Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nappali tagozatos magántanulón...

Nappali tagozatos magántanulónak lehet e bejelentett munkahelye?

Figyelt kérdés
Azért vagyok magántanuló,hogy tudjak mellette dolgozni,most,hogy a kiskönyv is megszűnt van kilátás egy bejelentett munkahelyre ami nagy szó itt vidéken/falun. Tehát itt a diákmunka ki is van zárva,mert nincs. Most mit csináljak ha végre sikerülne a munka?
2010. ápr. 9. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány éves vagy. A magyarorszag.hu fenn van a munkaviszony létesítésének feltételei és a munkaviszony alanyai, abban megtalálod, hogy létesíthetsz-e munkaviszonyt a korod alapján. A nappali tagozat nem zárja ki a munkaviszonyt.
2010. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok. Keresem az oldalon amiket leírtál,de egyenlőre még nem találom... Köszi,keresem tovább!
2010. ápr. 9. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:
nappalis vagyok,22 éves,2 éve dolgozok suli mellett,ettől ugyanugy megkapok minden támogatást,annyih a keresetem bele számit a család összjövedelmébe
2010. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És bejelentett munkahelyed van? Mert számomra ez azért meglepő,hogy akkor majd a suli is fizeti a tb-met meg a munkáltató is stb?
2010. ápr. 9. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:

nem...munkáltató szerződött diákmunka közvetitővel,igy nem fizet utánam semmit gyakorltilag,csak a munkabért,neki is jo,nekem is...

suli meg fizeti utánam...

2010. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha 21 éves vagy, ne keresd tovább.

Dolgozhatsz munkaviszonyban a nappali mellett (a vőm is így dolgozik)

A TBdet a munkahelyed fizeti.

A suli nem fizetett utánnad TB-t, hanem a nappalis jogviszonyod alapján voltál jogosult a természetbeni egészségügyi biztosításokra (orvosi ellátás, kórházi kezelés)

A munkahelyed fizeti majd utánnad a járulékokat, jogosult leszel a pénzbeli ellátásokra is (táppénzre)

Ha még nem volt munkaviszonyod (az alkalmi munkavállalói könyves ennél nem számít), akkor jogosult vagy startkártyára (www.startkartya.hu) Csak akkor váltsd ki, ha biztos, hogy felvesznek. Az APEH honlapján megtalálod a hozzád legközelebbi kirendeltséget, vagy ügyfélszolgálatot, bármelyiken igényelheted a startkártyát (töltsd le a honlapjukról az igénylőlapot, töltsd ki és 2 példányban nyomtasd ki) Adnak egy szárazbélyegzős lapot, ami a startkártya megérkezéséig ugyanúgy "működik", mint a startkártya.

Ha még van kérdésed, írj nyugodtan.

Sok sikert a munkához és a tanuláshoz is!

2010. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Startkártya jó a munkáltatómnak ugye? Tényleg köszi sokat segítettél.
2010. ápr. 9. 13:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Utánna jártam a startkártyának. Én voltam már a munkaügyi által egy tanfolyamon, ahol keresetpótló juttatásban részesültem 4 hónapig, amíg a tanfolyam tartott ez munkaviszonyba beleszámít. Így már nem vagyok jogosult startkártyára?:(
2010. ápr. 9. 13:48
 9/11 anonim ***** válasza:

A startkártyával járulék kedvezmény jár a munkáltatódnak, A bruttó bér után fizetendő 27% járulék helyett csak 10%-ot kell fizetnie az első évben. A bérből ugyanúgy kell vonni a járulékokat, mint aki nem startkártyás.

Sajnos az átképzési támogatás (amit a munkaügyis tanfolyam alatt kaptál) valószínűleg kizárja a startkártyát. De ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor jogosult lehetsz start plusz kártyára. A start plusz jogosultságot a munkaügyi bírálja el, ott kérdezd meg. A startkártyát viszont kérdezd meg a munkaügyiben is és az APEHban is. Felénk ugyanis elég eltérő dolgokat mondanak a különböző munkaügyi hivatalokban. Írhatsz mindkét helyre mail-t is (az APEH ki szokta várni a 30 napos válaszadási határidőt), megkérdezheted telefonon is, vagy személyesen.

2010. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2010. ápr. 10. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!