Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itt kb. mindenki panaszkodik,...

Itt kb. mindenki panaszkodik, közben ezt látom magam körül, melyi az igaz?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, úgyhogy ez erre vonatkozik, azt látom magam körül, hogy majdnem mindenki jól él, nyüzsög a város, a bevásárlóközpontok, mozik, kávézók, színházak, kulturális rendezvények dugig vannak emberekkel, rengeteg ember luxusautóval és még sokkal többen drága autóval, de majdnem mindenki egyáltalán autóval jár. Márkás ruhák, táskák, cipők mindenkin.

Ehhez képest ezen az oldalon a "mennyit keresel" típusú, szinte naponta feltett kérdésekre átlagban az érkezik válasznak, hogy 80-100ezer nettót és örüljön aki egyáltalán ennyit keres. (Nem mellesleg aki van olyan pofátlan, hogy ennél többet keres, azt lehurrogják, de ez talán mellékes). Szóval most melyik oldal az igaz? De egyáltalán 80ezerből nem is lehet állandóan a neten lógni, nem is futja netre annyiból. Szóval kicsit össze vagyok zavarodva, felvilágosítanátok?


2011. ápr. 16. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Pesten jóvilág van. Győr, Veszprém, Vas, Fejér, Komárom megyékben se nagyon panaszkodnak. Aztán itt véget is ért a dal.

Akik írják, hogy nincs pénzük a rezsire ők 90%-ban nem ezekből a megyékből írnak.

Akik itt panaszkodnak azok főleg, Nógrád megye és K-Magyarország. Ezen kívül a hitelesek, akik nem tudják fizetni a törlesztőt. Ők bárhol lehetnek.

Én 21 éves fejjel jutottam le Keletre, addig, Balaton, Siófok, Fehérvár, Győr, Budapest hát nehéz volt elhinnem, hogy Magyarországon vagyunk...

2011. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Sokan csak sírnak, de nem tesznek semmit, én is volt hogy ajánlottam valakinek munkát, aztán kiderült nem is érdekli igaziból. Amíg nincs teljesen padlón addig válogat utána meg csodálkozik, hogy nem tud talpra állni.
2011. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el,hogy nagyon sok a szegény család akik éppen hogy kijönnek a bevételükből

-Net??Havi 3800 Ft.Hát ha ennyit se áldozhat magának valaki a nyomorúságos fizetéséből,akkor jobb ha tényleg felakassza magát egy fára.Nem ezen áll vagy bukik a jobbléte senkinek.

2011. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne Budapestet hozd peldanak. Pl. informatikusok atlag kb. ketszereset keresik ott, mint videken, persze ha egyaltaan talalnak videken munkat.
2011. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már legalább háromszor láttam itt az oldalon időről időre felbukkanni kicsit átvariált formában, mióta itt vagyok, feltételezem, hogy te tetted fel azokat is. Kb. mindre hasonló válaszok is jöttek: az ilyen emberek egy kisebb részének tényleg hihetetlenül jól megy, a többi meg hitelből él, vagy éhezik, hogy felvághasson, amíg végül össze nem omlik minden körülötte. Vagy másból van pénze, vagy a szülei/párja is ad neki pénzt. Most vagy nem vagy képes ezt megérteni, vagy önigazolást keresel a kiemelkedő fizudhoz, hogy lám, mindenki milliomos, csak szeret panaszkodni.


De tessék, itt van az én bérpapírom releváns része, nagyítsd ki, nézd meg a saját szemeddel:


[link]


Ez egyébként a mai viszonylatok mellett jó (alkalmazotti) fizunak számít. Stabil, bejelentett munka, 8 órás, diplomával, nyelvvizsgával. Én nem is szoktam panaszkodni mellesleg. Hány ember van, akinek nincs semmi munkája, vagy ennek a pénznek kevesebb mint a feléért a belét kidolgoztatják valami gyárban napi 12 órában, és még hétvégén is! Vagy nem jelentik be, aztán később koppan, mikor táppénzre kéne menni, vagy már 6 hónapja nem fizetik ki, aztán szembesül azzal, hogy papíron ő ott se dolgozott, meg egyébként is lelépett a vállalkozó az összes pénzzel.


Szóval az enyém úgy általában nem számít rossznak, és kb. ez az átlag a bejelentett, nem kulimunka jellegű alkalmazotti bérezésekre. De csak ebből nem fog senki luxusautóval járni, tetszik vagy nem, ez az igazság.

2011. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen nyüzsög a város, de ha megfigyeled az általad leírt nyüzsgő embereknek, akik a pláza kávézóiban ücsörögnek meg jó kocsival, jó cuccokban járnak azoknak a 30%-a turista, 10% valami felsőbb vezető, 10%-ának az a jó kocsi csak céges autó, amit este 5-kor letesz, és felszáll a metróra, de ugye tárgyalni nem mehet metróval. 20% csak utánzatokban villog, és max beül egy 300Ft-os kávéra hogy elmondhassa hogy egyszer ivott kávét a West End-ben a maradék 30% pedig vagy valamiről lemondott (mondjuk csúszott a valami befizetéssel, vagy túlórázott jó sokat) hogy tudjon magának venni egy márkás cuccot, vagy bűnöző.

Ahol én élek nagy a szegénység, de mégis látok sok luxus autót, na azok nem a napi 8 órás munkából lettek megvéve.

Nekem is itt az internet, pedig nem élek jól sőt.Ráadásul nem is a legolcsóbb netet fizetem, hanem a legdrágábbat, de semmi másért csak azért mert szükségem volt a munkámhoz gépre, és így érte meg megvenni.

Arról nem is beszélek, hogy mennyi olyan ember van sajnos, akinek jól ment, beköttette a kábel tv-t, a legnagyobb internetet aztán egy év múlva megszűnt a munkahelye mert csődbe ment, de ezt a szolgálatónak nem mondhatod mert köt a 2 éves hűség nyilatkozat.

2011. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!