Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg csak divatból panaszko...

Tényleg csak divatból panaszkodik már itt mindenki?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom gyakorin is, hogy írják, hogy minimum 500 ezer ft kell arra, hogy 2 felnőtt megéljen itt nálunk, gyerekkel együtt inkább több, és ne csak vegetáljon...

Ezt csak én tartom baromságnak??


Én 170 ezret keresek,a férjem pedig 140 ezret, tehát egyikőnk sem keres szerintem annyira kirívóan sokat, távol állunk még az orvosok, mérnökök, informatikusok, vállalkozók bevételétől.


A lakáshitelünk 60 ezer ft még 4 évig. Ezen kívül a rezink (víz, gáz átalány, villany, telefon, net, kábeltévé) kb 35 ezer ft. bérlet/utazás 25 ezer ft, kajára megy el kb 60 ezer egy hónapban, tehát nagyon max 180 ezerből kijövünk egy hónapban, ha letelik a lakáshitelünk már 120ból ki fogunk jönni.

Marad havi szinten 130 ezrünk, amiből tudunk magunknak venni normális kozmetikai cuccokat, beülni egy moziba, elmenni kirándulni egyet. Januártól júliusig elrakunk kb havi 30 ezret, összejön több mint 200 ezer ft, simán elég egy görög-török-spanyol nyaralásra. Ruhákat is gyakran veszünk, ha csak pár hónapig elrakunk havi 20 ezret a 130 ezerből, akkor összejön minimum egy 100as, abból már simán tudunk venni pl a Levisben, a Springfieldben, a Vögelében, Mustangban pár pólót, pulcsit, szóval nem is a kínaiba járunk állandó jelleggel.

És mi még csak nem is keresünk olyan kirívón, csomó ismerősöm többet keres nálam. Néha ha kapunk prémiumot, abból is tudunk magunknak venni amit épp akarunk. Szóval szerintem megvan mindenünk.

De mégis mindenki rinyál, meg irreális elvárások vannak sokaknak...

A főnököm a legjobb példa rá, keres havi 280at, a pasija szintén a munkahelyünkön egy másik területen főnök, ő is 280at kap, plusz csomó más egyéb térítést kapnak (erzsébet, szép kártya, eü pénztár), szóval 600 ezerből "tengődnek", úgy, hogy szolgálati lakásban laknak havi 20 ezret vonnak tőlük le rezsivel mindennel együtt, és múltkor fél órán át panaszkodott nekem, hogy ebben az országban milyen sz*r az élet, nekik is inkább lehet külföldre kéne menni, hogy jobb legyen...Azt hittem agyam eldobom, 600 ezerből szinte 0 kiadással panaszkodik?? És ez már olyan általános nálunk,hogy az hihetetlen...


2016. máj. 10. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

170e akkor is kevés, főleg ha az ember nem egy gyárban akar robotolni 40 évig... és utána mi lesz? azt hiszed lesz nyugdíjad?


az meg, hogy a főnököd nem tud bánni a pénzével, a maga baja.

2016. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Igen.

Na meg hát első az Iphone 5.

Múltkor leírtam, hogy két összeszerelő ismerősöm Miskolcon hogy él, hogyan van lakásuk huszonévesen.

Ugyan így levezettem, aztán csak a pislogás ment meg a kifogások keresése, mint most az első.

Írtam ki másik kérdést, hogy egyáltalán mit akarnak dolgozni?

Mert a fiziki, segéd, szak, szalag munka kizárt, nem gondom tán hogy majd ezt fogja csinálni?

Persze nem tudtak válaszolni :)

2016. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

170e nettó ebbôl max megélsz de jól élni azt felejtsd el.

Utazgatni te ennyibôl nem fogsz,egy Mexikoi full luxus szàlló all inclusive ellàtàssal két fôre 700k.

2016. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

"Utazgatni te ennyibôl nem fogsz,egy Mexikoi full luxus szàlló all inclusive ellàtàssal két fôre 700k."


Miért? Kisebb utazás nem is jó már egyeseknek? Minek fullos mexikói út? Ez a baj egyesekkel, hogy annyira nagyot akarnak, hogy pl egy ilyen utat is átlagosnak akarnak beállítani.

2016. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az emberek realitásérzéke a legtöbbször a béka feneke alatt van, pláne pénzügyekben. Nem akarom részletezni, de az ilyenek vesznek hitelre TV-t, mennek el nyaralni, vesznek 160 ezer forintos telefont másfél évente részletre, stb.

Ezen felül még szerintem azért nem tud senki semmit sem reálisan nézni, mert egyből nagy dolgokat akar, meg úgy kezdi el számolgatni a költségeket, hogy ő egyedül van (nem úgy mint ti ketten). Érdekes módon valahogy engem meg 2 testvéremet is felneveltek szüleim úgy, hogy jobbára csak apámnak volt munkája (szakmunkás), meg anyukám otthon volt velünk és csak később állt neki dolgozni (ja és még valami: mind a hárman a rendszerváltás után születtünk). Volt saját ház, kocsi, nyaralások, pedig akárhogy számolgatom volt havi szinten 2 felnőttre meg három gyerekre 250 körüli nettónk mai árfolyamon.

2016. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3-as:


Nekem megfelelt a félpanziós ellátás Törökországban 8 nap, 250 ezerért :)

De ha nem lesz hitelünk sem még ha nagyon akarok 1 év alatt 700 ezret is el rakhatnék ha annyira Mexikóba akarnék menni, mert maradni fog havonta vagy 200 ezrünk a kötelezőkön felül, szóval ha épp Mexikóba akarok menni, akkor még éppen arra is el tudnám rakni ;)

Milliós fizetés nélkül is..

2016. máj. 10. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Mi ketten élünk saját lakásban, relatíve alacsony rezsivel olyan 550-600 közötti összegből havonta, ami baromi kényelmes, de ettől még miért ne lehetne több? Ha megelégedtünk volna korábban, akkor most ketten keresnénk 250-et és áldás volna, ha le tudnánk jutni a Balatonra egy hétre, így meg jövőre be tudunk tervezni egy három hetes új-zélandi utat, amit vállalhatnánk idén is, ha jobban keresnénk. Eltölthetünk ezen a sárgolyón összesen 80-100 évet, ami baromi kevés idő, abból kell a maximumot kihozni, ehhez meg sajnos nem árt minél több pénz.
2016. máj. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mi ketten élünk saját lakásban, relatíve alacsony rezsivel olyan 550-600 közötti összegből havonta, ami baromi kényelmes, de ettől még miért ne lehetne több? "


Lehet több, de ez az 550-600 ezer forintos havi bevétel élből akár 3-4x annyi, mint egy átlagosan lepukkant afrikai diktatúrában az emberek ÉVES bevétele. Tehát senki ne akarja beállítani, hogy itt a világon a legnagyobb sz..r élni és az éhhalál szélén vannak.

2016. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki mit akar az életben.

Én speciel nem ami jut hanem amit én akarok.

Az hogy afrikàban mi van a kutyàt nem érdekli,akkor nézzél szét Dubaiban,ott egy komoly beosztàsban lévô havi nettója,annyi mint itthon màsfél éves.

Kihez méred magad.

2016. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!