Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ennyire nehéz bejelentet...

Miért ennyire nehéz bejelentett, rendes munkát találni?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már az egészből, hogy mindenhol hülyének próbálják nézni az embert, megalázzák, kihasználják, élet-halál urainak hiszik magukat...

Kérdezem én, mit lehetne tenni ezek ellen?


2011. szept. 16. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Hát tanulni és ha van rendes szakmád, vagy használható diplomád és jól is dolgozol akkor nem gond elhelyezkedni.
2011. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Így van, vagy beindítani egy vállalkozást, amit azután csúcsra járatni. Tudás, munka, szorgalom, rátermettség, és mindenki előtt ott a lehetőség.
2011. szept. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kolopele: talán elfelejted,hogy már nem a Kádár-korszakban élünk? Te még ingyen tanultál,az egyetem után AZONNAL lett munkahelyed,ahol kapcsolatokat tudtál építeni. beléphettél egy GMK-ba,tudtál pénzt gyűjteni,a rendszerváltáskor pedig megszerezted a megszűnt cég gépeit bagóért. Ezután már valóban csak a felfuttatás jöhetett.

Vállalkozást ma csak az tud indítani,akinek tehetős szülei vannak és kap tőlük ehhez pénzt. Még ekkor sem biztos,hogy sikeres lesz. Nem elég ugyanis egy vállalkozást alapítani,szorgalmasan dolgozni benne,hanem kell piac is és megfelelő összeköttetés. Ez pedig nem akarat kérdése.

A kérdezőnek : azért,mert a vállalkozók többsége semmibe nézi a melóst (akkor is,ha diplomás)Tudja,hogy mindent megtehet,mert egy munkahelyre talál 100 jelentkezőt is.

2011. szept. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a vállalkozók magas százaléka adócsaló, és ezt a kormány hagyja. Nem éri meg bejelenteni a dolgozót még akkor sem, ha lebukhatnak, mert a dolgozó ugye nem jelenti fel...kell a munka, mer etetni kell a családot, ha meg valaki feljelenti a vállalkozót, nem a melósnak fognak hinni, hanem a csaló főnöknek. Egy munkahelyre 100-an is jelentkeznek. Nekem van olyan ismerősöm, akivel havonta kötnek szerződést, természetesen mindig más a foglalkoztató neve, de a fizetést, ami zsebből megy, mindig ugyanazok viszik. Hát nem érdekes? És ezt meg lehet csinálni -röhögve- Magyarországon. Támogatni kell a vállalkozókat, és addig lehet, amíg a bejelentett dolgozóktól az utolsó maradék fizetést is elveszik adó, meg járulék címén. Persze valamennyi marad, de abból ma megélni?

Természetesen tisztelet a becsületes vállalkozónkat.

2011. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csoda, hogy hülyének nézik az embert, ha az emberek 80%-a valóban az. Pl. rengetegen bedőlnek az ilyen "gazdagodj meg 3 nap alatt" cím alatt futtatott piramisjátékos, mlm-es átveréseknek, nekem is van ilyen ismerősöm, és annyira sajnálom szegényt, mert hiába mondtam neki, hogy ez hülyeség, meg van győződve róla, hogy ezzel majd gazdag lesz, nem veszi észre, hogy évek óta hajtja magát ezzel, mint állat, de semmi eredménye.


Ennek az iskolázatlanság az oka, ma már mindent szabad az iskolában, nincs fegyelem, a diákok nem figyelnek, nem tanulnak, a tanárnak meg van kötve a keze. Halottam múltkor egy felháborodott anyukát az utcán, hogy a gyereke nem azt a házi feladatot oldotta meg, amit kellett volna, ergo nem figyelt a suliban, mikor a leckét feladták, ezért egyest kapott. A kedves anyuka meg mondta a barátnőjének, hogy bemegy az iskolába és megmondja a tanárnak, hogy ha nem törli ki az egyest, letöri a kezét. És még csak nem is roma volt az anyuka. Szóval itt tartunk, és emiatt nagyon sokan úgy kerülnek ki az életbe, hogy nem tudnak logikusan rálátni a dolgokra. Pl. hogy a pénz nem nő a fán, nem dúsgazdag minden 2. magyar ember stb. Ha az emberek ilyen tudatlanok, akkor könnyű kihasználni őket, és persze olcsóbb is a vállalkozóknak hülyéket alkalmazni, akikkel mindent megtehetnek. Ezért mindenkinek nyomják az átveréseiket, aztán valaki beveszi, valaki átlát rajta és megy máshová.

2011. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is marhára elegem van az egész álláskereséséből. Teljesen megaláznak azokon a bizonyos meghallgatásokon,toborzásokon. Nagyon elegem van hogy több fordulón keresztül csak a bizonytalanság van,ami hetekig eltart. Csak a pénzt költöm el a beutazásra,és a végén kiderül,hogy "tekintsem tárgytalannak". Akkor durrant el az agyam a legjobban,amikor megkérdezték az egyik munkahelyen,hogy "mi lenne a 3 kívánságom,ha eljönne egy tündér?" Komolyan mondom itt gondolkoztam el,hogy ezek normálisak-e?! Persze itt azt várják,hogy ne akarjak gyereket,mert akkor elmennék GYES-re...és társaik. Teljesen hülyének nézik az embert,pedig csak dolgozni szeretnék,nem a tündérmesékkel foglalkozni... Én még csak 3 hónapja keresek állást,de felháborít az egész rendszer.
2011. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:15" Azonkívül, hogy a régi cégem még most is működik (persze nélkülem), és azok a gépek a mai napig ott vannak (amiket szintén én terveztem meg), még azt is mondhatnám hogy igazad van. Azok a gépek, kemencék, stb. amikkel most dolgozunk már mind a rendszerváltás után, a saját újabb terveim alapján készültek el, és készülnek még ma is. A régi cég csak vegetál, nincs aki értsen ahhoz amit én csinálok, a gépeket is képtelenek fejleszteni, gyártják sorban a selejteket. Egyedülállóak vagyunk a piacon, és ez nagy szó a mai világban. Az akkori külföldi kapcsolataim természetesen megmaradtak, de szerinted azt nem azért építi ki az ember hogy kamatoztassa? A régi rendszer erre nem adott lehetőséget.

2011. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!