Normális vagyok, ha inkább a halált választanám a betanított vagy segédmunka helyett?
Nem!
Segédmunkából ki lehet törni, halálból nincs visszaút.
Nem az.
A halállal minden esélyt megvonsz magadtól a jobb életre.
Lemész egy kellemesebb éghajlatú országba, akár a trópusokra és ízletes trópusi gyümölcsöt termesztesz magadnak önellátóként. Például Dél-Amerika számos részén bagóért lehet földhöz vagy erdőhöz jutni, egy hektár már bőven elég.
De idehaza is csinálják a mókuskerékből való menekülés minden formáját, ökofalvakba, önellátó tanyákra menekülve.
Géczy Gábor fizikusnak számos előadása van fent a YouTube-on az önellátás vs. rabszolgatartás témában. Ő is létrehozott egy autonóm tanyát Magfalva néven. Tehát nem az a megoldás hogy a Föld minden lakója biorobot lesz, mert nem vagyunk egyformák, van akinek lételeme a szabadság, például nekem is.
Ha akarod linkelek oldalakat és videókat amik példák arra hogy mások hogyan valósították meg a mókuskerékből az önellátásba való kimenekülést. És megjegyzem, azóta boldogok. Az én véleményem is az hogy a rabszolgasors, a függőség és kötöttségek megölik a lelket, zombit csinálnak az emberből. Csak a lassan megfőzött békához hasonlóan az emberek nem is veszik észre, csak akkor mikor 50 évesen minden bajuk van majd meghalnak. Illetve a külső szemlélő is észreveszi ha a járókelőket megnézzük, a hazai városok utcáin nem látsz görkorizó 70 évest, amit például Bécs utcáin láthatsz.
Közben privát üzenetben jelezték hogy tegyek közzé linkeket olyan példákról akik kimenekültek a mókuskerékből az önellátásba.
1. Ez a fiatal pár Budapestről költözött egy székelyföldi kis faluba. Több részes sorozatból áll, bemutatja a költözéstől kezdve.
Ásó, kapa, kamera
https://www.youtube.com/watch?v=gPAmCWD6qwo
2. Élet a betonrengetegen kívül
3. Ez a hölgy is városból költözött erdő széli házikóba, bár ő a laptopján távmunkát végez, nem teljesen önellátó:
4. Ez a férfi szintén nem egyik zsúfolt lakóparkot választotta hanem azt hogy természet vegye körül. És tó ahol horgászhat is.
5. Egy magyar származású filmes Hawaii-on a dszungelben épített fel közművektől (még villanytól is) mentes házat, "Hawaii mesefalu" néven lehet bővebben rágooglézni. Ez az a ház:
6. "River Cottage" címmel is található egy szinkronizált angol sorozat arról amiben egy férfi a városból kiköltözött egy tanyasi házikóba és láthatóan remekül érzi ott magát.
https://www.youtube.com/watch?v=wwq6OwvV-BI&list=PL1-NcGs7Vb..
Annyit fűznék az utóbbi videóhoz hogy az állattartás az napi kötöttség lenne, talán ezért részesítik előnyben a skandináv tanyasi és falusi házak a halastavakat, hisz a hal otthagyható, el tudnak menni nyaralni.
A hálózaton kívüli életmódot Offgrid néven is nevezik külföldön.
A saját tapasztalatom is az hogy egy tanyasi vagy bármi hálózaton kívüli élet jókedvre deríti az embert.
5.: Teljesen önellátó nem tudsz lenni, mert adók sajnos mindenhol vannak, remeteként pedig nem élhetsz, mert a környezetvédelmi hatóság és a tájvédelmi körzet nem engedi majd, hogy a barlangban lakjál...
Tanyán élek, arra azért hívjuk fel a figyelmet, hogy aki kiköltözik tanyára, az ne változtassa meg a táj jellegét!
Azért írom ezt, mert pl. a D-Alföldön a nagyobb városok körül, kb. 15 éve elkezdődött egy második hullám, amiben panziókat, vállalkozásokat, kis "üzemeket" vittek ki emberek tanyára, abban reménykedve, hogy az ott úgyis lehet mindent...
Zajt, idegen embereket, környezetszennyezést zúdítva az addig békés környékekre!
A harmadik hullám, bő 5 éve indult, itt un. lovastanyákat csinálnak emberek, aztán egy ideig megy, beleunnak/tönkremennek majd eladják... Nagy a fluktuáció, ez sem jó, mert nem élni jönnek ki, hanem hobbizni.
Szóval tanyára, csak az menjen, aki gazdálkodni akar és életvitelszerűen ott élni! Minden mással elrabolják a tanyára költözni vágyó és már ott élő emberektől azt, amiért oda akartak költözni! Azaz a mókuskerékből való részleges kitörés lehetőségét.
Sajnos kommunális adó van, telekadó van, még szemétdíj is van helyenként, ill. mezőőrnek is kell fizetni, a TB-t is fizetni kell...
Aztán villanyért, internetért (ha van), ugyanúgy fizetni kell.
Ez már egy olyan havi kb. 40000 Ft, amit elő kell teremteni, nem tudsz mit tenni!
Ezen felül, ha közlekedni akarsz, szintén fizetsz.
Azaz rá vagy kényszerítve, hogy kb. a minimálbérnek megfelelő pénzkupacot havonta valahonnan előkapard!
És itt jön az, hogy a mezőgazdasági termékek árát és a piacokat annyira le és bekorlátozták, hogy éjjel-nappal fogsz a telkeden gürcölni, hogy a fenti pénz meglegyen...
Sajnos szerintem ez Romániában is így van.
Kérdés, szereted-e csinálni, vagy nem? Van-e más jobb lehetőség, vagy nincs (tanya is van olyan helyen, ahonnan osztályvezetőként lehet dolgozni multicégnél!)?
Csak ez a kérdés.
A gazdálkodók ma a leg kiszolgáltatottabbak, nem elég, hogy a piac mindenféle érdekvédelem nélkül rángatja a fejük felett az ágazatot, bizony az időjárás és a természet hol bőkezű, hol goromba és mindent elvesz tőled!
Mit csinálsz, ha kieszik a darvak az őszi vetésedet teljesen?
Mit csinálsz, ha olyan esős a nyár vége és az ősz, hogy nem tudsz learatni?
Mit csinálsz, ha tavasszal és nyár elején akkora az aszály, hogy nem nő meg rendesen a tengeri?
Mit csinálsz, amikor minden hízód egyszerre döglik meg egy rejtélyes betegségben, miközben Északon tombol a sertéspestis?
Mit csinálsz, ha az összes szárnyasodat leölik a madárinfluenza miatt?
Mit csinálsz, ha megbüntet a hatóság a parlagfű miatt, mert a fenti okok egyike miatt nem volt pénzed éppen letárcsázni a földedet?
És még sorolhatnám...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!