Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidékről a fővárosba költözők!...

Vidékről a fővárosba költözők! Budapest valóban sokkal jobb életminőséget tud nyújtani, mint az ország többi része?

Figyelt kérdés

Világéletemben Budapesten éltem, így nem sok összehasonlítási alapom van, viszont nagyon sok cikk alapján Magyarországon belül Budapest a Kánaán, mert itt a legjobbak a fizetések, gyakorlatilag kimutathatatlan a munkanélküliség (olyan alacsony), stb. stb.

Ezt vidékről felköltözőként mennyire érezni? Vagy azért közel sincs olyan nagy különbség?


2016. aug. 19. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit hívsz vidéknek. Egy BAZ megyei kis faluhoz képest tényleg ég és föld. Székesfehérvárhoz vagy Győrhöz képest azért nem annyira.
2016. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
balázska fogd már fel az apró elivott agyaddal, hogy SENKI nem dolgozik minimálbérért kb. BP-en. Vagy aki igen az egy igazi idióta.
2016. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted a takarítónők mennyit keresnek?"


Mindegyiket nem ismerem, de nagynéném takarít és 120-140 ezret keres nettóban havonta. Közel sem minimálbér. Magam sem tudom ki az, aki Bp-en minimálbért kap. Az már tényleg alkalmatlan bármire, aki itt nem képes legalább 100 nettót összekaparni. Közel és távol nincs ismerős aki minimálbért keresne.

2016. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakadj már le a mekdónácról te szerencsétlen, az ott dolgozók 90%-a diák (akik mivel csak 15% SZJA-t fizetnek jóval többet keresnek a minimálbérnél heti 40 órában). Csak a hozzád hasonló világtalanok dolgoznak ott.


Azt meg már 1000x kitárgyaltuk, hogy egy sima árufeltöltő is jóval többet keres a minimálbérnél még egy Tescoban is. Egy Aldi-ban meg pláne, többszörösét.

2016. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezünk életminőségnek?

Munka és fizetés szempontjából valóban magasan a legjobb. De nekem mondjuk az életminőségembe beleszámít az is, hogy milyen környezetben vagyok, milyen a levegő, mennyire barátságosak a közvetlen emberek, mennyire tudok nyugodtan pihenni. Ilyen szempontból a béka segge alatt van.

2016. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

ez az igazi magyarosch mentalitás.


SZarjuk le a pár tízezer embert aki tényleg éhbért kap.


Hisz sok helyen jobb a fizetés!


Ez biztos nagyon vigasztalja a mekis dolgozót...

2016. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

figyelj már balázska! ne mással foglalkozz, hogy mennyit keres! foglalkozz magaddal! tudod, 4.5 évig voltam mosogató egy konyhán, heti 6 nap meló, napi 10-12 óra mellett is tudtam képezni magam, mert nem akartam csicska lenni egész életemben. ma 2 cégem van, és mindkettő jól megy, és 5 embernek adok biztos megélhetés.(nem Magyarországon, mert tisztességesen szerettem volna csinálni.)


Ha mindig csak síránkoztam volna azon hogy "jaj, mások így, meg úgy", még ma is mosogatnék. De te tudod, csinálj amit akarsz.

2016. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak látogatóban voltam Pesten, de pl. egy Székesfehérvárhoz képest a szórakozási lehetőségek ég és föld, ami fiatalként nagyon nem mindegy.
2016. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 5-ösével pontosan egyezik a véleményem.
2016. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!