Van itt olyan aki mixer vagy barista vagy hajón dolgozott már?
Sziasztok!
Az a nagy helyzet, hogy gondolkozom a barista vagy a mixer szakma elvégzésén egy fizetős iskolánál, viszont kíváncsi lennék egy a szakmában már jártas illető véleményére,tapasztalataira.
Az érdekelne, hogy mennyit lehet ezzel a szakmával keresni például itthon? Illetve hány órát kell egy nap dolgozni valamint egy héten napra leosztva 7 napból hány nap a munkanap?
Akinek külföldi esetleg hajós tapasztalatai vannak szintén érdekelne a válasz. :)
A barista és a mixer szakmát illetően szintúgy érdekelnének a válaszok a fent említett kérdésekre.
Illetve ha valaki dolgozott már hajón akármilyen pozícióban,érdekelnének az Ő tapasztalatai is.Akár azt illetően, hogy volt e bármi hátránya abból, hogy nőként dolgozott az adott helyen.Bár remélem ilyen miatt nem kell aggódnom.
Köszönöm szépen előre is a válaszokat,vagy privát üzeneteket a témával kapcsolatosan. :)
Nem vagyok a szakmában jártas, de mivel már kérdezted ezt és akkor sem kaptál választ, most elmondok annyit, amit én tudok:
Vendéglátózásban a napi 8 óra munkaidő helyett jellemzőbb a 12 óra munkaidő, hétvége eléggé felejtős, a szabadnap munkahely függő, - néha egyet-egyet kapsz vagy eleve be sem vagy jelentve csak egyszerűsített foglalkoztatással dolgoztatnak. Bárista, mixerként az éjszakai munka szinte garantált és ne felejtsd el azt sem, hogy egész nap állni kell.
Hajóra meg leginkább csak több éves tapasztalattal szoktak felvenni embereket. Ennyit tudtam segíteni.
Norbi, óceánjárón nyilván nem játszik a dolog, de mi a helyzet a folyami hajón a tengeribetegséggel?
Mert azért szerintem az sem utolsó szempont, hogy az embernek nincs egy szilárd talaj a lába alatt... :D Jelentkezik ez a tünet vagy embere válogatja? Netán időjárási tényezőtől függ? :-)
Folyamon annyira nem jellemző, de vannak területek, ahol elég nagy a hullámzás még álló helyzetben is.
Pl. Rotterdamban, vagy a tenger közeli helyeken. Van ahol meg csak meghatározott időviszonyok között engedik ki a tengerre a kisebb hajókat.
Pl. Adrián a Concordia baleset óta, ha Velencéből a Pó-ra át akarnak menni, vagy esetleg Amsterdamból át Hoornba, vagy Willemstadtba illetve az északi tengeri területek is ilyen hullámzósak.
Újabb , pláne nagyobb hajókon van hogy munka közben észre sem veszed hogy mentek, vagy elindultatok.
Szuper :-) Köszi a választ (a KATA-s :-) )
Egyszer az olasz Velencén a kikötőben vártunk a hajón indulásra, nem volt kicsi hajó, de mégis imbolygott - háááát, minden bajom lett... :D
Szia! :)
Az itthoni viszonyokat ismerem úgy ahogy, ebben tudok neked segíteni. Bár csak diákként, de már több vendéglátó helyen is dolgoztam huzamosabb ideig, több mixer és barista kollégám is volt már. Voltam többek között két nagy cukrászdában, amelyek nem mellesleg kávéházak is (az egyik Szegeden, a sétáló utcában van, nem akarom reklámozni, de minimális helyismerettel bárki kitalálja, hogy melyik az.). Megpróbálok bekezdésenként, hasznavehetően választ adni. :)
...barista vagy mixer?
Nos, ha ezzel szeretnél foglalkozni főállásban, akkor erősen ajánlom, hogy mindkettőt csináld meg/szerezz bennük tapasztalatot, együtt sokkal jobban hasznosíthatóak. Ha mindenképpen választani szeretnél akkor viszont én a barista képzést ajánlanám.Mixerekre kevésbé van szükség, ami abszolút logikus: kávézni rengetegen és rengetegszer kávéznak, koktélozni viszont leginkább csak hétvégente, bulik előtt, alkalmi jelleggel. Előbbire jóval nagyobb a kereslet.
Mennyit lehet keresni, mennyit kell dolgozni?
Kezdeném is a talán egyetlen pozitívummal: unblock ki lehet jelenteni, hogy vendéglátásban könnyen el lehet helyezkedni, még itthon is. Hogy más példát ne mondjak, Siófokon az elmúlt években már úgy kaparják össze a munkaerőt, aki teheti elment külföldre.Nem az elhelyezkedéssel lesz problémád, sokkal inkább a fizetéssel.. :D Na most ha te pultozásban gondolkozol, szerintem ne számolj mondjuk 750/Ft/óra feletti fizetéssel (itt fontos megjegyeznem, hogy a fővárosi viszonyokról fogalmam sincs, ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy többet keres az ember, de arányosan nagyobbak a költségei is ha BP.-n lakik.) Emellett viszont előny és hátrány egyszerre az, hogy sokat kell dolgozni (heti 5 nap tuti,napi 12 vagy akár több óra és éves szinte jó ha kapsz 5 szabad hétvégét ha nem számoljuk az ünnepnapokat.) Előny azért, mert így hiába nem olyan brutális az órabér, hó végén nem fogsz szarul kijönni. Hátrány azért, mert mind fizikailag, mind szellemileg nagyon kimerítőek a műszakok, x év vendéglátás az adott korban már meglátszik az emberen. Család mellé nagyon nem ideális a dolog.
Végső soron van egy rossz hírem:
A baristák/mixerek nagyon sok esetben csak elvétve készítenek kávét/kevernek koktélt.Hiába úgy vannak felrakva a hirdetések, hogy mixert/baristát keresnek, az esetek túlnyomó többségében egy pultos leszel, aki két kóla hűtőből való kiszedése között nagy ritkán összedob egy Mojitot. (Ez a mixerekre fokozottan igaz, nagyon meglepődnék, ha egyáltalán létezne olyan ember aki itthon főállásban ténylegesen szinte csak mixerkedik. Baristaként mondjuk könnyen elképzelhető hogy tényleg leginkább kávékkal fogsz foglalkozni, mint ahogy írtam, arra komolyabb kereslet van).
Remélem tudtam segíteni, ha bármi konkrét kérdésed van akkor írj privát üzenetben, szívesen válaszolok bármire, amire tudok! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!