Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tájékoztatásra lenne szükségem...

Tájékoztatásra lenne szükségem TB ügyben?!

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem a főiskolán. Azóta megcsináltam a nyelvvizsgát,

megkaptam a diplomámat. Állást sajna nem találtam eddig. Pedig már egy ideje regisztrált munkanélküli vagyok.


Nem tájékoztatott senki sem hogy nekem TB-t kellene fizetni magam után.

(Egyébként nem szoktam orvoshoz járni szerencsére.)

Amúgy szerintem a munkaügyi központban nincsenek a helyzet magaslatán....


Megtudtam hogy havi majdnem 5000 Ft-ot kellene fizetnem.

Nekem nincs erre pénzem! Mégis hogyan? Miből?

Normálisak ezek???? Örültem hogy kinyögtem a pénzt nyelvtanárra meg nyelvvizsgára!

Ha esetleg végre valahára találnék munkát rendeződne a jogviszonyom.


DE! Vajon megfizettetik velem a "hiányzó" hónapokat?

Nem voltam orvosnál ezidő alatt! Sőt, egész életemben voltam vagy 3x!


Ha lesz munkám ugyanúgy érvényes lesz a TAJ kártyám mint régen?


2010. ápr. 19. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

A polgármesteri hivatalban kell kérned TB igénylő lapot.

Kitöltöd és eldöntik, hogy fizetik-e Neked a Tb-ét 1 évig, vagy sem.

Ha lesz munkád, ugyanúgy érvényes lesz a TAJ kártyád. Akkor már a munkáltató fogja fizetni Neked a TB-t.

Az meg mindegy, hogy jársz-e orvoshoz vagy sem, mert azt a pénzt úgy tudom, hogy visszamenőleg ki kell fizetni, de ebben nem vagyok biztos, mert Nekem például nem kellett.

Nem tudom, mi alapján döntik el, de szerintem, ha rászorult vagy, akkor nem kell kifizetni, ha nem vagy rászorult, akkor viszont igen.(szerintem)

2010. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, honnan kellene nekem ezeket tudni?

Nem tájékoztatott senki sem...

Ha fizetni kellene nem tudnék...

2010. ápr. 19. 20:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha regisztrált munkanélküli vagy, nem kell fizetned.
2010. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy 90 napig biztosított vagyok. Viszont az egyik ismerősömnek pedig azt, hogy 45 napig. Mindkettőnket egy hónapja regisztráltak, csak más városban. Szóval szerintem érdemes utánajárni. Azt hiszem az APEH-nál.
2010. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok...Még annyi lemaradt, hogy igen, kifizettetik veled az elmaradt hónapokat.
2010. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem fizettetik ki az elmaradt hónapokat. Tőlem megkérdezték, hogy akarok-e visszamenőlegesen fizetni, vagy csak attól a naptári naptól, amikor bementem hozzájuk. Na vajon mit választottam? A helyes válaszadók között kisorsolok egy csokit. :)
2010. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A diákigazolványod érvényessége utáni 45 napban még passzív jogon biztosított voltál. Azaz, ha nyáron diplomáztál, akkor december 15-ig.

A munkaügyi csak annak fizeti a TB-t, aki pénzbeli ellátást (járadékot, segélyt, átképzési támogatást) kap. Aki "csak" regisztrált munkanélküli és nem kap pénzt, annak magának kell gondoskodnia a TB rendezéséről (havi 4950 forint)

Ha szociálisan rászoruló vagy (jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján), akkor az önkormányzat fizeti helyetted a TB-t. Ezt az állandó lakcímed szerint illetékes önkormányzatnál kell megigényelned.

Ha elutasítják a kérelmed (pl. földterület van a neveden), akkor az APEH-hoz kell bejelentkezned TB fizetésre. A honlapjukról letölthető a nyomtatvány. Az itteni APEH visszamenőlegesen is behajtja az elmaradt járulékokat, annyi kedvezményt adnak, hogy nem tesznek rá késedelmi kamatot és nem rónak ki büntetést.

Az senkit nem érdelkel, hogy honnan tudod, vagy tudod-e, hogy milyen adó és járulékfizetési kötelezettségeid vannak. Ahogy felénk mondják az APEHosok a törvény nem tudása nem mentesít a szankciók alól.

Tehát, irány az önkormányzat, ha ott nem jársz sikerrel, akkor az APEH, hátha tőled sem kérik a visszamenőleges bejelentkezést.

2010. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 20. 21:31
 9/12 anonim válasza:
Bocsi, hogy ide írok, de az APEH-ba be kell jelentkezni telefonon, vagy csak úgy "simán" is fogadnak? Nem szeretném, ha bemennék, aztán elküldenének, hogy nem jelentkeztem be...(TB kártyát akarok igényelni)
2010. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Simán fogadnak, sorszámot kell húzni, mint a bankokban. Legalábbis nálunk így van.
2010. dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!