Lifelong learning? Ez egy komplett baromság? Hova a retekbe kell egy 40-es 50-es pályakezdő munkavállaló?
Hallgatom az előadást a lifelong learningről. Diióhéjban annyi ugye hogy a tanulás (szerintük) nem életkorhoz kötött sosem késő és nem is szabad elzárkózni új dolgok megtanulásától, akár egy új nyelv, akár egy új szakma.
És az előadó példát is hoz hogy ha valaki nem talál munkát mert ugyan évtizedeket dolgozott X szakmában de arra a szakmára már nincs kereslet hát sajátítson el egy újat! Mert sosem késő!
És itt dobja le az agyam az ékszíjat.
Sosem késő??????
Hát ez egy akkora hazugság mint ide Tokió. Hát azt nem mondja nekem valaki hogy egy 40-es 50-es ember ha eltanul egy akármilyen új szakmát és nekiindul a munkaerőpiacnak 50 évesen zéró valós gyakorlattal (mert egy papír X szakmáról az önmagában lótúró) akkor azt nem röhögik körbe bárhol.
De nem kell 50-es már egy 30-as se nagyon kell. Ha zéró valós gyak van mögötte.
És totál komolyan teszem fel a kérdést: hogy a fenébe értendő ez a lifelong learning? Hát hova a francba kell az 50–es frissen végzett józsika marika? Hát ha bírja erővel esetleg valami sorra biodroidnak. De még oda se nagyon.
Sajátítson el új szakmát az aki azon kapja magát hogy 20 év munka után kikopott alóla a régi és nem tud elhelyezkedni? De minek sajátítson el? Hát hol talál helyet ahol nem röhögik körbe ennyi idősen?
" Hiába tanulnál atombiztos szakmát, "
Na egyre válaszolj. KI az az ember akihez egy mai 18 éves odamehet hogy mondj nekem bácsi egy atombiztos szakmát!
És 20-30 év múlva amikor az egykori 18 éves alól kifutott az élet és sehova se kell az "atombiztos" rég megszűnt szakmájával-szóval akkor az a hajdani 18 éves visszamehet az egykori tanácsadójához számon kérni? Hogy dehát azt mondtátok nekem egy halálbiztos szakma!!
És elmosta az idő!! És akkor most mi van? Mi is avn az atombiztos szakmával?
Szóval az a kérdés röviden: mi van ha a mai totáltuti szakmának 20 év múlva híre-hamva nincs? És ott áll a 40-es hogy akkor most mi is van-hova lehet menni panaszra?
Az atyaúristenhez? Max.
"Van olyan hiányszakma amit viszonylag gyorsan és könnyen elsajátíthat"
Na most elsikkadunk a lényeg felett mert nem az a kérdés hogy el tudja-e sajátítatni 50 évesen-mert végül is miért ne tudná.
Hanem az a kérdés hogy mi szarnak sajátítsa el? Hát hova kell akármilyen szakmával 50 évesen friss papírral? Ez a kérdés.
Elvileg, ha hiányszakma akkor valaki előbb-utóbb csak-csak felveszi, mert hiányzik az ember, tehát kell egy kezdő is tök mindegy, hogy öreg vagy nem. A kezdő kamionost is felveszik 50 évesen akkor mást miért ne vennének fel? Persze, lehet megmosolyogják , de azért felveszik, ha más nem jelentkezett. Én abban látom a problémát, hogy hiába is végezne el valaki bármit is nem tudná élesben megállni a helyét , mert a tanfolyamok a papiron kłvül tudást sajnos nem adnak.
Pl. Középiskolában 4-5 évig tanulják a szakmákat egy tanfolyam meg kb. 50 alkalom ugyanazért a papirért és a 18-20 éves frissen kikerült gyerekek sem értenek sok mindenhez.
Az a nagy ötleted hogy legyen vállalkozó?
Mire vállalkozzon, ha igazából nem ért semmihez?
Előbb egy szakmát kellene kitanulnia ( erre vonatkozóan semmilyen ötlet nem érkezett ) majd begyakorolni valahol pár évig és utána vállalkozni, ha nem akar rögtön belebukni.
"Előbb egy szakmát kellene kitanulnia ("
Na ez az Mert tanfolyamra semmi perc alatt be lehet iratkozni és 1 év alatt végigzavarják az összes embert (mindegy csak fizessen és kapja a papírt) na de gyakorlat? Azt ki ad? Mert a tanfolyam na az nem
Ahhoz be kéne kerülni egy céghez aki gyakornokként felveszi. Junior egy cégnél 50-esen? De akár 40 vagy akár 30-ason? Hova???
Sehova!!!
Kiröhögik mindenütt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!