Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún arra a kérdésre,...

Állásinterjún arra a kérdésre, hogy hogyan képzeli el magát 5év múlva?

Figyelt kérdés

Jó válasz lehet az, hogy 5év múlva ennél a cégnél dolgozom és tudásommal hozzájárulok a cég további fejlődéséhez?

Ill. rákérdezhetnek konkrétan,hogy mikor akarok gyereket,5éven belül akarok-e?



2016. ápr. 23. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez a szöveg nagyon benyalós. Tényleg képzeld el magadat 5 év múlva és azt mond.


A gyerekvállalásra meg mindig mondd azt, hogy nem, rohadtul nem akarsz. Akkor is ezt mondd, ha szeretnél. Tudtommal erre rá sem kérdezhetnének.

2016. ápr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A gyerekre valóban nem kérdezhetnének rá,de nekem eddig 10-ből 8*kérdezték. Azt nyilván nem fogom mondani, hogy fél év múlva szeretnék gyereket(mert tényleg nem szeretnék még). De olyan is volt,ahol mondtam, hogy még jópár évig nem akarok és akkor az interjúztató arra próbált utalni, hogy nem leszek-e idős jó pár év múlva a szüléshez..
2016. ápr. 23. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Fú, ne is haragudj, de milyen szar helyekre jársz te interjúzni? Etikátlan a gyerekre rákérdezni, mondjuk nyilván a cégnek nettó szopás, ha letelik a próbaidőd épp és becsúszik a gyerek.... Na mindegy, de olyan komolytalan helyre biztos nem mennék, ahol a hr-es a tankönyvi kérdéseket teszi fel...
2016. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az egyik ilyen Mo-n a legnagyobb szolgálató cégek közé tartozik.

De olyan is volt(multinál szintén) ahol elmondta az interjúztató, hogy nagyon szimpi vagyok neki,de biztos elmegyek szülni majd. Hiába győzködtem (akkor 25voltam),hogy nem akarok gyerkeket még sokáig,de folyton csak azzal jött, hogy előbb utóbb úgyis szülni fogok. Végül egy férfit vettek fel...

2016. ápr. 23. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha nagyon győzködnének, akkor látnám, hogy ez úgyis veszve van és benyögném, hogy telefonra vettem az interjút, munkaügyi bírósághoz fogok fordulni.


(Nyilván lesz..rnám és nem fordulnék hozzá, de azért rágják már a körmüket ők is.)

2016. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Én örülnék, ha nyíltan rá lehetne kérdezni és szerződésbe foglalni, hogy gyereket csak x idő múlva vállalok és akkor is csak y időtartamig maradok vele otthon. Sokkal tisztább lenne az egész a sunyi feltételezgetések meg célozgatások helyett, és nem szívnának a dolgozni akaró nők a sok anyaszaurusz miatt.
2016. ápr. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

" Én örülnék, ha nyíltan rá lehetne kérdezni és szerződésbe foglalni, hogy gyereket csak x idő múlva vállalok és akkor is csak y időtartamig maradok vele otthon. Sokkal tisztább lenne az egész a sunyi feltételezgetések meg célozgatások helyett, és nem szívnának a dolgozni akaró nők a sok anyaszaurusz miatt."


Igen, én ez szépen azt eredményezné, hogy soha a büdös életbe nem kapna egy nő sem munkát, aki szeretne gyereket... ennél rosszabb verzió nem is létezik.

2016. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt egy kolléganőm,aki másfél évet dolgozott a cégnél,majd elment szülni és 12évig volt otthon:) utána visszavették.
2016. ápr. 24. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!