Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkához a tüdőszűrést a...

Diákmunkához a tüdőszűrést a diákszövetkezetnek kell fizetnie?

Figyelt kérdés
A FürgeDiák munkaszövetkezetnél vagyok, árufeltöltéshez tüdőszűrés eredmény kell. Telefonban azt mondták, hogy ők állják, de a legközelebbi beszélgetésünknél azt állították, hogy ők nem mondtak ilyet, és, hogy itt és itt ingyenes lett volna (erről viszont nem tájékoztattak). Tényleg nekik kellene fizetni, csak meg akarják úszni, vagy ez nem őket terheli?

2016. jún. 4. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérsz beutalót a körzeti orvosodtól és megcsinálják ingyen. Nyilván nem fognak fizetni valamiért, ami ingyen van.
2016. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

A dolog hivatalos formája:


A munkáltatónak kötelezően előírja a rendelet, hogy milyen egészségügyi vizsgálatokat kell elvégezni a leendő munkavállalónál ahhoz, hogy alkalmazni lehessen.

Ezeknek a vizsgálatoknak a költsége a munkáltatót terhelik, nem pedig a dolgozót. Ha tüdőszűrő kell, akkor azé, ha hallásvizsgálat kell, akkor azé. Ha kötelező oltásokat kell adni a dolgozónak (tífusz, tetanusz) a munkájával kapcsolatban, akkor az is a munkáltató költsége. A dolgozó általában "megelőlegezi", és az elvégzett vizsgálatról kért - munkáltató nevére kiállított - számla alapján a munkáltató utólag megtéríti teljesen hivatalos formában az árát a dolgozónak.


A munkáltatók szeretik azt kihasználni, hogy egyéb esetekben a vizsgálatok ingyen vannak, és miért nem olyan módon ment el a leendő dolgozó vizsgálatra, hogy nekik az ne kerüljön költségbe. Ugyanis a munkavégzés miatti vizsgálatokért akkor is fizetni kell többnyire, ha egyébként ingyen lenne Neked, ha magánszemélyként és nem leendő dolgozóként mennél oda.


Például szemészet ingyen van, de ha a munkavállalás miatt irányít oda a munkáltató, akkor azért már fizetni kell. Ezt a munkáltató - számla ellenében - a rendelet előírása alapján köteles megtéríteni!

2016. jún. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez milyen rendelet, hol találom meg? Hogy tudjak rá hivatkozni.
2016. jún. 5. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

MultiJob-nál sem fizették.

Azt mondták, hogy mivel ezt máshol is tudom használni.


Amúgy meg nem nagy összeg, nekem 1000 Ft volt.

Ráadásul nem az összes iskolaszövetkezet követeli meg, a munkaadó pedig nem ellenőrzi.

2016. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem fizették.

El kellett mennem tüdőszűrőre, ott adtak egy csekket, amit be kellett fizetni.

Miután a csekket kifizettem, aztán végezték el a vizsgálatot.

Szóval: nem fizetik, tudomásom szerint.

2016. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Az egy dolog, hogy nem fizetik, de kellene. Mivel nagyon "kezdők" vagytok, ezért ott vernek át, ahol nem szégyenlik. Még a régi "motorosoknál" is bepróbálkoznak, hátha nem tud róla, és lenyeli a békát.


A vizsgálatra kötelező rendelet:

[link]


Ingyenesség (munka törvénykönyve)

[link]


51. paragrafus (4) bekezdése... :)

2016. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!