónak nem biztos, hogy lesz ideje elkölteni is.
2017. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Ezek a fizetések természetesen Pestre és a versenyszférára értendőek, állami cégeknél és vidéken teljesen más a fizetés.
2017. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Amit irtal fizetés az milyen végzettséggel értendő? Mondjuk psz bsc, vagy pénzügy vagy számvitel msc?
Valamint mindenféle véleményt, tapasztalatot szívesen varok a pénzügy-számvitel szakterulettel kapcsolatban! :)
Koszonom az eddigi válaszokat!
2017. jan. 23. 19:45
8/10 anonim válasza:
Fizetés nem a végzettségedért kapsz hanem a tudásodért. Az msc-k túl sok plusszot nem adnak (kiv. Számvitel msc ami kivált néhány modult az okleveles könyvvizsgálói képzésből) és arra jók, ha valaki phdézni akar. A kapcsolatok és a tapasztalat a nyelvek és a számviteli tudás számít minden ilyen területen. Bsc végzés után könyvvizsgáló cégek előszeretettel küldenek ACCA képzésekre, pénzügyi szektorba pedig CFA képzésekre. Ezeknel alacsonyabb de sokakat elküldenek vagy önként csinálják meg az IFRS mérlegképest az adótanácsadói vagy éppen tőzsdei szakvizsgát.(ezekre rá tudsz guglizni)
Fizetésekről a fizetések.hu-n tudsz érdeklődni ott szektorokra is le van bontva. De ne a pénz motiváljon, hanem hogy mi érdekel mert csak abban lehetsz jó.
2017. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 A kérdező kommentje:
fizetesek.hu véleményem szerint nem nyújt annyira pontos, tiszta információkat. A képzésekkel kapcsolatos infoidat koszonom! Annyi kérdésem lenne velük kapcsolatban, hogy IFRS nélkül elvégezhető az ACCA és a másik is?
2017. júl. 25. 21:22
10/10 anonim válasza:
Hát jó ha van, de nem feltétel. Szerintem az egyedüli nehézséget az angol nyelvű oktatás és vizsgák okozzák ACCA-n, na meg munka mellett csinálni. De számviteli területen manapság érdemes IFRSeket tudni(még ha csak magyarul is).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!