Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lesz valakiből ingatlan...

Hogyan lesz valakiből ingatlanügynök?

Figyelt kérdés
Szoktam látni, hogy ingatlanirodák keresnek értékesítőket. Ez hogy működik? Mennyire rugalmasak ezek a munkák? Van fix pénz, vagy csak a jutalék?

2016. márc. 11. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Az elmúlt két hó tapasztalata alapján (beszéltem vagy harminc ingatlanossal) az a gyanúm, hogy azokból lesz ingatlanos, akik semmi másra nem jók. :(
2016. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez azért elég sarkított példa, minden szakmában vannak kutyaütők és belevaló emberek is.

Én pl. azért szeretném kipróbálni, mert amit jelenleg csinálok attól már szó szerint hánynom kell, meguntam, elegem van belőle, itt pedig sok olyan tapaszatlatot szerezhetnék, amikre eddig esélyem sem volt.


Esetleg ha valaki szakmabeli, megdobhatna egy privát üzenettel is. Köszönöm

2016. márc. 11. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában külsősöket alkalmaznak, tehát számlaképesnek kell lenned, azaz egyéni vállalkozónak. Jutalékos rendszer van. Vagyis ahova engem csábítottak ott ilyen feltételek voltak. Aztán vannak képzések az elején. A jobb helyeken itt szűrnek, más helyeken minden jöttmentet felvesznek.
2016. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

semmiképp ne menj. Igaz nem ma, de pár éve csináltam.

Nulla bejelentés, nulla fix pénz, nulla tisztelet. Az emberek elküldtek anyukámba is, mert ingatlanos voltam, egész nap szórólapokat ragasztottam, vagy mászkáltam ki a fenébe saját költségen. Adatbázis eredménye volt, de eladás nem.


De az ingyen munkáért akkor és annyt dolgozol, amennyit akarsz. Csak van, hogy hétvégén este hatkor ér rá az ügyfél ingatlant nézni, így ugranod kell.

2016. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Én közgazdasági egyetem mellett dolgoztam ingatlanosként, mert azt a munkát össze tudtam egyeztetni a tanulmányaimmal. Nagy a fluktuáció a szakmában, sokan vannak, akik nem tudnak pénzt keresni, míg mások stabilan jól keresnek (akár nettó 250-500 ezer Ft vagy több). Idő mire beindul, elszántság kell és rengeteg képesség (közgazdasági, műszaki, jogi, pszichológiai, magas intelligencia), hogy valaki valóban tudjon érvényesülni. Mivel a legtöbbeknek nem jön be, ezért én sem ajánlanám, de te vagy tisztában a képességeiddel. A munka hátránya pl. hogy hideghívni kell ingatlanhirdetésekre és az eladók nagyon elutasítóak, mert rengetegen hívják őket, zaklatásnak veszik. Viszont pl. lehet csak hirdetni is és mutogatni, végig kísérni a vevőket a folyamaton, én is csak az utóbbit csináltam és az egyáltalán nem olyan kellemetlen. Én a közgazdasági pályakezdő fizetés kétszeresét megkerestem, ha az éves fizut leosztom a hónapok számával. Persze voltak hónapok, hogy semmit sem kerestem. Ha ingatlanosként szeretnél dolgozni, akkor azt javaslom, hogy mindenképpen nagy hálózathoz menjél csak: OTP Ingatlanpont, Duna House, Otthon Centrum. Mást nem ajánlok kezdőként. Több éves tapasztalattal pedig szerintem érdemes egyedül, vagy barátokkal, megbízható emberekkel nyitni egy irodát.
2016. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A munkanélküliség rányomta a bélyegét erre a "szakmára" is. Boldog-boldogtalan hígítja.
2016. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legjobb munka. Rugalmas, izgalmas és jól jövedelmező, ha szorgalmas vagy. Nagyon nem mindegy ugyanakkor, hogy hol akarsz elhelyezkedni. Ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor a GDN-t javaslom. Minden támogatást megadnak, odafigyelnek az emberre, nincs belső rivalizálás. Nekem bejött.
2018. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!