Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkavállaló kiléptetésére...

A munkavállaló kiléptetésére van valamilyen határidő?

Figyelt kérdés
Pl. Szeptemberben megszűnő munkaviszonynál lehet olyan, hogy október végén léptetnek ki visszamenőlegesen?
2016. dec. 9. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
5 napon belül kell kijelenteni, egy hónapra visszamenőleg nem működik.
2016. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sose kellett 5 napon belül kijelenteni. 8 napon belül kell a bejelentést a NAV felé megtenni. Az 5 nap másra vonatkozik.
2016. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kiléptetés alatt nem tudom, hogy mit értesz.


Ha a munkaviszony szeptemberben szűnik meg, akkor a dolgozóval az utolsó munkában töltött napon, de legkésőbb a jogviszony megszűnését követő 5. munkanapig el kell számolni mind "papírilag", mind bérileg.


Ha kiléptetés alatt azt érted, hogy mikor jelentik be az adóhatósághoz a jogviszony megszűnését, akkor arra 8 napja van a munkáltatónak. Ettől függetlenül, ha ő csak október végén ébred fel, hogy elfelejtett "kijelenteni", Neked abból hátrányos nem származhat.


Én 3 éve hagytam ott a cégem, mind a mai napig nem jelentettek ki. Számomra ez érdektelen, legyen az ő bajuk. :)

2016. dec. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kiléptetés alatt azt értem, hogy mikor jelentik be a NAV-hoz. Nekem gondolom onnantól kell magam után fizetnem a tb-t.
2016. dec. 10. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
A kijelentésnek semmi köze hozzá, mikortól fizetsz, mert nem a kijelentés, hanem a jogviszony vége meghatározó. Alapesetben ezt követő 45 napig vagy még eü szolgáltatásra jogosult, aztán fizetned kell. Akkor is, ha nem küldik be időben a 1041-est.
2016. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség a jogviszony megszűnését követő 46. naptól áll fenn abban az esetben, ha a megelőző jogviszony legalább 45 napig fennállt. Ugyanis van a járulék fizetéséhez kötődően passzív időszak. Ez alapból a jogviszony megszűnését követő 45 nap, amely alatt nem kell fizetned saját zsebből a járulékot. Ha nem állt fenn legalább 45 napig a jogviszony, akkor annyi időre van passzív jog, amíg az fennállt. Ha csak 6 napig, akkor 6 napra, és a 7. naptól kell fizetni a járulékot.


Ezt a fizetési kötelezettséget nem befolyásolja, hogy a munkáltató mikor jelent ki vagy egyáltalán kijelent-e.

2016. dec. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!