Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkához önéletrajz?

Diákmunkához önéletrajz?

Figyelt kérdés
Egyetem mellett szeretnék dolgozni és az egyik álláshirdetésnél (Papír-írószer kereskedés) írták, hogy jelenkezni önéletrajzzal e-mailben. De itt milyen komolyságú önéletrajz kell? Azt nem írták oda, de gondolom nem ilyen teljesen komoly, mintha egy neves céghez jelenteznék, de akkor mit írjak így bele, ami fontos lehet?
2015. júl. 21. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani: alapvető adatok, eddigi iskoláid, szakmád (ha van már), nyelvvizsga. Meg egy mondat, hogy mit csinálsz a szabadidődben. Meg legyen egy értékelhető fénykép rólad.
2015. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen az a komolytalan önéletrajz? Nem is értelek.
2015. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A komoly szerintem, mikor rendesen beállított fénykép van, minden részletezve van, hogy hol és mit dolgoztam (pl. a szakmai gyakorlattól kezdve a diákmunkáig). Mert a biológus szakmai gyakorlatomnak oly kevés köze van szerintem egy írószer bolti munkához, nem is tartanám fontosnak megemlíteni, viszont ha ilyen témában jelentkeznék, nyilván ezzel kezdeném.
2015. júl. 21. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Diákmunkánál a szakmai gyakorlat nem feltétlenül kell, hogy profilba vágó legyen. Mi például azt szoktuk nézni, hogy van e munkatapasztalata egyáltalán az illetőnek, mert nem szeretnénk még azzal is foglalkozni, hogy érti e miről szól egy munkahely, hogy be kell érni időben, és dolgozni kell X órát, stb...


Szóval, bármit dolgoztál korábban, és bármilyen rövid ideig írd bele nyugodtan, ha nagyon nem profilba vágó, akkor lehet kicsit "maszatolni", pl nem azt írod, hogy 2 biológia szakmai gyakorlat, hanem, hogy XY cégnél 2 hónap diákmunka.

2015. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!