Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van tól-ig sávot...

Mi értelme van tól-ig sávot megadni a bérigénynél?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem, mert tényleg nem értem, ez miért jó nekem (munkakeresőnek). Ha tegyük fel, azt mondom hogy "200-250 ezer között" szeretnék keresni, abban benne van az is, hogy 200 ezerért is elvállalom. Akkor miért kínálna a munkáltató 250 ezret, ha én közlöm, hogy 200-ért is vállalom? :D


Vagy ez egy jelzés, hogy a 200 a legalsó határ, de amúgy inkább többet szeretnék?


Tényleg nem teljesen értem, miért kell így megadni (mindenhol ezt tanácsolják), valaki elmagyarázná, mi a logika mögötte? Köszi. :)


2016. jún. 1. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
200-ért 6 órában, 250-ért 8-ban? :)
2016. jún. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
hát az -ig sávnak semmi. Odaírhatod: Nem fogok megsértődni bármilyen extrém magas összeg láttán.
2016. jún. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Az az értelme, hogy:

1.- ha túl magas összeget mondasz, a munkáltató egyszerűen továbblép - nélküled, s nem a Tiéd lesz az állás.

2.- ha túl alacsonyat, akkor meg magadat is alacsonyítod3 ráadásul ki is használhatnak


Ezen kívül egy bérsávnál van lehetősége arra, a munkáltatónak is és Neked is, hogy "alkudozzatok". Pl. lehet, hogy készpénzben csak 200 ezret fogsz kapni, de kapsz mellé 20-30 ezer -ért másféle juttatást (utazás, étkezés, szép kártya, stb), így mindketten jól járhattok :-)

2016. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ha van egy állásra 200 jelentkező (ez nem irreális) akkor olyanokkal minek üljenek le beszélgetni, akiknél a bérszintek már elviekben sem találkoznak.


Pl. te havi 500 -ra tartod magad, ennyiért vagy hajlandó megcsinálni a munkát, nekik meg havi 300 a keretük erre. Biztosan jó vagy, meg minden, de ha nem fér bele akkor nincs miért rabolni egymás idejét.


Irreálisan keveset sem érdemes írni, mert ha elégedetlen vagy a bérrel akkor annak előbb-utóbb szakítás a vége, akkor megint minek egymást terhelni.


Attól még ha akár 20-30 ezerrel kevesebbet írsz, ha amúgy többet adnának szerintem azt még akkor is meg fogják adni (én jártam már így), mert a cégeknél (normális helyen) át van ez gondolva, hogy milyen munkakörre milyen összeget fizetnek és mért pont annyit, mert tudják hogy miért mit kapnak. Olyan ez mint a beszerzés, van egyfajta ár/érték aránya a munkának is.

2016. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár egyesek szerintem félreértették. Nem azt kérdeztem, miért kell a bérigényt megadni, hanem hogy miért ajánlják azt sokan, hogy ne csak egy összeget adjunk meg, hanem tól-ig sávot, pl. 200000-250000 között.
2016. jún. 2. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az kizárt, hogy ha beírod havi 200 akkor annál a cégnél pont 200 -at kívánnak fizetni. Tényleg, mi van ha többet? Egy sáv megadásával jobb eséllyel egybeeshetnek az igények és a lehetőségek. Nem beszélve arról, hogy a havi bér pontos összege függhet pótléktól, célok teljesítésétől, cafetériát akkor most beleszámoljuk-e, stb.


Meg esetleg azt is tükrözheti, hogy azonosul a jelentkező azzal, hogy pl. havi 200 -ra lehet számítani havonta, de ha vannak keményebb hónapok amikor jobban oda kell tenni magát akkor tud egy kicsit mozgósítani hogy meg is legyen az a 250 ami neki is jól jön, meg a cég is teljesíti amit kitűzött.


Én erre tudok gondolni, aztán ha neked úgy felel meg jobban meg lehet jelölni egy összeget is, gondolom nem ezen fog múlni.

2016. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy értem, miről beszélsz.

Ha az ember benyögi, hogy 200k-250k fizetésre gondol, akkor abban benne van, hogy min 200k-ért is elvállalja a munkát és az is benne van, hogy max. 250k f-tra értékeli a munkáját.


Talán szerencséje van annak, aki ad egy ilyen tól-ig sávot, de a munkáltató azt mondja, hogy az ő munkája többet érne, így rádob mondjuk 40 ezret.


De talán azért jobb így megadni, mert ha csak annyit mond a munkavállaló, hogy 200 ezerért elvállalná, a munkaadó nem tudja, hogy annyi a max. vagy annyi a min.

ha annyi a max, akkor jól járt a munkaadó, ha viszont annyi a minimum és a munkaadó csak 150 ezret tudna fizetni...

2016. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az álláshirdetésnél te még nem látod a pontos feladatokat, a felelősséget.

Én min. 200.000-et akarok keresni. Elmegyek az interjúra, és elmondják, hogy mennyi mindent fognak rámbízni, na, akkor inkább 250.000.

Amúgy azért is kell ezt beírni, mert így több esélyed van eltalálni, hogy ők mire gondoltak. Egyébként nem igazán az alsó sávot szokták megadni, hanem a közepét.

2016. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!