Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csúszó fizetés – milyen...

Csúszó fizetés – milyen eszköz van a dolgozó kezében ha nem akarja magát madárnak nézetni se és állást is meg kívánná tartani?

Figyelt kérdés
Ha egy dolgozó pontatlan hanyag késik hibát vét ezerféle szankció lehet ellene. Fegyelmi levonás státuszcsökkentés kirúgás stb. De mit tehet a mezei dolgozó az átlagjóska ha minden indok nélkül napokat akár heteket is csúszik a fizetés? Ugye szólni totál felesleges sőt veszélyes. Ha visszafogottan szól az ember nem is veszik komolyan választ se kap. Ha erélyesebben szól megfenyegetik hogy van ember a helyére (= kussolj vagy kirúgnak). De akkor mit tehet az átlagjóska dolgozó ha nem kívánja tűrni hogy 5 perc késésért is leszedjék a fejét de ha a cég késik akár heteket a fizuval akkor meg még szólni se lehet? Még kérdezni seM Mit tehet? Mert nyilván kirúgatni se akarja magát az ember. Szóval pereskedés ügyvéd stb szóba se jöhet. Vagyis röviden: ha az ember nincs alkupozícióban és mégse akar magából barmot csinálni.
2016. aug. 11. 13:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, miért kívánna a dolgozó megtartani egy olyan állást, ahol nem becsülik meg?

Inkább kezdjen el mást keresni és ha biztos az új hely, lehet próbálkozni ügyvéddel, munkaügyi bírósággal.

2016. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ha erélyesebben szól megfenyegetik hogy van ember a helyére (= kussolj vagy kirúgnak)."


Már egyre kevésbé van. :-D


De igaza van az előzőnek, ha te rendesen dolgozol, mégsem fizetnek rendesen, akkor miért is ragaszkodsz ahhoz az álláshoz? Keress másikat, azért lehet olyan munkahelyet találni, ahol rendesen kifizetik a munkabéreket.

2016. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Miért akar megtartani az ember egy fenyegetőző nem fizető munkahelyet???
2016. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk mert 50 feletti nő aki már a kutyának se kell.

Nem, még a teszkóba se nagyon.

2016. aug. 11. 14:52
 5/24 A kérdező kommentje:

"ahol nem becsülik meg? "


Sose láttam olyan helyet ahol megbecsültek volna. Az én fajtám csak kapcarongy lábtörlő volt mindig is.

Mindig az volt a szitu hogy fogd be kussolj és örülj hogy melózhatsz mert sorban állnak a helyedre.

És ez többnyire igaz is volt. Már nem igaz, de ez nem jelenti azt hogy vannak lehetsőégeim. Már rég nem állnak sorban a helyemre senki se jönne ide melózni de ez rajtam speciel nem segít.

Attól én még kapcarongy vagyok aki örüljön hogy van melója.

2016. aug. 11. 15:27
 6/24 anonim ***** válasza:
Mindig van más lehetőség. Csak sokan inkább maradnak az ismert rossznál, mint elinduljanak egy ismeretlen úton.
2016. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"Mindig van más lehetőség."


Egy 50 felettinek ez maszlag duma.

Egy nulla egy semmi. Sőt még fel is idegesít.


Persze van más út is sőt a helyi temető sincs messze.

Oda esetleg induljak is?

2016. aug. 11. 20:07
 8/24 anonim ***** válasza:

Az én családomból valaki pl. jóval 50 fölött elvégzett egy házi betegápolói tanfolyamot, keményen ráhajtott a németre és egy ügynökségen keresztül talált munkát Németországban. Egy hónapot kinn van, utána egy hónapot itthon, kinn teljes ellátása van és kap 1100 eurót.

Mindig van lehetőség; lehet, hogy neked nem pont ez, hanem valami más, de nem kell beletörődni, hogy sz.rul bánjanak veled és még ki se fizessenek.

Én biztos elmennék első körben egy ügyvédhez és megérdeklődném, hogy ha felmondanék ennél a cégnél és beperelném, lenne-e kilátásom valami kártérítést kisajtolni belőlük.

2016. aug. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"ha felmondanék"


Na itt a hiba. Ez az amit semmi szín alatt nem teszek meg. Soha.

Elmenni-hova? A semmibe?

2016. aug. 12. 09:40
 10/24 A kérdező kommentje:

"pl. jóval 50 fölött elvégzett egy házi betegápolói"


Ja persze. Jóval 50 felett ráfeküdt.... persze.

Betegápoló... lassan neki kell már betegápoló nem hogy ő legyen az 50 felett..

2016. aug. 12. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!