Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csúszó fizetés – milyen...

Csúszó fizetés – milyen eszköz van a dolgozó kezében ha nem akarja magát madárnak nézetni se és állást is meg kívánná tartani?

Ha egy dolgozó pontatlan hanyag késik hibát vét ezerféle szankció lehet ellene. Fegyelmi levonás státuszcsökkentés kirúgás stb. De mit tehet a mezei dolgozó az átlagjóska ha minden indok nélkül napokat akár heteket is csúszik a fizetés? Ugye szólni totál felesleges sőt veszélyes. Ha visszafogottan szól az ember nem is veszik komolyan választ se kap. Ha erélyesebben szól megfenyegetik hogy van ember a helyére (= kussolj vagy kirúgnak). De akkor mit tehet az átlagjóska dolgozó ha nem kívánja tűrni hogy 5 perc késésért is leszedjék a fejét de ha a cég késik akár heteket a fizuval akkor meg még szólni se lehet? Még kérdezni seM Mit tehet? Mert nyilván kirúgatni se akarja magát az ember. Szóval pereskedés ügyvéd stb szóba se jöhet. Vagyis röviden: ha az ember nincs alkupozícióban és mégse akar magából barmot csinálni.
2016. aug. 11. 13:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Sose láttam olyan helyet ahol megbecsültek volna. Az én fajtám csak kapcarongy lábtörlő volt mindig is."

Ennyi önbecsüléssel ne is várj el semmit. Ha magadat ennyire tartod, miért várod, hogy bárki megbecsüljön???

Nem tudok olyan munkakörről, ahol egy életen át kapcarongy meg lábtörlő az ember...

2016. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"Nem tudok olyan munkakörről"

Gyere el vendéglátózni és majd látsz ilyet is.

De ne ám valami sztárszakácsi munkára gondolj. Kisegítő konyhai segéd.

2016. aug. 12. 10:01
 13/24 A kérdező kommentje:

"Ha magadat ennyire tartod"

De miért mennyire tartsam magam könyörgöm? Hát mi vagyok én? Egy nulla egy semmi. Ez 12 egy tucat senki.

Úgy is bánnak velem. Egy rongy vagyok amivel törölnek és ha már nagyon mocskos lesz kivágják a francba ez vagyok én.

Mégis mire tartsam magam? Egy semmi vagyok!

Miként 10ből 9 ember is az, csak nem ismerik be.

2016. aug. 12. 10:02
 14/24 Shai-Hulud ***** válasza:

""ha felmondanék"

Na itt a hiba. Ez az amit semmi szín alatt nem teszek meg. Soha.

Elmenni-hova? A semmibe?"

Na itt a hiba. Ha nem emeled fel a popsidat a földről, akkor örökké ülve maradsz.

Tessék felállni, körülnézni, keresni másik munkahelyet, egyre inkább fogsz találni, mert egyre több betöltetlen állás van.

Nem siránkozni kell, hogy jaj én már 50 felett nem kellek sehova, hanem keresni, tájékozódni, próbálkozni.

Veled az a baj, hogy már előre eldöntötted, hogy te sikertelen vagy, hogy neked nincsenek lehetőségeid, és ezt sulykolod saját magadnak, és így valóban csak a panaszkodás marad számodra.

Amíg így állsz hozzá, addig nem is fog változni semmi.

2016. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Gyere el vendéglátózni és majd látsz ilyet is."

Sejtettem, hogy ezzel jössz. Képzeld, 14 évet vendéglátóztam (Siófokon egy ideig), úgyhogy nem mondasz újat. A gyerek miatt váltottam, férjem most is szakács (nekem végzettségem szakács, de pultos-felszolgáló voltam).

SZóval tudom milyen.

És nem, nem mindenhol kapcarongy egy kézilány. Vagy mosogató.

De mint írtam, ha te ennyire tartod magad, ne várd másoktól, hogy többre tartsanak.

És vendéglátásban is van sok hely, ahol kifizetnek/megfizetnek normálisan.

Csak úgy is kell hozzáállni.

2016. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, van szakmád,esetleg a szakmádon belül munkatapasztalatod?

Nyilván nem tudom átérezni a helyzeted, hisz én még csak 29 éves vagyok, de sajnos én is ezt látom a munkakörnyezetembe, akik betanított munkásként dolgoznak, és 50 felé ballagnak, hogy nem látják már meg a lehetőségeket és ezér inkább nyelik a dolgokat.

Tudom nem rendelkezhet mindenki szakmával, diplomával, főleg a nők nem, hisz lehet 20 évig gyereket neveltél, de sajnos itt ha nincs olyan dolog amivel kitünj a tömegből, akkor nem sok esélyed van változtatni. Ez egy ilyen játék, az élet kemény

2016. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"ha felmondanék"

"Na itt a hiba. Ez az amit semmi szín alatt nem teszek meg. Soha."

Ez a gond. Amíg a cégnél tudják, hogy sose mondanál fel, semmi érdekük nem fűződik hozzá, hogy bármin változtassanak.

2016. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"hanem keresni, tájékozódni, próbálkozni. "

Ez nagyon szép duma de a villanyszámla meg midnen hónapban jön és amíg én esetleg keresgélek meg próbálkozok - addig a villanyszámlát ki fizeti?

2016. aug. 12. 13:13
 19/24 A kérdező kommentje:

"mindenki szakmával, "

Van szakmám több is szóba nem állnak velem sehol, nem a szakmák miatt hanem a korom miatt.

2016. aug. 12. 13:14
 20/24 anonim ***** válasza:

"Ez nagyon szép duma de a villanyszámla meg midnen hónapban jön és amíg én esetleg keresgélek meg próbálkozok - addig a villanyszámlát ki fizeti?"

Amikor heteket csúszik a fizetésed, akkor hogy oldod meg?

De konyhai kisegítőként szerintem a te korodban is találnál másik állást. Én is dolgoztam vendéglátásban, a konyhai kisegítők elég sűrűn váltották egymást (az én ott töltött egy évem alatt hárman fordultak meg a cégnél) és egyik se 20 éves fruska volt.

2016. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3