Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell motivációs levelet...

Hogyan kell motivációs levelet írni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 21:16
 1/8 anonim válasza:
84%
A formája a hivatalos levél szerint van. A tárgyhoz írd azt pl.: jelentkezés a meghirdetett állásra. A szöveg részhez pedig, hogy hol olvastad az álláshirdetést. Meg ilyeneket, hogy képességeid alapján alkalmasnak tartod az állás betöltését. Csak nehogy azt írd, ami az önéletrajzban is benne van, mert az általában nem túl jó pont. Írj még magadról pár személyes tulajdonságot. Meg ha volt már előző munkahelyed, akkor azt miért akarod ott hagyni. A végére meg olyat, hogy: Ha úgy érzi alkalmasnak talál az állás betöltéséra, abban az esetben egy előzetes időpont egyeztetés után készséggel állok rendelkezésére. Vagy azt hogy: Kérem jelentkezésem kedvező elbírálását. Azt' csá :)
2008. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2008. okt. 2. 06:56
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy motlevél úgy kerül hozzám, hogy "ha úgy érzi, alkalmasnak talál az állás betöltésére", akkor jó eséllyel esélytelen a pályázó. Egy állásinterjú nem érzésre, tudásra meg. A pályázó tud valamit, amit megpróbál előadni, mi HR-esek pedig tudjuk azt, hogy mire figyeljünk. Nem osztották nekünk sem ingyen a diplomát. Tehát a ..ha úgy érzi.. nem kell egy motlevélbe.

A "kérem jelentkezésem kedvező elbírálását" szintén mellényúlás - igaz iskolában tanítanak ilyet ügyviteli szakokon. Szintén mínusz pont. Egyelőre még nincs olyan pozícióban a pályázó, hogy KÉRJEN.


Amit nagyon szeretünk, az a "pályázatom kedvező elbírálásában bízva" szófordulat. Ez pozitív életenergiát sugall - jó pont. Szemben az előbbi kettővel: a "ha úgy érzi" az abszolút gyenge jellemre vall, a "kérem" pedig diktorikus, szigorú.


Egy motívációs levélben SOHA ne legyen "ha" kezdetű mondat. Szintén szigorú az önéletrajzhoz csatolt kísérőlevélben a feltételek diktálása. Ahogy az előttem szóló írta, hogy előzetes időpont-egyeztetés esetén szívesen állsz rendelkezésre. Ez szintén mínusz, méghozzá nem is kevés. Nem vagyunk "hülyék", hogy abszolút rendelkezzünk bárki idejével. Minden állásinterjú előzetesen egyeztetett időpontban van... Viszont igen rosszul jön le, ha erre külön felhívják a figyelmet.


Amit nagyon kevés motivációs levélben látunk - pedig ugye ez a lényege ennek a levélnek - az a figyelemfelkeltés. A levél értelme az, hogy felhívja a figyelmet, hogy "olvasd el az önéletrajzom", mert van MEGFELELŐ képesítés, NAGY gyakorlat, ÉRTÉKES eredmények. Mert ALKALMASNAK ÉRZI MAGÁT a pályázó az állás betöltésére. Mert SZERET ÉS TUD csapatban dolgozni (vagy, ha a pozíció önálló munkavégzést kíván, akkor VÁLLALJA az önálló munkavégzéssel kapcsolatos KIHÍVÁST), RUGALMAS, DINAMIKUS és ehhez hasonló "pozitív töltetű" szavak alkalmazásával sikeres levelet lehet mellékelni a JÓL MEGÍRT önéletrajz mellé.


Ha a motlev "önéletrajzszagú" az szintén csorbítja a pályázó esélyeit.

2008. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Amit az előttem szóló írt az nagyon jó és örülök, hogy olyan is foglalkozik ezzel a kérdéssel aki ebben dolgozik.

Tényleg érdekes dolgok ezek, ha az ember kicsit másképp fogalmaz már mást gondolnak róla. Pedig lehet hogy csak azért írta oda mert ezt tanulta, vagy mert ezt olvasta több mintában is.

Köszönöm az előttem szólónak ezeket a tapasztalatokat, ötleteket. Remélem a kérdezőnek is hasznára válik majd és sikeresen állást talál majd ezen ötletek felhasználásával.

2008. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én meg nagyon mérges vagyok a 2008-10-02 11:17-es hsz. miatt!

teljesen tankönyvszagú amit ír, és megfeledkezik arról, hogy ez a sablon nem abban a kultúrában született, mint az álláspályázók.

akinél nyelvi paneleken csúszik el egy-egy álláspályázat, lehet, hogy nem kéne emberi életekkel "packáznia".

hozzám is érkezett már elég gyengén megírt önéletrajz, de nem minősítettem le a pályázót, nem kerestem benne az ostoba, üres nyelvi paneleket. elolvstam a CV-jét, és láttam, hogy az elmúlt 15 évben otthon gyerekeket nevelt. méltányoltam, hogy ezt őszintén bevállalta, és nem üres lufikat pukkasztgatott. nem adta ki magát másnak, mint ami.

2009. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

pedig itt az a lényeg, hogy "eladd magad".

21L

2010. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

2008-10-02 11:17-hoz lenne kérdésem (ha még olvassa...)

hogyan szólítsam meg e-mailben azt a polgármesteri hivatalt, ahová nincs meghirdetett állás pályázat, tehát lényegében kopogtató levelet küldenék nekik?

Vidékfejlesztő szakon végeztem.

25/L

2010. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mintákat nem igen javasolok, hogy használj!

Ne legyen több, mint egy oldal és jól átlátható, tagolt legyen a formátum. Az önéletrajzból ne másolj ki adatokat, hanem a motivációs levélben inkább bizonyítsd, hogy honnan szerezted azt a nyelvtudást, vagy milyen képességeket és tudást szereztél a tanulmányaid alatt stb.. egy bővebb összefoglalót itt találsz: martzsolt.eu/7-lepes-jo-motivacios-level-elkeszitesehez/

2016. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!