Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri még fizika vagy kémia...

Megéri még fizika vagy kémia tanárnak továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Úgy hallom h ezekből a tanarokbol egyre nagyobb a hiány. Én tanaraimat is elnézve ezek a tanárok már kioregedoek.


Tudtok olyan indokot mondani ami miatt megérné ilyen tanárnak továbbtanulni ? ( Azon kívül h valaki szeret tanítani )


Amit én látok :

Ha valaki jó e fent említett tárgyakból akkor inkább elmegy gepeszmermoknek villamosmérnöknek vagy vegyeszmernoknek. Úgy gondolom h ez azért van, mert sokkal jobban megéri. Rövidebb ideig tart a képzés, már kezdőként is magasabb a fizetése, dolgozhat külföldön, nem az államtól függ, ha jó benne akkor komoly pénzeket is kereshető tanarin az állam dönti el a dolgokat. Érdekesebb meló, nem ugyan azt nyomja évtizedeken át mint a tanárok, és nem kell veszodniuk a 0 elszántsággal rendelkező diákokkal. Most volt ez a dolog is, hogy kozepsuliban egybe rakták a természettudományos tárgyakat, összesen kevesebb oraszamban. Talán azért mert kezdenek elfogyni ezek a tanárok ? Ti mit gondoltok ? Esetleg lehetséges , hogy bizonyos időn belül komoly hiany lesz a természettudományos tanarokbol ? Matektanarom azt mondta h Szegeden fizika kémia tanárnak már évek óta nem tanult senki mert mindenki elmegy mérnöknek.



2017. jan. 15. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Tanító és tanár Anyám kevesebb fizetést kapott nyugdíjba menetele előtt 40 év munkaviszony után (2014ben), mint én 3 évvel a mérnöki diploma megszerzése után (2008)


Szóval, szerinted melyik éri meg jobban?

2017. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyes.Mint h ha ezt a kommentet már olvastam volna valahol itt gyikon. Igen, én is így gondolom.
2017. jan. 15. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Én meg nem akartam mérnökként dolgozni, és nem bántam meg, hogy tanár lettem (biológia-kémia). Megélek belőle, nem motivál egy zsák pénz a bankszámlán.
2017. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Még nem írtam ezt ide, vagyis más volt

Azt azért még hozzáteszem, hogy 1999ben harmadéves tanárképzősként már taníthattam volna 40 órában kaptam volna 30 ezer nettót, mint képesítés nélküli tanár... egyik nagyáruházban heti 20 órában elmentem pénztárosnak 33ezret vittem haza ;)

2017. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ertem, de miért érné meg ? Arra lennék kíváncsi. Nem csak pénzről szóló dolgokat írtam és nem látok olyat, ami miatt egy tanári érdekesebb, jók szakma lenne, legalábbis bizonyos emberek számára. Most arra lennék kíváncsi, hogy pl neked miért jobb ez , mint egy mérnöki
2017. jan. 15. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, a tanároknak sincs sokkal több szabija, mint másnak vagyis dolgozni kell a szünetek egy részében

A kölykök beverik a pofádat, ha rájuk szólsz. Vagy megkéselnek.

Ha fizika tanárként kísérletet akarsz, vedd meg a saját pénzeden a cuccot hozzá, mert keret nincs.

A tanterv évente változik mostanság, vagyis hiába van kidolgozva a tanmeneted, ha következő évben más könyvből kell tanítani. Nem mellesleg pont a fizika és kémia elég sokat fejlődött mostanában

2017. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Kb kormányváltáskor hiány is volt az országban mindenhol.


DE! Miután felszabadultak a szakiskolákból, és több szak-középiskolából a természettudományos (sokszor fiatal) tanárok (ugye a komplex természettudományos tantárgy bevetésével), illetve bevezették az osztatlan tanárképzést Klebelsberg ösztöndíjjal (oda küldik őket, ahol hiány van, és már jövőre lehet küldözgetni őket), így túltelített lett már ez is. Továbbá vedd figyelembe, hogy területi hiány van inkább, és nem is feltétlenül létszám hiány azaz pl.: szabolcsba kell a kémia tanár, de ő borsodban él, és nem akar átmenni oda, és nem is megy, keres más munkát, vagy megy külföldre, vagy kivárja a helybeli- közeli munkalehetőséget.


