Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan fogalmazzam meg helyes...

Hogyan fogalmazzam meg helyes az önéletrajzban, hogy milyen terveim vannak a jövőben?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, önéletrajzot kell írnom. Javasolták, hogy írjam bele, hogy mit akarok kezdeni magammal a jövőben. Tanulni, fejleszteni magamat, nyelvvizsgázni stb. Hogyan fogalmazzam meg helyesen?

Nekem ez jutott eszembe, de nem biztos, hogy így jó: Terveim a jövőre nézve. Szerintetek?


2008. szept. 30. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. mindig nyalni kell egy önéletrajzban de őszintének is lenni. ha csak úgy készül, felvételihez vagy bármi, akkor ilyenek igen, h nyelvet tanulni, más országokat megimserni, ha sportolsz, akkor azt is folytatni, és megtalálni azt a területet, amit egész életedben szívesen folytatnál, és megállni a helyed. ha viszont mondjuk egy céghez adod be, akkor is bele lehet írni, hogy még tanulni, nyelvvizsgázni, illetve h a cégnek megfelelő területen elhelyezkedni, publikálni esetleg.
2008. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Célkitűzés(ek) <--- szerintem ez inkább jobb lenne, mert gondolom amerikai stílusu önéletrajzot csinálsz
2008. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Célkitűzések, jövőbeni célok
2008. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl így írtam pályakezdőként, azóta találtam állást, de ez elég mostanában volt (1 éven belül):

"Céljaim, ambíciók: egyetemi tanulmányaim folytatása levelező tagozaton (okleveles közgazdász), angol nyelvismeretem bővítése (középfokú szakmai nyelvvizsga, mint cél), német nyelvismeretem lehetőség szerint szinten tartani, valamint a munkámban fejlődés, előrelépés (középvezetői szint, mint életcél). Számítógépes ismereteimet elismert számítógép-kezelői vizsgával alátámasztani."


Sok sikert!

De azért ne pont így írd, csak egy példának szántam, hogy milyen formába öntsd, írd át magadra.

2008. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 30. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár pályakezdő vagy, akár nem, a jövőbeni célokat ahhoz képest tálald az önéletrajzba, ahova jelentkezel és amilyen munkakörbe.

Ha beosztottnak jelentkezel , szerintem ne hangsúlyozd ki túlzottan, hogy mindenképp szeretnél továbbtanulni, mert ha hosszútávra keresnek munkaerőt az adott munkakörbe, nem biztos, hogy méltányolják a te ambícióidat, a cégek zömére egyébként is jellemző, hogy kevésbé tolerálják azt, ha valaki továbbtanul. Az ő kárukra.Mert ők nem úgy könyvelik el, hogy Te milyen szorgalmas, ambíciózus egyén van,aki majd a jövőben tudásával, tapasztalatával még sokra viheti a cégnél, hanem úgy, hogy mennyire, milyen intenzitással tudnak használni, mint munkaerőt.Ha tanulsz, jár valamennyi tanulmányi szabadság, ami azt jelenti, hogy rád azokon a napokon "nem lehet számítani", ergo: nekik kell biztosítani a helyettesítést, ami azzal is járhat ( mivel ketten "sokba kerültök" ), hogy előbb-utóbb választaniuk kell közted és a helyettes között, ezt elkerülendő, meggondolják, hogy felvegyenek - e.Arról nem is beszélve, hogy amit tanulsz, nem biztos, hogy összefügg az adott pozícióval, pláne nem vesznek fel, főleg, ha alacsonyabb értelmi szint szükségeltetik a megpályázott melóhoz, mint amilyen végzettséget ad Neked majdan a suli, amibe jársz.

Ha rám hallgatsz, nem írod bele ezeket a terveket, mert az őszinteség nem mindig kifizetődő.

Ha pályakezdő vagy, írd ezt.

Terveim a jövőre nézve: egy hosszútávú munkahely megszerzése, ahol elméleti tudásomat a gyakorlatba is át szeretném ültetni, ezzel kellő tapasztalatokat szerezve.

Egy példa a fent említett szitura:barátnőm szociális ápolónak tanult középiskolában,miután befejezte felvételizett különböző helyekre, eleinte beleírta hogy szeretne a jövőben továbbtanulni főiskolán, sehova nem vették fel, elvégre a munkaadónak az a célja, hogy Te minnél idomíthatóbb, képlékenyebb legyél az Ő számára (!),és nem az, hogy asszisztáljon neked a továbbtanulásodhoz, amivel esetleg a jövőben nem az ő érdekeit fogod szolgálni, hanem esetleg másokét, ahol a végzettségeddel arányosan több pénzt is kapsz.Mert ma már ez a mérvadó.

2008. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló: teljes mértékben egyetértek veled a munkáltatóknak a munkavállaló felé tanúsított idomíthatóság-attitűdjével kapcsolatban. Nem javallott, hogy "túlságosan egyéni célokat" írjunk bele, mert nem leszünk hasznosak a vállalkozás számára - azon vállalkozások számára, amelyek nem az eredeti LEAN- vagy TQM-elven csinálják a dolgaikat, mert azok támogatják a folyamatos fejlődést, persze csak vállakozás-orientáltan.

És bár ezt 6 éve írtad, 6-os válaszoló, azóta hatványozottan mértékben érvényesül az "idomíthatóság-igény" a munkáltatókban.

Csak gondoljunk bele saját fejjel: szeretnénk olyan munkavállalót foglalkoztatni, aki tanszabira menne, fáradtan járna be dolgozni az éjszakai tanulástól meg vizsgák miatt betegszabikat venne ki, nem beszélve államvizsga-szakdolgozatvédésről? Ha olyat tanulna, amit a cégem érdekében tanul és a cégem is tudja hasznosítani, akkor persze, hogy örülnék neki.

Tehát ha pl. Tesco-hipermarket igazgatója vagyok és egyik árufeltöltőnek jelentkező fiatal épp most végezne mérnökin, persze, hogy nem venném fel, mert

1: hamarosan mérnökként helyezkedne el és kereshetek másik embert, másik szerződések, papírozás, betanulás stb stb.

2: nem tudna jól teljesíteni a tanulmányai miatt, bevétel-kiesést produkálhatna nekem.

Ha viszont kereskedelmi szakon végezne, persze, hogy ráugranék, mert két árufeltöltés között elküldhetném pénztárba vagy könyvelési-adminisztratív dolgokat csináltatni (igen, "magasabb" végzettségű pl. kereskedelmi-logisztikus-stb szakos emberkéket így alkalmaznak sok helyen, pl. Spar-ban).


Ps.: köszönöm, én is hasznát vettem az általad megfogalmazott szövegnek :)

2014. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!