Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshet egy Babybox...

Mennyit kereshet egy Babybox fotós (aki a kórházban az újszülötteket fotózza)?

Figyelt kérdés

Már akkor nagyon megtetszett ez a munka, amikor a fiamat fotózták a kórházban, és a fotóslánnyal amikor beszélgettem, mondta is, hogy ha tetszik, jelentkezzek, mert nagyon jó, szereti csinálni, és mindenre meg is tanítanak előtte egy tanfolyamon.


Na de ami nagyon nem mindegy: Vajon mennyi a fizetés ilyenkor? A hirdetésekben - "jó" magyar szokás szerint - semmi konkrétum nincs, csak a bevett sablon szöveg, hogy versenyképes juttatási csomag, teljes munkaidő, munkaviszony, alapbér+sávos teljesítménybér. Ezzel nem vagyok kisegítve, nyilván akkor váltanék erre, ha itt legalább annyit, vagy többet keresnék, mint a jelenlegi munkahelyemen.

Vajon mennyi az annyi? Tudja valaki?



2016. nov. 15. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%

MINDENRE megtanítanak a tanfolyamon? Ne röhögtess kérlek! A fotózás egy szakma, amit évekig kell tanulni. Nem lehet egy pár órás tanfolyamon megtanulni azt ami ehhez kell, ráadásul ez egy kifejezetten nehéz ága a fotózásnak.


A legegyszerűbben egyébként úgy tudhatod meg, hogy mennyit fizetnek, ha megkérdezed.

2016. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a minimálbér környéki összeg + 10 000 Ft
2016. nov. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1. Tökre nem ezt kérdeztem, de sebaj.


2. Köszönöm.


Esetleg valaki, akinek van első kézből származó infója?

2016. nov. 16. 19:14
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Az egy dolog, hogy fogalmad sincs a fotózásról és ezért azt gondolod, hogy csak le kell nyomni a gombot, degradálva ezzel a szakmát amit a jelek szerint nem tartasz semmire (ez majd változni fog amikor tanulsz majd annyit, hogy rájöjj mennyi mindent nem tudsz), de egyet mondj meg nekem:

az, hogy jelentkezel és megkérdezed, hogy mit jelent a versenyképrs juttatási csomag, az miért nem játszik? Attól, hogy elmész egy interjúra (ahonnan amúgy a hozzáállásod, a szakmai felkészületlenséged és a felszerelésed hiánya miatt valószínűleg úgyis kiszórnak) nem kell felmomdanod a jelenlegi helyeden.

2016. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene ennyire nekiesni a kérdezőnek. Az ilyen helyeken nagy valószínűséggel nem tudnak megfizetni egy komoly felszereléssel rendelkező profi fotóst.

Az se hiszem egyébként, hogy szándékosan degradálná a fotós szakmát. De a közvélemény, meg a közösségi oldalak kb az utóbbi 5 évben ezt sugallják, hogy ha van egy szép nagy méretű géped (teljesen mind1, hogy mit tud, a lényeg, hogy mutatós legyen), és csinálsz egy fb oldalt XY photography néven, akkor már fotós vagy.


Egyébként milyen területről szeretnél váltani erre a munkára? Látsz benne hosszú távú perspektívát?

2016. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Azt kijelenteni, hogy valakit egy pár órás tanfolyam alatt megtanítanak MINDENRE ami a babafotózáshoz kell, igenis a szakma degradálása. Évek óta fotózom esküvőket, ebből élek, nemzetközi szinten is (el)ismernek, lényegesen komolyabb felszerelésem van mint ami egy babafotózáshoz kell, mégsem vagyok jó benne és pont ezért elég ritkán csinálom, így akad némi rálátásom arra, hogy pontosan, hogyan működik ez a dolog és hát nagyon nem így, hogy valaki kitalálja, hogy Ő most babafotós lesz, de csak akkor ha jól megfizetik és ha neki mindent megtanítanak...
2016. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy a kérdésre válaszoltok :D Pont leszarom, hogy mit gondoltok erről az állásról, én csak érdeklődtem, de ha nem tudtok róla mondani semmit, akkor lehetne bennetek annyi, hogy csendben maradtok.

Egyébként azért nem kérdezem meg, és azért nem jelentkezem, mert most éppen nem keresek állást, még itthon vagyok a kisebbik gyerekemmel, de mint mondtam, amikor megszületett, megtetszett a fotós lány munkája, ő maga mondta, hogy nem igényel képzettséget, elég a tanfolyam. És mivel folyamatosan keresnek egyik-másik kórházba embereket, gondoltam, majd ha egy év múlva is így lesz, akkor már szívesen jelentkeznék rá, feltéve, hogy ott többet kínálnak, mint a jelenlegi munkahelyemen, ahonnan egyébként is el szeretnék majd menni. Na, ilyen egyszerű.

Egyébként meg már bocs, kedves marha önérzetes fotósok, de egy kórházi szobában készült tízezer forintos fotócsomagtól én sem várnék többet, mint amit a Baby Box nyújtani tud. Akinek a minőség nem tetszik, az nem rendeli meg a képeket, de ahogy én látom, marha sokan megrendelik őket. Utána majd el lehet ballagni igazi fotóshoz, jobb képekért, ha valakinek kell.

Na, most, hogy ezt tisztáztuk, megköszönném, ha az okoskodók távoznának, és olyanok írnának, akik tényleg képesek a kérdésre válaszolni, vagy legalább annyival megtisztelnek, hogy nem arról kezdenek el pampogni, hogy miért vagyok ÉN egy büdös bunkó, csak mert feltettem ezt a kérdést. Emberek, az állást nem én hirdetem, nem az enyém a cég, ne engem buzeráljatok, ha valami nem tetszik, forduljatok a Baby Box-hoz, náluk reklamáljatok.

2016. nov. 26. 09:59
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Aham, és mi fotósok vagyunk az önérzetesek, miközben Te privátban sértegetsz és személyeskedsz. Bár a hozzászólásod többi részét is ízekre tudnám szedni, nem fogom mert nem fogod megérteni. Puszi!
2016. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Privátban csak arra válaszoltam, amit szerintem ide már tök felesleges lett volna leírni. A lényeget elmondtam, mehetsz másfelé nyugodtan :D
2016. nov. 26. 11:12
 10/17 A kérdező kommentje:
De tudod mit, ha már annyira nem érted, hogy mit is kérdeztem, és neked ez örömet okoz, hajrá, mi nem tetszik a hozzászólásomban, mondd csak, érdemi választ már úgysem fogok kapni, úgyhogy elférnek itt az okoskodásaid is. Gondolom erre már nem fogsz írni semmit, még a végén kiderül, hogy tökéletesen megértem, amit írsz, csak a te mondandód nem áll meg a lábán :)
2016. nov. 26. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!