Egyedüli kiszámíthatatlan tényező maradt, az pedig az elvándorlás a szakmából (sok okból kifolyólag).


Amit olvashattál itt gyk-n az a kormányváltás előtt, max kb azután 1 évig volt igaz. Akkor tényleg volt, amikor összesen 6 fizika, és 7 kémia tanárt vettek fel az egész országban (tehát nem képeztek, hanem arra a félévre ennyit vettek fel összesen). Ellenben mára csak pl.: Debrecenbe idén 11 kémia tanárt vettek fel, és országosan kb csak a mostani őszi félévben felvettek kb 80-80 kémia- fizika szakos tanárt, tehát butaság lenne azt mondani, hogy kevés van.

Belelehet menni abba, hogy az átlagéletkor 45 feletti, és sokan mennek nyugdíjba a következő 10 évben, de azt is vedd figyelembe, hogy a tanárok számának csökkenésével csökkent az órák száma is.

Szakiskolákba elegendő a eddigi 3-4 helyett 1 teljes idős, és 1 részmunkaidős oktató foglalkoztatása.


"Matektanarom azt mondta h Szegeden fizika kémia tanárnak már évek óta nem tanult senki mert mindenki elmegy mérnöknek."

Kémia tanárnak 19, fizika tanárnak pedig 14 embert vettek fel. Az hogy fizika- kémia szakpárra nem jelentkeznek ennek az oka a nem szokványos párosítás, de ettől még van külön-külön ilyen képzés, és nem is olyan rossz számokkal.

Ellenőrizd le bátran:

[link]


" Esetleg lehetséges , hogy bizonyos időn belül komoly hiany lesz a természettudományos tanarokbol ? "


Lehetséges, persze. Viszont a politikának azonnali döntés kell, és az osztálylétszám növelése, illetve óraszám csökkentés lesz, mivel ezt lehet hirtelen meghozni, ezzel lehet "orvosolni" gyorsan, és látványosan (sőt vélhetően majd beengednek több nem pedagógus embert is a képzésekbe, ahogyan ezt láthatjuk jelenleg a zene- mérnök szaktanárok esetében, amikor is, civilek megbízási szerződéssel, vagy egy iskola által fizetett okj képzés elvégzésével már gyerek közelbe is engedik őket, mivel az anyagot le kell adni!!). Lehet, hogy majd több embert csalogatnak a pedagógus képzésbe, de ez több mint fél évtized, hiszen a képzés 5-6 év +2 év gyakornoki.


Csak akkor menj tanárnak, ha elszánt vagy, és nem kezdesz el itt előre matekozni ezzel, mert ebben sem pénz nem lesz, sem megbecsülés. Ez egy tipikus bokszzsák szakma, és ezt mára a politika is felfedezte, és él is ezzel (sajnos).

2017. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha te azt szeretnéd csinálni, és nem tudod más munkakörben elképzelni magad,csak arra vágysz, hogy tanár lehessél , akkor szerintem vágj bele! Mindent meg fogsz tudni oldani, olyan feladatot leszületés előtt nem terveztél be magadnak, amit ne tudnál megoldani. Ha arra vágysz, akkor menj arra! És ne hagyd, hogy lebeszéljenek, előbb-utóbb úgyis ráébredsz, és vissza fogsz térni arra a pályára , ami az álommelód! Minél előbb elkezded, annál jobb!
2017. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Matek és fizika szakos tanár vagyok:


SEMMIKÉPP se menj (gyere) tanárnak.

Már most is egyre nagyobb a gáz, és ez csak egyre rosszabb lesz. Időben gondold át, és ha teheted, válassz bármi mást.

Tanárra már egyre kevesebb szükség van a gyerekeknek és a vezetésnek egyaránt. Pontosabban a kormányzatnak oktató sablon-robotokra van szüksége, minden kreativitás, személyes erények nélkül. Adminisztrálnod és végrehajtanod kell. Hagyd ezt a tanárságot!

2017. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már tovabbtanultam villamosmérnöknek, csak egy időben gondolkodtam a tanarin, mert szeretek magyarazni, de én is úgy látom a dolgot, ahogy te, hogy nem éri meg
2017. jan. 15. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!