Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri ingatlanügynöknek állni?

Megéri ingatlanügynöknek állni?

Figyelt kérdés

Csak jutalékos rendszerbe alkalmaznak az ingatlanirodák, vagy van valamennyi fix bér is?

Megéri mellé elvégezni az ingatlanbecslő és értékesítő OKJ-s tanfolyamot,ami kb.100 ezer forint vizsgadíjakkal együtt? Olyan emberek véleményét várom,akik ebben az üzletágban dolgoznak,dolgoztak,érdekeltek,vagy ismerősük,rokonuk dolgozik,dolgozott,vagy érdekelt ebben a témában.

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. márc. 1. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha rendesen bejelentenek, akkor max egy próbát megér.
2015. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

nem éri meg. egyértelműen nem.

itt nincs bejelentés, megbízási szerződés van. azaz eleinte csak költséged van, bevétel meg vagy van, vagy nincs.

lehet később se lesz bevételed, az emberek nem szívesen fizetnek több százezres jutalékot azért, hogy feltedd a netre a hirdetést meg fogadj pár hívást.

kifejtettem ezt korábban, megpróbálom megkeresni.

2015. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
kb 2 hete volt, mégse találom, de írd be fent a keresőbe, hogy "ingatlanügynök", nagyon tanulságos lesz!
2015. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 HSz76 ***** válasza:
83%

Attól is függ, hol csinálod.

A tanfolyam elvégzése kötelező hozzá.

Én hobbiból csinálom 3 hónapja. Bevételem még nem volt. De ahol én csinálom, (vidéki kisváros és környéke), nem lehetne belőle milliókat keresni.

Ugyanolyan szakma mint más. Ha jól csinálod lesz pénzed, ha rosszul, éhenhalsz.

2015. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem most annyira pang az ingatlanpiac, hogy nem lehet belőle megélni. Pár éve még igen, ha csak havonta egy üzletet csináltál, már elég jó volt a jutalék.

Fix bér nincs, de a te telefonod, saját autód használod. Egy ismerősöm fél évig csinálta, ráment fél millája, de nem lett belőle pénze.

Nyilván attól is függ, hogy hol. A felső tízezernek most is van pénze, de ha vidéki házakat akarsz eladni, az reménytelen.

2015. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én inkább azt tapasztalom,hogy az ingatlanpiac kezd élénkülni.

A híradásokban,illetve különböző médiumokban arról informálódtam,hogy az elmúlt pár év pangása után 2014 vége fele óta ismét javuló tendenciák mutatkoznak,és elemzők szerint ez a tendencia folytatótni fog.

Amúgy Budapesten szeretnék ezzel foglalkozni.

2015. márc. 16. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Javuló tendencia, de mihez képest?

Amúgymeg tényleg attól függ, hogy milyen ingatlanok, és ki a célközönség. Anyósom vidéki házát szeretnénk 5 éve eladni, ingatlanos egyáltalán nem is vállalta el. 6 millát kérünk érte, nyilván messze van, és nem túl jó állapotban. De olyan emberek jönnek, hogy egyszerűen kiakadok. Ugye közel van a főváros? Ugye a ház tökéletes állapotban van? És mennyit engedek belőle? Ja,és részletben fizetne, de már az elején beköltözne. Eladni ezeknek bármit? Reménytelen!

2015. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Ne hallgass a károgókra :) Rengeteg hülye ingatlanos van aki "ügynök" bepróbálkozik, mint a kutya és várja a csodát... ezért jó ingatlanosnak lenni megéri. Tiszta jutalékos rendszer van és nem "alkalmaznak" hanem vállakozónak kell lenni.

Az ingatlabecslőt max akkor érdemes megcsinálni, ha már kerestél is valamit és van annyi rutinod, hogy használni is tudd.

Vannak akik egyszerűen nem alkalmasak értékesítőnek, ők azt mondják szerencsém van, de én látom, hogy bénák. Nem hallgatnak a jó tanácsra és vagy erőszakosak, vagy bizonytalanok és nem tesznek/mondanak semmi olyat amiért érdenes lenne őket megbízni. A tanfolyamon is jó sok motivációs hülyeséget nyomnak az ember fejébe, és arra buzdítják, hogy olyan szakállas rizsákkal fárassza az ügyfelet amit már mindenki hallott és elsőre sem feltétlenül hitt el.

Ha jó ingatlanos akarsz lenni, akkor az baromi kevés, hogy begyűjtöd a megbízást aztán hirdeted te is. Ügyfélkört kell építeni. A bepalizók elég hamar elhagyják a terepet de addig is néhány emberrel megutáltatják az ingatlanosokat - ezzel meg kell küzdeni. Csak empatikus, beszélgetős, megnyerő és megbízható embereknek való, akik meghallgatni is tudják az ügyfelet nem csak lökik a sódert - ráadásul blazírt képpel állják az arrogáns, időnként bunkó embereket is és nem veszik a lelkükre az ilyesmit.

2015. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tiszta jutalékos rendszer van és nem "alkalmaznak" hanem vállakozónak kell lenni."


Magyarul a legpofátlanabb lehúzás, az iroda részéről...

2015. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem cég, hálózat
2015. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!