Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön dolgozók! Ti mikor...

Külföldön dolgozók! Ti mikor kiindultatok, mennyire beszéltétek az adott ország nyelvét?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm, haverom, rokonom akik külföldön dolgoznak, amikor segítséget kértem tőlük h segítsenek már kijutni az adott országba és ott munkátvállalni, mindegyik azt mondta, h "nyelvtudáááás anékű nem megy"

de tudom, h mikor ők kiindultak, ők se beszéltek semmilyen nyelvet.

Legtöbben nem beszélik az adott ország nyelvét, csak azért mondják, h az otthoniaknak ne kelljen segíteni, mert más különben nem tudnának villogni a "poor otthoniak" elött. Lehtöbben miután kiutautak, utána egyből vagy 3 nyelven beszél "pörföktűl".

A legjobb az volt mikor egy ismerősöm, (amolyan tipikus vidéki sutyerák) kiment "svejcba" építőipari munkásnak. És szerinte "svejcba svejciű beszének" kb. 3 hónapja kint dolgozott, mikor rájött mi az ország 3 hivatalos nyelve. Mivel a rokonság elött szépen beégett a nem létező "svejci" nyelvtudásával, így azóta azt nem fitogtatja ahelyett társalgási szinten beszél németű meg franciáú. (Há-há). De mikor mondtam neki h segítsen nekem is kijutni, akkor "ááá há ide nyelvtudáás kő" hát persze legalább olyan mint neki, azaz "svejci".


A másik rokonom aki Németországban dolgozik az a3 autobahn építésénél Würzburgnál billencses sofőr.

Amikor említettem neki h segítsen kijutni oda, mivel nekem is elég sok billencses gyakorlatom van, az is azt mondta "nyelvtudááás tanulj mög németű utána szivesen segítek"

Én annyit mondtam annyira én is tudok németül amennyire te.

Erre ő: de hát te sose tanultál németet.

Én csak annyit mondtam: épp ezért, annyira én is tudok németül, mint amennyire te.


Tehát akik külfoldön dolgoznak mind beszélik az adott ország nyelvét? Mennyi nyelvtudással indultatok ki?



2016. szept. 8. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De mégis mit vársz?

Ők már kijutottak, van munkájuk, még ha döcögösen beszélik az ország nyelvét ott azért nem tartanak, hogy elintézzenek neked egy munkát vagy szállást!

De, hogy tudd: én is nyelvtudás nélkül mentem ki Angliába, segítséggel. A párom már kint dolgozott de neki nagyon jó angol nyelvtudása van. Így kimentem, ott éltem vele, és 3 hónap munkakeresés, és rengeteg elutasítás után (igen a nyelv hiánya miatt nem alkalmaztak) végül a párom intézett egy munkát a munkahelyén.

Ma is ott dolgozom, igaz már beszélek angolul, de a saját tapasztalatom miatt, jó magam is azt tanácsolom akik ki akarnak jönni, hogy előbb legyen nyelvtudás. Ha nincs akkor legyen olyan szerencsés mint én, akinek volt szállása és nem volt gond, hogy hónapokig nem volt munkája.

Ha nem azt várod, hogy megfogják a kezed és bevigyenek egy munkahelyre akkor tényleg szedj magadra egy kis nyelvtudást, mert így tudsz csak boldogulni.

2016. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre azt mondom h a többség úgy megy ki, h 90 százalékban nem beszélik a nyelvet. Akkor ők mégis hogy boldogulnak? Csak tényleg azok, akinek a munkaköre ezt kívánja. Pl. Orvos vagy mérnök stb.
2016. szept. 8. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy boldogulnak, hogy van egy rokonuk vagy nagyon jó barátjuk akik befogadják az otthonukba, és ameddig nem találnak munkát addig eltartják. Vagy eltudják intézni a munkahelyet nekik..

Ha van ilyen rokonod vagy barátod akkor kitudsz menni nyelvtudás nélkül is. Ha senki nem akar neked ingyen szállást biztosítani vagy senki nem tud bevinni egy munkahelyre akkor magadra maradtál.

2016. szept. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem szivesen segitenek, mert akkor jonnek folyamatosan a keresek:


- segits mar munkat talalni

- segits mar szallast talalni

- segits mar bejelentkezni

- segits mar bankszamlat nyitni


es igy tovabb. Nyelvtudas nelkul SEMMIT sem tudsz elintezni az adott orszagban, folyamatosan segitsegre van szukseged, es nyilvan az ismeroseid nem akarjak hogy egyfolytaban a nyakukon eloskodj. Ok valahogy megoldjak-megoldottak, es pontosan latjak hogy ez mennyi ido es energia.


Az ember nyilvan segit a kozeli rokonainak de ismerosnek, havernek nem.


En szemely szerint targyalokepes nyelvtudassal jottem ki, es abszolut tevedsz abban hogy a tobbseg nulla nyelvtudassal jonne. Inkabb a 10% az aki nem tudja a nyelvet, kulonosen Nemetorszagban.

2016. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem beszélték az ország nyelvét, vagy nem jobban, mint te, de kijutottak. Te se az ágyban fekve gondolkozz azon, hogy megteszem Jóskának azt a szívességet, hogy segítsen, hanem szedd össze magad, találj munkát és menj! Ne másra akaszkodj!
2016. szept. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát persze, minek segíteni az otthoni poor rokonoknak. De azért néha majd hazajönnek majerkodni az audi a6-al, az otthoniak elött. De amikor nekik lesz szükségünk miránk, akkor azért eszükbe jutunk majd.
2016. szept. 11. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Keress egy ügynökséget és indulj el.

Én 10 év alatt a hetedik országot pusztítom, most németben vagyok.

Nincs Audim, egy 18 éves suz swiftem meg egy hasonló korú peogeot boxerem van.

De itt sincs kolbászból a kerítés, el vagy tévedve!

Nekem személy szerint olyan is volt, hogy nem volt 13 centem egy zsöméére. 4napig.

De jól váltottam.

2016. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!