Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a pizzafutár...

Mi a véleményetek a pizzafutárkodásról?

Figyelt kérdés

Egy érettségivel, és egy szakmával rendelkezem.

Jelenleg a szakmámban dolgozom elég jó fizetésért amivel még nem is lenne probléma, viszont kezd elegem lenni belőle...

Azon gondolkodtam,hogy el kéne menni futárnak,anno pár éve nyári szünetben is futárkodtam, tisztán simán összelehetett szedni 200-at vagy még többet is.

Ezen felül baromi laza, link meló, semmi stressz nincs benne, de valamiért mégis olyan lealacsonyító munkának érzem, pedig a fizetéshez képest nem mondható annak.

Nektek mi a véleményetek róla? Esetleg van aki hosszú ideje csinálja főállásban?



2016. okt. 19. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"lealacsonyító munkának érzem"


A munka az munka. Olyan szomorú, hogy Magyarországon van olyan munka, amit ha végzel rosszul "kell" érezned magad. Miért kéne szégyellni azt, hogy dolgozol? Vagy azt amit dolgozol?

Szégyellje magát az, aki ingyenélő, másokon élősködő, ne az, aki dolgozik.

2016. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban pizzafutárkodtam egyetem mellett, egyáltalán nem éreztem lealacsonyító munkának, nagyon élveztem.
2016. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én az Egyesült Államokban élek, közel 2 évig voltam pizzafutár, azt kell mondjam imádtam csinálni, nagyon jól lehetett vele keresni, $10 órabér+ tip ami 2-3$ általában, havi szinten $3000 simán kerestem vele.


Ahogy írtad ez egy laza, link meló, ezen felül ad egy szabadságérzetet, egész nap csak járod a várost, esetleg az üresjáratokban a pizzéria közelében ellehet bóklászni, ha kapás van hívnak...


Napi 12 órával nyugodtan számoljál, igaz én egyik héten hétfőtől-csütörtökig csináltam, másik héten péntektől-vasárnapig.

De azon a 3 hétvégi napon több pénzt kerestem mint hétköznap, ami érthető is, legalább 3-4x több a megrendelés akkor.


Az előzőkkel meg egyet értek, szerintem egyáltalán nem lealacsonyító munka.

2016. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gábor19... ***** válasza:
100%
Én másfél hónapja futárkodom, bár a fizu nem rossz. De szerintem igen is nagyon stresszes meló. Napi 120-280 km levezetni a várorsban eléggé fárasztó. Sok címet nehéz megtalálni mert nincsenek kint a házszámok, és még ki se tudod számolni a szomszédos házakról, mert hamar becsúszik egy betűs cím is Pl ha 16-ba rendeltek pizzát, de nincs kint a ház szám, te be csöngetsz a 14 utáni hazba, de ott meg leb..sznak hogy haz még csak a 14a... Sok vendéget úgy kell felhívni mert nem jó a csengőjük. Ismerned kell az utcákat mert ha 5-10 címet kapsz, nem futkozhatsz keresztül kasul a városban. Sietned kell. Jól kell tudni számolni. Szóval nem egy leány álom.
2016. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!