Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidős vagyok, fel szeretné...

Próbaidős vagyok, fel szeretnék mondani, mert találtam jobb állást. Kell felmondó levelet írní ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2007. nov. 14. 21:37
 1/3 anonim válasza:
81%
Természetesen kell felmondó levelet irni, hiszen honnan tudná egyébként a munkáltató, hogy meg akarod szüntetni a munkaviszonyod. Indoklás nem kell, elég néhány sor.
2007. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
Én ugyanígy jártam, de én nem írtam levelet, ugyanis próbaidő alatt a szóbeli felmondás is felmondás. Betelefonáltam, és legközelebb már csak a papírjaimért mentem be. Ha megkérdeznék, miért mégy el, és nem szeretnéd elmondani, annyit mondj, hogy indoklás nélküli a felmondásod, hiszen ez a jog megilleti a próbaidő alatt a munkavállalót. Indokolni csak rendes felmondás esetén kell.
2007. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

Nem jó az előttem szólók válasza, hiszen fogalmi zavar van.

Próbaidő alatt nincs felmondás. Nem lehet próbaidő alatt felmondani. Indok nélkül, azonnali hatállyal a munkaviszonyt meg lehet szüntetni. Ez viszont nem felmondás. Tehát felmondólevelet nem kell írni.

Viszont a munkaviszony próbaidő alatt, azonnali hatályú megszüntetését a munkavállaló a munkáltatóhoz címzett és igazolhatóan átvett (!) levéllel kezdeményezheti. Tehát nem igaz, hogy nem kell levelet írni. De. A munkaviszonnyal kapcsolatos jogi procedúrák írásos alaki formához kötöttek, tekintve, hogy a munkaviszonyt létesítő munkaszerződés is írásban jön létre.


Tehát egy PRÓBAIDŐ ALATTI MUNKAVISZONY MEGSZÜNTETÉSE "fejlécű" levelet kell írni a munkáltatód felé, amit vagy személyesen (ekkor másodpéldányon átvetetni az iratot) vagy postai úton (ajánlott levélben) juttasd el a munkáltatód felé. Indokolni nem kell semmit.

2007. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!