Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit számít egy pályakezdő...

Mennyit számít egy pályakezdő mérnök fizetésénél, hogy BSC vagy MSC diplomával rendelkezik?

Figyelt kérdés

Van igény a nagyobb szakmai tudásra általánosságban, vagy a Bsc is kielégíti ezeket az igényeket?

A bérek hogyan alakulnak a végzettség függvényében?



2016. jún. 1. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Mert ugye mindegy, hogy élelmiszermérnök vagy mérnökinformatikus...
2016. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök.
2016. jún. 1. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Informatikusról tudom, hogy nem sokat. Van pár hely, ahol ettől teszik függővé a fizetésed, de a legtöbb amit láttam a konkrét, az adott munkában felhasználható tudást és tapasztalatot díjazza, semmi mást. Ha az egyetem mellett már dolgoztál, vagy hobbiból foglalkoztál valami szakmaival, ami az első "rendes" munkahelyeden kapcsolódik a feladathoz, de csak BSc diplomád van, akkor is simán lehet, hogy többet kérhetsz, mint egy MSc diplomás, akinek semmi tapasztalata nincs. És az idő előrehaladtával csak egyre kevésbé számít a papír.


Egyébként ez szerintem logikus: a piacon semmi más nem érdekli a munkaadót, mint hogy megcsináld, amivel megbíztak. Annak adnak sok pénzt, aki ezt jól és gyorsan tudja, nem annak, aki több zh-t tudott megírni. Az MSc szerintem akkor hasznos, ha a BSc végén még nem tudod mi érdekel a szakmádon belül, vagy ha addigra még nem szereztél semmi szakmai tapasztalatot. Ezek pótlására kiváló terep az egyetem.

2016. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az előző. Egy munkáltató sosem fogja azt nézni hogy most BSc vagy MSc van. 1-2 álláshirdetésnél láttam csak, hogy MSc a követelmény, ilyenkor talán van a fizetésben is némi eltérés, de szerintem nincs. Pár év után meg teljesen el fog tűnni az a különbség, hogy most BSc-d van vagy egy plusz MSc-d is.


Az MSc-ben pont ezek a jók: van időd tovább tanulni, fel tudsz venni még plusz tárgyakat, amik szélesíthetik a látóköröd, még jobban tudsz szakosodni-specializálódni egy területre ami szintén nem hátrány. MSc-n sokkal kevesebb diák van, szóval családiasabb a hangulat, közvetlenebb viszony alakulhat ki a tanárokkal, akiknek van ipari tapasztalatuk, kapcsolatuk, stb. Lehetőséged van újra szakdolgozatot/diplomamunkát írni, amire ha egy jó témát/konzulenst/céget választasz, akkor lehet már azzal megalapozod a karriered. Továbbá senki nem mondta, hogy MSc mellett nem lehet részmunkaidőben dolgozni. Sokszor sz*r, de meg lehet oldani.


Szóval összességében én ajánlom az MSc-t. De nem pénzügyi szempontból, szakmai szempontból. Később biztos nem fogod megbánni hogy tanultál még 2 évet, fordított esetben viszont előfordulhat.

2016. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gépészről tudok nyilatkozni:

Alapvetően elmondható, hogy magától a munkától függ. Ahogy az előttem lévők is mondták, azt nézik, hogy egy adott feladathoz szükséges tudáshalmaz mekkora részének vagy birtokában. Gépésznél pl. ha fejlesztésben akarsz elhelyezkedni, akkor Msc az alapból elvárt, sőt ott sokszor doktori is jól jön (persze az nem elvárás csak plusz). Viszont, ha egy olyan állásra jelentkezel, ahol a Bsc-s tudás is elég, akkor mindegy, hogy van-e Msc-d vagy nincs. Akkor a fizetésnél számít mondjuk a nyelvtudásod, szoftverismeret, tapasztalat stb.

2016. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!